447 Shares 9901 views

Operetka Teatr, Kijów repertuarze, zdjęcia i opinie

Operetka Teatr (Kijów) – małe życie samotna dusza. To daje nam niezapomniane wrażenia wyśmienitą tajemnicą, feerią barw i żartobliwej gry wyobraźni. Są to niezbędne i pożądane emocje mogą uzyskać w jednym z najlepszych teatrów w Ukrainie, która stała się ulubionym miejscem na rodzinny czas dla Kijowa mieszkańców, gości i turystów z całego świata.


Kijów Teatr Narodowy Akademicki Operetki

Teatr znajduje się na Vasylkivska ulicy stolicy, w domu №53. Budynek teatru jest bardzo duży i piękny. Zachwyca przechodniów i turystów ze względu na swoją prostotę i tajemniczej odwołania. Operetka Teatr (Kijów) powstała w 1934 roku z powrotem. Od 2003 roku głównym dyrektorem artystycznym teatru jest Bogdan Strutinskii.

Pomysł stworzenia

Budynek w Kijowie Teatrze Operetki jest krajowym domu Trójcy, który został zbudowany w latach 1901-1902, w stylu racjonalizmu. Architektem budynku był Gennady Antonovskiy. Dla niego, budowa tego budynku był najbardziej znaczących dzieł architektonicznych. Pomysł stworzenia krajowego dom powstał w kręgach społeczeństwa Kijów literat. Dom miał być czymś w rodzaju klubu dla szerokiej gamy użytkowników. Umiejętność korzystania społeczeństwo nie ma wystarczających środków na realizację projektu w całości, ale odpowiedział, że bogaci ludzie z miasta do wniosku wraz z odsetkami i zainwestował swoje pieniądze w budownictwie.

architekta

Gennady Antonovskiy został wybrany przez architekta budynku na zasadach konkurencyjnych. Jego przeciwnikiem był Nikolay Żukow. Antonovskiy zdecydował się plany i rozpoczęcie prac budowlanych bezinteresownie. To pozwoliło rozpocząć pracę jak najszybciej. W końcowym etapie budowy Gennady Antonovskiy kląskają. Podał zarządzanie projektem do swoich kolegów w pracy – PI holenderskich i VP Motsoku również bezinteresowny sposób.

Teatr wewnątrz i na zewnątrz

Operetka Teatr (Kijów), zdjęcie które można zobaczyć poniżej, to dwukondygnacyjny budynek z cegły. Kształt budynku jest bardzo prosta – prostokątny. Na podłużnej części można znaleźć hol, hol, salę i część sceny. Początkowo sala dla widzów został zaprojektowany dla 1006 osób, ale po renowacji stało domach tylko 799 widzów. W przedpokoju są dwie kondygnacje balkonów widać, które są oparte na żeliwnych kolumnach i obalenia.

Budynek został zbudowany w sposób racjonalny stylu ozdobne i strukturalne cechy muru. Okna w pokoju są bardzo duże i wydłużone. W profilu, budynek przypomina szkic architektury modernistycznej. Centralna część elewacji jest ozdobiony i sztukaterie popiersiami N.V. Gogolya i T. G. Shevchenko.

Kijowski Narodowy Teatr Operetka

Jest to nowoczesny europejski poziom teatru muzycznego, popularne, szanowane i kochane nie tylko na Ukrainie, ale także za granicą. Kijów Operetka jest jedną z najstarszych instytucji typu muzyczno-teatralnej na Ukrainie. Ponadto teatr – zwycięzca i laureat wielu międzynarodowych konkursów muzycznych i teatralnych. On ciągle odkrywa nowe talenty, zaskakując swoich odbiorców i tworzy niepowtarzalny rewelacyjne projekty, które promują ukraińskiego teatralną tradycję przodu.

Słowo „operetka” pochodzi od włoskiego słowa, którego dosłowne tłumaczenie oznacza „małą operę”. Jest to specjalny rodzaj teatru muzycznego, który łączy taniec, balet, i elementy pop-artu, a także muzyki wokalno-instrumentalnej. To z tego powodu, że operetka jest skarbnicą talentów, glamour i kultury, które są tu pokazane w całej jego różnorodności. Zhak Offenbah jest uważany za twórcę operetki jako gatunek. Offenbach jest francuski wiolonczelista, kompozytor i dyrygent teatru. Według niektórych opinii, jest to jeden z najbardziej utalentowanych kompozytorów XIX wieku.

głowa

Dyrektor Operetki Kijów jest Bogdan Dmitriewicz Strutinskii – ukraiński reżyser teatralny i Czczony Artysta. Bogdan Dmitriewicz urodził się w 1970 w miejscowości Old Lisets (Iwano-Frankowsk). Studiował w Wyższej Szkole Kultury Kałudze, a następnie przeniósł się w Równem Instytutu Kultury. Stamtąd wyjechał rok później, kto przetłumaczył Instytutu Teatralnego. Bogdan Dmitriewicz przeszkoleni w Polsce i Moskwie, za rok, odpowiednio. W 2002 roku został dyrektorem festiwalu „Dzień Niepodległości” na Majdanie w Kijowie. W rok później, B. Strutinskii został mianowany dyrektorem artystycznym i dyrektorem Kijów Operetki. Jego praca została uznana z Honorowym Dyplomem Rady Najwyższej i Zakon stopnia III „dla usługi”.

historia

Operetka Teatr w 1934 roku nazwano ZSRR Państwowy Teatr Komedii Muzycznej. W 1996 roku stał się Kijów State Operetta Theatre. W 2004 roku teatr otrzymał tytuł naukowy, aw 2009 – krajowy.

W 1907 Sadovsky założył pierwszy stały teatr w budynku Ukraińskiego Domu Ludowego. W teatrze, osoby pracujące, które są znane nie tylko w kraju, kultury, ale także jako ważny osobistości politycznych i publicznych. Razem z N. Sadowski pracował w teatrze: M. Zankovetskaya, P. Saksaganskogo M. Kropyvnytskyi. Warto zauważyć, że to było w Kijowie teatr premiera Łysenko „Natalka Poltavka” utalentowanego kompozytora.

Nieoficjalnie, teatr ma dwie daty urodzin – 13 stycznia 1934 a 14 grudnia 1935. W 1934 roku oficjalne otwarcie stacjonarnego teatru pod kierownictwem V. Venediktov. W 1935 roku został pokazany na premierze „Zemsta nietoperza” J. Straussa.

1950-60 roku charakteryzowały się napływem uzdolnionej młodzieży, która miała podnieść teatru na nowy poziom. Podczas 1970-90. Zauważono działalność wybitnych osobistości, znane w całym kraju (Begman V., V. Shulakova, S. śmiać D. Shevtsov, B. Sharvarko i wiele innych).

wojenne

W latach wojennych Kijowski Narodowy Operetka Teatr został ewakuowany do Kazachstanu. Pomimo przytłaczającej nastroju i ogólnej atmosferze napięcia i współpracy między Kazachstanem i specjalistów Ukraina przyczyniła się do wzmocnienia połączeń twórczych. Kazachstan był dwa operetka teatralny sezon. Na jesieni 1944 roku teatr był vozraschon domu.

zarządzanie teatr

Na przestrzeni lat 1964-2003 prowadził utalentowanych artystów teatru Ukrainy: A. Barseghyan, S. śmiech Begma W., B. i B. Sharvarko Shulakov. Kijów Operetka Teatr od 1980 do 2010 roku był pod artystycznym kierownictwem choreografa Aleksandra Segala – Artysta Ludowej USRR. Główny dyrygent od 1970 do 1973 roku był Jewgienij Savchuk – Narodowy Artysta Ukrainy i bohater. Od 1989 do 2014 roku stanowisko chóru przeniesiony do VN Vorvulevu – Czczony Artysta Ukrainy. Narodowy Artysta Ukrainy Bogdan Strutinskii przejęte jako dyrektora teatru w samym tylko 2003 r. Główny artysta teatru jest Andrei Romanchenko.

Bogdan Strutinskii ma trudne zadanie – aby włączyć „starej strony” historię teatru i napisać nowe. Dla bardzo krótkim czasie on narażony fundamentalne zmiany zwykłego sposobu. To znacznie aktualizowane twórczej kompozycji iz powodzeniem łączy klasyczne i współczesne produkcje w repertuarze. Pomimo powolność i stagnacji życia teatralnego, B. Strutinskii nie boi się podjąć śmiałe decyzje, aby zaprosić utalentowanej młodzieży próbkę i stworzenie korzystnych warunków do jego twórczej jaźni. Udane zamknięcie sezonu pokazały wyniki prac nowego dyrektora teatru – były pozytywne zmiany w prawie wszystkich sferach.

osobowość

Operetka Teatr (Kijów) może zadowolić publiczność dzięki doskonałej zarządzających i wykonawczych preparatów, które działają harmonijnie i polubownie. W teatrze praca Czczony Artysta Ukrainy i wybitnych artystów. Wśród Artysta Ludowej Ukrainy są: Litwinienko S. A Rozhkova V. F., A. Segal, Timoshko T. Trophimchuk A. Szewcowa D. A., itp Art Honorowy: .. Vorvulev VN, Yaroshenko IV Strutinskii BD Honorowymi artyści: Pidgoretsky AN, Zaporozhtseva LD Zeldich LV uhonorowany pracownik kultury: Gulo VD, Tsurkan V. L., Kogut O. V.

Wielu w teatrze i nowicjuszy, którzy mają potencjał, aby stać się nową gwiazdą Kyiv Operetki.

repertuar

Repertuar Teatru Operetki (Kijów) jest bardzo zróżnicowana. Teatr często wykazują nowoczesne spektakle, które są blisko nas w duchu i zagadnień. Klasyczna tradycja obserwowano również dla miłośników klasyki złote i turystów, którzy chcą zanurzyć się w świat teatru ukraińskiego.

Od dzisiaj każdy może odwiedzić następujące poglądy: „Hrabina Marica”, „apartament dla cudzoziemców”, „Some Like It Hot, lub cukier”, „Cat House”, „Kiss me, Kat”, „W pogoni za Dwa Zające” „Party kolacja z Włochów”, „Tango z życia”, „The Sound of Music” i tak dalej. d. operetka repertuar (Kijów) jest stale aktualizowana, zachwycając publiczność i zaskakujące. Kijów Narodowy Akademicki Teatr Operetki jest najbardziej dynamiczną i szybko zmieniających się pod względem zmian repertuaru.

Zgodnie z najlepszą roku w operetce premiery to koncert „Muzyka z filmów. Take 1”. Ten koncert zgromadził fanów filmu i muzyki. Twórcy wybrali legendarnego muzyka z filmu, który czyni nas uśmiech oczami i duszą. Zastanawiam się, co ona wybiera się z bardzo różnych filmów – od klasyki science fiction. Wykonywane przez artystów teatru pod orkiestrę symfoniczną, eleganckie wzornictwo i porządku reżyserski pomysł, aby ten premierowy prawdziwa uczta.

Warto również wspomnieć, jest premiera baletu „Mozart metra”. Ta premiera była śmiałym i oryginalne rozwiązania. Autorzy zdecydowali się przenieść boskie muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta w posługiwaniu się językiem tańca. Główną ideą reprezentacji – to, oczywiście, miłość, która popycha nas do wspaniałych czynów, rozpala serce i daje ciepło. Fabuła jest, że młodzi, ale żebrak mężczyzna zakochuje się w bogatej dziewczynie. Balet został wezwany nie przekształcać muzykę Mozarta z nowoczesnymi akcentami i przekazać ideę, że niektóre rzeczy nie są od wieku i okresu.

Także w teatrze odbyła się IV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „On-Fest”, w którym wzięło udział artystów, dyrygentów i muzyków z różnych krajów (Gruzja, Litwa, Chiny, Słowacja, Węgry i in.) Uczestnicy pokazał swoje talenty w dwóch kierunkach – opera i operetka. Festiwal trwał przez 4 dni i było to prawdziwe święto dla całego kapitału kulturowego. Top Kijów teatr operetka jest prawie zawsze dostępne do wglądu w ciągu jednego tygodnia. Wszystkie powyższe pomysły nie były tak ekscytujące i istotne dla ustanowienia, wzmocnienia jej roli w świecie teatralnym.

opinie

Po pierwsze, trzeba pamiętać, że teatr jest otwarty dla wszystkich, którzy chcą cały tydzień. Harmonogram: 12:00 do 16:00 i od 17:00 do 19:00. Operetka (Kijów) jest uznawany za jednego z najbardziej popularnych miejsc do odwiedzenia kulturalnych nie tylko mieszkańcom Kijowa, ale także goście z miasta i mieszczanie zbliżył terytoriów. Każdy może przeglądać setki entuzjastyczne recenzje ludzi, którzy po raz pierwszy odwiedzili Kijów operetkę.

W ich opinii, większość widzów skupić się na kilku ważnych punktach: elegancki i świąteczną dekorację sali, eleganckie stroje aktorów, boska muzyka, miły personel i, oczywiście, utalentowanych i pięknych artystów teatru, którzy są w stanie uchwycić całą uwagę i nie pozwala przejść do ostatniej sekundy , Kijów operetka milcząco uznany za najbardziej ulubionym miejscem dla działań kulturalnych.

Podsumowując artykułu up, chcę zwrócić uwagę, że operetka Kijów – instytucją kulturalną na wysokim poziomie, w którym każdy powinien odwiedzić, aby przeniknąć w głąb życia teatralnego.