373 Shares 5764 views

Jak zrobić galaretkę

Galaretka jest smaczną przysmakiem, którą lubi wiele. Szczególnie ważne jest galaretki w lecie, ponieważ może zaoszczędzić od upału letniego, ale w innych porach roku jest popularne, głównie ze względu na jego doskonałe właściwości smakowe.

Galaretki różnych marek można kupić w wielu sklepach, ale nie ma nic lepszego niż robienie galaretki w domu, własnymi rękami, ponieważ tylko w ten sposób można stworzyć dokładnie kulinarne arcydzieło, które chcesz, a nie dostosować się do już wyprodukowanych opcji.

Przygotuj galaretkę z soków owocowych i jagodowych, esencji owocowych, ekstraktów z jagód, mleka i innych smacznych i zdrowych produktów. W tym artykule porozmawiamy nie tylko o tym, jak zrobić galaretkę, ale także o procesie tworzenia galaretek z warstwami, o cechach tworzenia smacznych potraw z różnych owoców i jagód. Nie pomijaj strony i praktycznych porad.

Jak gotować galaretkę?

W celu przygotowania tego deseru, trzeba wprowadzić żelatynę do gorącego owocu i syropu berrygo, przygotowanego na bazie wywaru. Obliczanie dodatkowej ilości żelatyny jest następujące: na każde pięćset mililitrów wody należy dodać półtora łyżki żelatyny stołowej. Kiedy żelatyna rozpuszcza się, należy połączyć syrop z sokiem owocowym i jagodowym. Aby poprawić smak, można dodać kwas cytrynowy, wino z winogron lub sok z cytryny. Następnie mieszaninę trzeba oczyścić, wylać do wstępnie przygotowanej postaci i ochłodzić. Jeśli masz świeże lub puszce owoce lub jagody, możesz dodać je do galaretki podczas wlewania do formy, otrzymasz produkt połączony z ciekawym przyjemnym smakiem.

Przed umieszczeniem galaretki na stole, kształt z nim należy zamknąć płytą i opuścić na chwilę (dosłownie kilka sekund) w gorącej wodzie, a następnie wstrząsnąć i odwrócić. Po wyłożeniu gotowego produktu na talerzu można go ozdobić konserwowymi lub świeżymi owocami, liśćmi mięty, a także wylać galaretki z syropem owocowo-jagodowym, najlepiej jeśli nie jest to ten sam kolor, co produkt.

Gotowa galaretka owocowa to żelatynowa masa o słodkim i kwaśnym smaku, zapach i kolor używany do przygotowania jagód i owoców. I z pewnością zadowolić swoich gości lub członków gospodarstwa domowego!

Jeśli chcesz zrobić galaretkę mleczną, musisz mieszać mleko i syrop żelatyno-żelatynowy. Tak więc w mleku z wyprzedzeniem konieczne jest dodanie kakao, waniliny lub bulionu kawowego, jeśli jest to konieczne.

Jak tworzyć warstwy jello?

Proces wytwarzania galaretki, mającej kilka warstw, różni się od zwykle. W tym miejscu należy rozpocząć przygotowywanie żelatyny: zalać zimną wodą, najlepiej gotować, wymieszać, a następnie pozostawić do spęcznienia (zwykle konieczne jest w tej chwili wskazanie na opakowaniu). Ponadto, spęczniała żelatynę rozpuszcza się w mikrofali lub w łaźni wodnej. W końcu należy uzyskać przeźroczystą, jednorodną mieszaninę, która nie ma ziaren i grudek.

Otrzymana mieszanina jest podzielona na trzy części, przy czym jedna z części powinna być nieco większa niż pozostałe.

Powiemy jak zrobić galaretkę z trzema warstwami: kremową, czekoladową i wiśniową.

W tym celu krem powinien być podzielony na dwie części, po czym pierwsza mieszanka z cukrem i wanilią, a druga – z kakao i cukrem. Obydwa mieszaniny są oddzielnie pobite z mieszalnikiem lub trzepaczką, aż wszystkie kryształy cukru rozpuszczą się.

Do mieszaniny czekolady i kremu dodaje się dwa mniejsze kawałki zebranej żelatyny i miesza. W większej części żelatyny dodaje się syrop wiśniowy, także do smaku cukru i soku z cytryny.

W formie galaretki wylewa się około jednej trzeciej galaretki czekoladowej – łyżeczka wiśni. Następna – kremowa warstwa, a dopiero wtedy – wiśnia. Oczywiście każda warstwa powinna pozostawać do ostygnięcia w lodówce przed wykonaniem kolejnej warstwy.

Ta galaretka jest podawana w formie lub bez nich, ozdobiona jest wiśniami – kandyzowanymi, konserwowanymi lub świeżymi.

Więc z tego artykułu dowiedziałeś się, jak zrobić galaretkę – zwykłą lub podmuchową. Oczywiście były to dwa najbardziej przystępne receptury i zawsze można znaleźć inne, które będą dla Ciebie bardziej akceptowalne. Ponadto jest to gotowanie, a to nie tylko możliwe tutaj, ale także trzeba wykazywać wyobraźnię. Więc …

Fantasize! Cook! Ciesz się!