150 Shares 1773 views

Pomiary powietrza w pomieszczeniu. Klapa do pomiaru parametrów powietrza

Ważnym czynnikiem dla wygodnego życia ludzkiego jest czyste powietrze. Wiele przedsiębiorstw zanieczyszczają atmosferę z różnych substancji, które wpływają na zdrowie. Dokonywanie pomiarów powietrza, naukowcy zrobić niekorzystne wnioski. Dlatego dużą wagę przykłada się do systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Pomagają one uczynić życie lepszym.


Przegląd

wentylacja i system klimatyzacji powinny być jakościowo funkcja przez długi czas. Aby to zrobić, trzeba przeprowadzić profesjonalną oprawę, a także czas do przeprowadzenia konserwacji. Wykaz prac technicznych obejmują również pomiary powietrza. Ta procedura jest zgodnie z ustalonymi procedurami.

przepływ

przepływ powietrza przez układ występuje w określonym tempie, które mają wpływ różne czynniki. Przede wszystkim, w zależności od rozwiązania konstrukcyjnego układu wentylacji (tj przekrojach poprzecznych i długościach kanałów wentylacyjnych). To właśnie te parametry wpływają na przepływ powietrza. Aby określić szybkość przepływu, konieczne jest, aby pomiary powietrza, a mianowicie jej ciśnienie spiętrzania w kilku punktach. Uśredniona wartość, wskazuje prędkość powietrza w systemie.

Należy zauważyć, że postać na terenie jest niezbędna do pomieszczeń mieszkalnych. Strumienie powietrza są jednokierunkowy przepływ. Pomiary powietrza w pomieszczeniu odbywa się w pierwszej kolejności, w odniesieniu do stref mieszkalnych. Następuje ruch współbieżnie przepływu.

Dlaczego przeprowadzać pomiary przepływu powietrza?

Celem tego działania jest określenie ilości przepływu przechodzącego do pomieszczenia, w określonym czasie. Pomiary powietrza w pokoju wykonane dla przepływu przemieszczając się w systemie. Przepływ może się zmienić po przejściu przez filtr. Bez względu na lokalizację, prędkość poruszania się zmieni. A kluczową rolę kanału.

Aby dokonać dokładnych pomiarów powietrza wybrać płaską powierzchnię. Jego długość powinna być co najmniej o 5 średnicy układ dobrany część. Jej początek jest pobierana z miejscowej odporności. Odległość do najbliższego oporu musi być dokładnie co najmniej dwie średnice kanałów. W tym celu badania laboratoryjne, w których powietrze jest wykonana w kilku punktach. Liczba pomiarów w zależności od średnicy i długości prostokątnego kanału.

Rodzaje przyrządów pomiarowych

Aby dostosować konieczna jest wentylacja urządzeń pomiarowych.


Powstaje pytanie, co to jest? Pomiary powietrze potrzebne do wyznaczania prędkości przepływu i prędkość przepływu. Do tej pory, ryk, można znaleźć wiele urządzeń. Różnią się one ich właściwości, jak również dokładność pomiarów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wentylację pomieszczenia. Są to urządzenia, które działają podobnie jak w wentylacji naturalnej i sztucznej.

Przed zakupem przyrząd pomiarowy, musisz zdecydować, gdzie będzie dokonać pomiarów. Może on wystąpić w kratce wentylacyjnej, a także bezpośrednio w kanale. Należy również zdawać sobie sprawę z pewnych wymogów, które mają zastosowanie do strumienia. Na przykład, natężenie przepływu i temperatura muszą spełniać parametry regulacyjne.

Pomiary powietrza przeprowadzane są w takich urządzeniach mieszkalnych:

  1. Wiatromierz. Służy on do pomiaru prędkości powietrza. Czujnik jest podgrzewany do określonej temperatury i umieszczono w strumieniu poruszającego. Ponadto, czas zmierzony w którym czujnik jest zimny. To będzie natężenie przepływu.
  2. Anemometr ultradźwiękowy. Urządzenie jest umieszczane w strumieniu powietrza. Pomiar szybkości występuje ze względu na uchwyt częstotliwości dźwiękowych w różnych miejscach przewodu.
  3. Vane wiatromierz. Natężenie przepływu określa się w związku z ruchu wirnika.
  4. rurki Pitota. jakości sprzęt cyfrowy wykorzystywane w pomiarze. Rurka znajduje się na określonym obszarze, w którym mierzone statyczne i całkowite ciśnienie.
  5. Balometr. Określa on przepływ powietrza, który przepływa przez pewien części kanału.

Pomiar przepływu w kratki wentylacyjnej

Najczęstszym urządzeniem jest miernik wiatru i wiatromierz. Charakteryzują się one dużą dokładnością i niezawodnością. Wielu ekspertów używać dokładnie wiatromierz. Jego konstrukcja zawiera duży wirnik. Jego średnica może wynosić do 100 mm. To jest główną zaletą tego instrumentu. Jest w stanie złapać przepływ powietrza w pobliżu kratki wentylacyjnej. Przy minimalnej liczby pomiarów dokładnych wyników. Dlatego jest on dozownika powietrza należy zwrócić uwagę.

W celu uproszczenia procesu, jak również zminimalizować błędy powinny korzystać z dodatkowych urządzeń. Najprostszy z nich jest lejek. Ma prostą konstrukcję, która pozwala na ustalenie przepływu powietrza tylko jednego wymiaru. Funkcja ta oszczędza czas specjalisty. W niektórych przypadkach konieczne jest, aby pomiar temperatury w pomieszczeniach do bardziej dokładnych pomiarów.

To, że trzeba produkować w trudnych miejscach. W takich przypadkach należy użyć teleskopową sondę. Dzięki długiemu podstawie może zostać osiągnięty w trudnych miejscach i jak zrobić pomiarów powietrza, a także bezpośrednio w kanale.

Uproszczenie procedur niezbędnych do nabycia tych narzędzi, które determinują koszty poprzez automatyzację. Efektem końcowym jest wyświetlane na elektronicznej tablicy wyników. Nie ma potrzeby, aby dokonać dodatkowych płatności. Przyrząd wyświetla średnią liczbę z trzech pomiarów. W przypadku braku tych funkcji, obliczanie odbywa się na własną rękę.

Pomiary przepływu w kanale

Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że mają odpowiednie otwory w kanale. Są one niezbędne do procedury. Średnica otworu musi pasować do średnicy urządzenia pomiarowego.

Jak wspomniano wcześniej, ważne jest, aby wybrać lokalizację. Jeśli kanał nie jest odpowiednie otwory, muszą to zrobić samemu. Odbywa się to za pomocą wiertarki. Więc jak wybrać lokalizację? Otwór powinien być usytuowany na prostej części kanału 5, której długość jest równa jego średnicy. Znajduje się w odległości 3 średnic rur.

W przeciwieństwie do pomiaru kratki wentylacyjnej, w tym przypadku, anemometry łopatkowe, przy czym człon napędowy ma małą średnicę (około 25 mm). Podczas Termoanemometry procedury jest stosowany w budowie, który jest zaopatrzony pneumometric rury.

Innym urządzeniem jest manometr różnicowy. Jest stosowany w przypadku, gdy prędkość przepływu powyżej 2 m / s. Dlatego lepiej jest użyć poprzednie wersje.

Jeżeli przewód jest umieszczony w dużej odległości, na przykład w suficie, następnie ładowarki parasola. Może on być przedłużony na pewną odległość, która upraszcza proces pomiarowy. Jeśli proces odbywa się za pomocą rurki pnevmomentricheskoy, konieczne jest, aby dbać o jego długości.

Wskazówki dotyczące korzystania z przyrządów pomiarowych

Zdarza się, że strumień powietrza zawiera dużą ilość pyłu. W takim przypadku nie może być stosowany do pomiaru anemometru termicznego lub rurkę Pitota. Dlaczego tak? W rurze, która jest wprowadzana do kanału, posiada małe otwory, które służą do pomiaru ciśnienia całkowitego. Kiedy zakurzony klimatyzacja szybko zatykają otwory, a wynik pomiaru nie będzie dokładne.

Termoanemometry jest stosowany w systemach wentylacji gdzie szybkość przepływu powietrza jest wyższa niż 20 m / s. To urządzenie do pomiaru zapewnia czujnik termiczny, który jest wrażliwy elementem. Dlatego też, gdy silne natężenie przepływu może być zniszczone.

Przed rozpoczęciem pomiaru należy dokładnie zapoznać się z dokumentacją techniczną dla przyrządów pomiarowych. Jest tam trzymane wskaźników dopuszczalna temperatura, natężenie przepływu, a także warunki środowiskowe, w których mogą być stosowane. Niezastosowanie się do tych zasad pomiaru nie będą dokładne lub urządzenie może nie działać prawidłowo.

W systemach, w których ogrzane powietrze jest w ruchu, na lepsze wykorzystanie pneumometric rurze pomiarowej. Są wykonane ze stali nierdzewnej, a zatem są niezawodne urządzenie. W tym przypadku, nie powinny one zawierać elementy z tworzywa sztucznego, ponieważ mogą one zostać w wysokich temperaturach.

W badaniach związanych z pomiarem prędkości przepływu oraz natężenia przepływu powietrza, należy zapewnić, że element czujnikowy urządzenia skierowany strumień. Niezastosowanie się do tej reguły wyniki nie będą dokładne. Im większy czujnik odbiega od wymaganych warunków, tym większy błąd.

Klapa do pomiaru parametrów powietrza

Inne urządzenie pomocnicze jest klapa. Z reguły jego położenie z góry obejmują projektantów w przygotowaniu planu wentylacyjnego. Ale czasami jest ona ustawiona pracowników, odpowiedzialny za uruchomienie systemu. W praktyce użyć drugiej metody, ponieważ projektanci nie zawsze są prawidłowo ustawione klapa.

Przykrywki do pomiaru powietrza mogą być ustawiane niezależnie obecność określonych umiejętności i umiejętności. W tym celu, system robi dziurę za pomocą wiertarki. Dlatego też, jeśli jest on zainstalowany w niewłaściwym miejscu, można go łatwo przemieszczać. Włazy do pomiaru parametrów powietrza musi być wyraźnie widoczne i łatwo otwierane i zamykane. Jeśli go usunąć, średnica otworu powinna zapewnić swobodne przenikanie urządzenia pomiarowego.

Zdarza się, że otwór nie jest wykorzystywany do pomiaru prędkości i natężenia przepływu powietrza. W tym przypadku skrzydełko usunięto, a otwór jest zamknięty za pomocą taśmy samoprzylepnej lub uszczelką gumową.

koszt

Wskaźniki mają dość wysoką cenę. Na przykład, hot-wire wiatromierz koszt waha się od 10000 do 40000 rubli. Dla porównania, łopatkowe wiatromierz można kupić dużo taniej, za jedyne 6000 rubli.

Wybór urządzenia pomiarowego zależy od charakterystyki urządzenia, jak również charakterystykę przepływu powietrza. Ponadto, urządzenie z wyświetlaczem i automatycznym obliczaniem niezbędnych danych są znacznie droższe.

Cena za dodatkowy sprzęt

Jako dodatkowy sprzęt używany do pomiaru ustawienia klap powietrza. Jego wartość waha się od 100 do 300 rubli. To zależy od wielkości otworu, przez który pomiary będą prowadzone.

opinie

Przyrządy pomiarowe nabyć tylko specjaliści wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Wytwarzają one system regulacji. Eksperci zadowolony z przyrządów pomiarowych oraz wszelkich skarg do nich odnotowano. Pomiar jakości zależy od osoby. wynik będzie bardziej dokładne, jeśli wszystkie wymagania. Kupić takie urządzenie do pomiaru powietrza jednorazowo po prostu nie ma sensu, ponieważ koszt urządzenia jest dość wysoki.

wniosek

Jeśli zdecydujesz przyrząd pomiarowy rację, to jest możliwe, aby wiedzieć prędkość przepływu, jak również jego zużycie. To dzięki tych wskaźników eksperci zawarcia układu wentylacyjnego. Jest to szczególnie ważne dla domów.

Więc zorientowali się, jak do wytworzenia strumienia powietrza w zamarł pokojowej.