774 Shares 1482 views

autoalarm Tomahawk TZ-9030: instrukcja obsługi, opinie

Samochód dwukierunkowy alarm Tomahawk TZ-9030 – to popularny pakiet ochronny, który zawiera wiele funkcji i wielu trybów ochrony. Każdy zestaw jest wyposażony w instrukcji obsługi, która opisuje szczegółowo wszystkie opcje, jak również sposobów włączyć blokadę. Wraz z szerokiej funkcjonalności dany wyrób ma rozsądną cenę.


informacje ogólne

Większość zabezpieczeń ustawia Tomahawk TZ-9030 jest kompatybilny z innymi rodzajami „signalok” od tego producenta w zakresie wymiany nadajnika i mają podobne parametry. Seria TZ jest jednym z najnowszych osiągnięć firmy. Aby poruszać się w linii proponowanych zestawów, konieczne jest zbadanie cyfrowe i alfabetyczne kody wskazujące rodzaj urządzenia i jego możliwości.

To jest to, że używany samochód zakupiony z zainstalowanym systemem alarmowym lub podręcznik gdzieś zagubione, jak wymaganych opcji lub odzysku wymiana FOB. Rozważmy główne punkty dokumentu, a także możliwości korzystania z systemu zabezpieczeń.

Alarm Tomahawk TZ-9030: instrukcje użytkowania

Instrukcja obsługi systemu zabezpieczeń ma szereg różnych modyfikacji przepisów ogólnych. Poniżej są ważne i często używane funkcje TZ serii:

 • pod warunkiem zabezpieczenia przed wielopłaszczyznowego skanowania;
 • Tryb pracy i pozycja feedback „antigrabber”;
 • istnieje możliwość bloku silnika i wyłączenia syreny alarmowe;
 • po wprowadzeniu prywatnego numeru kodowego przez pamięć funkcjonuje;
 • Zestaw jest wyposażony w imobilizerem wskaźnik temperatury, oświetlenie;
 • obecne czujniki udarowe, turbo timer, wbudowany zegar z alarmem i zamkiem timer.

Na szczególną uwagę jest opcja „Auto”. „Tomahawk” pozwala rozgrzać samochód zdalnie, bez konieczności otwierania drzwi w każdych warunkach pogodowych przy pomocy tej funkcji. Innym ważnym parametrem jest sekwencyjny system ochrony wyłączanie oraz możliwość włączenia poszukiwania samochodu.

System sterowania

Jednostka sterująca nadajnik osłona przenoszone przez ekranem ciekłokrystalicznym. Wszystkie informacje na konsolę jako dźwięk, sygnałów wizualnych lub wibracyjnych. Na ekranie jednocześnie wyświetlane ikony lub symbole.

Wśród głównych nazw są przewidziane w systemie sygnalizacji Tomahawk TZ-9030, zawiera takie opcje:

 1. Aktywacja trybu zabezpieczeń odbywa się poprzez naciśnięcie przycisku, który zapala się zamek i głośnik.
 2. Rozbrajanie odbywa się przez naciśnięcie przekreślonego gramofonu i kłódką.
 3. Wstrzykiwania samochodów interpretacji w różnych symbolicznych (drzwi lub pokrywy bagażnika) wskazuje sterowania odpowiadającemu elementowi obrazu.
 4. Centralny zamek kontrola może użyć przycisków z mapowaniem zamka.
 5. Glyph identyfikuje położenie i siłę wywieraną przez działanie mechaniczne.
 6. Klawisz „Jack” pozwala aktywować system wyszukiwania urządzenia na odległość.

Cechy różne modyfikacje

Główną różnicą w tych zestawach bezpieczeństwa pomiędzy różnymi partiami jest pęk kluczy. Tomahawk TZ-9030 – jest modyfikacją, którego kontrola jest zamiennie z większością urządzeń tego producenta. Regulatory różnią się przede wszystkim w postaci działają dwukierunkowo w odległości 1000-1300 m, wyposażonej w podobnych funkcji, w tym elektrowni zdalnego uruchamiania.

Alarm samochodowy z serii TZ-9030 jest wyposażony w blokadę włącznika i ma nieco inny schemat połączeń do stacyjki, niż podobne modele:

 • prądu do rozrusznika podczas automatycznego uruchamiania jest włączany poprzez kontakt z sześcioma terminal;
 • Podstawa wyposażona okablowanie przekaźnika blokującego;
 • aby wyzerować wagę, wyłączyć blokadę;
 • jeżeli właściciel jest ciągle w opcji „Auto”, „Tomahawk” powinien być obsługiwany wyłącznie z przekaźnikiem blokadą zawarte w pierwotnym schemacie.

Podłączanie i korzystanie z podstawowych funkcji

Włączenie trybu ogłasza emitować odpowiedni sygnał. Opcja ta pozwala na sprawdzenie poprawności zastosowanych kryteriów. Na przykład, gdy system Tomahawk TZ-9030 jest uzbrojony, to sygnalizuje krótką aktywację syreny i światła lampy błyskowej. Jeśli tryb jest aktywowany poprawnie, wyświetlacz miga światło. procedura dezaktywacji towarzyszy identyczne sygnały.

Włączenie immobilizera jest automatycznie w ciągu trzydziestu sekund po zakończeniu zapłonu. Fakt, że w trybie roboczym, pokazuje stałe światło. Aby włączyć opcję, należy kliknąć raz na przycisku z obrazem zablokowanym zamkiem.

Alarm Tomahawk TZ-9030 (24 V), ma następujący schemat połączeń:

 • Głównym automatycznego węzeł połączone przez przymocowanie do głównego złączem zacisk;
 • Gniazdo wejściowe zasilania jest wyposażone w specjalne przewody do wylutowywania.

Uruchom silnik jest przez naciśnięcie przycisku z ikoną klucza. Po aktywacji trybu pęku kluczy odpowiedzi poprzez podkreślenie odpowiednich wskaźników i świateł postojowych pojazdów miga trzy razy. Nieudane uruchomienie pojawia alfabetyczny indeks SP.

funkcje

autoalarm Tomahawk TZ-9030, instrukcje użycia, który jest dołączony do każdego zestawu różni szeroką funkcjonalność, zgodność z innymi modyfikacjami, przystępności i praktyczność. Niuanse jak poprawnie aktywować i używać jednej lub drugiej opcji, patrz sekcja „Programowanie”.

Przemyślany i dokładna analiza instrukcji obsługi zapewnia możliwość w pełni korzystać ze wszystkich funkcji, które są przewidziane w tym kompleksie bezpieczeństwa. Dodatkowo, użytkownicy zgłaszali możliwość rozgrzewanie silnika na odległość, jak również informacyjny wyświetlacz LCD na breloku, co wskazuje nie tylko podstawowy powód dlaczego syrena zostanie uruchomiony, ale również problem z samochodu narażone na zagrożenie i ostrzega o niebezpieczeństwie przenikania do wnętrza jakąś inną osobę.