569 Shares 2419 views

Usuń programy w Ubuntu. kilka sposobów

Wszyscy właściciele komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów internetowych regularnie uciekać się do takich działań jak apletu Dodaj lub usuń programy. Android, iOS, Windows lub Linux, to bycie popularne systemy operacyjne są ciągle ulepszane, który pozwala użytkownikom na usunięcie aplikacji tak proste, jak to możliwe.

Szczególnie szybko można to zrobić w uniksopodobnego systemu, Ubuntu. Najnowsze wersje systemów operacyjnych Cały proces sprowadza się do kilku kliknięć. Jest możliwe, aby być wykorzystywane do usuwania pakietów kilka sposobów.

Ubuntu Software Center

Najtańszym rozwiązaniem – jest usunięcie programów poprzez «Centrum Oprogramowania Ubuntu„. Repozytorium okno otwiera pojedyncze kliknięcie na jego ikonę, znajdującą się na panelu bocznym pulpitu. Następnie w polu wyszukiwania, które mogą być widoczne w prawym górnym rogu, wpisz nazwę niepotrzebnego programu i umożliwić wyszukiwania. Po chwili pojawia się w oknie Wyniki stosowania logo, w które trzeba kliknąć, aby spadł na pole za pomocą przycisku „Usuń”. Po kliknięciu na nią otworzy się okno uwierzytelniania, gdzie należy wprowadzić hasło, aby rozpocząć proces, który zajmuje trochę czasu.

terminal

Przynajmniej można po prostu usunąć program w terminalu. Może on zostać otwarty w „Main Menu” (ikona w górnym pasku bocznym pulpitu) w dziale „Akcesoria”. Może to być emulatory gnome-terminal lub upadku, lub takie jak Guake Tildy. Usuń programy ustawione polecenie:

sudo apt-get remove «nazwę programu.”

Po naciśnięciu przycisku «Enter», trzeba wpisać hasło, które zostało ustawione do logowania. Ze względów bezpieczeństwa, gdy piszesz hasło w oknie terminala nie wydaje żadnych gwiazd lub kręgi. Cały proces usuwanie pakietów użytkownik zobaczy w oknie emulatora.

Użyj menedżera Synaptic

Jest jeszcze inny sposób, w którym odbywa się usuwanie programów. Ubuntu jest dostępny do”Synaptic Package Manager», który nie jest domyślnie instalowany w systemie, więc należy pobrać z repozytorium. Należy zauważyć, że Synaptic to złożony program graficzny, który jest znacznie bardziej wydajne oprogramowanie do zarządzania narzędziem niż „aplikacji Centrum Ubuntu”, które nie mogą sobie pozwolić, aby rozwiązać wiele problemów do pracy z pakietami. Co do zasady, praca w Synaptic tylko doświadczonych użytkowników Linuksa -Systems. Początkującym zaleca się usunąć programy dwóch poprzednich metod. Szczególnie będzie to wygodne dla pierwszej opcji, ponieważ w repozytorium, można przeczytać opis programów i opinii o nich.

Po zainstalowaniu „Package Manager”, aby go znaleźć w „Menu główne” i otworzyć go. Po uruchomieniu trzeba podać hasło użytkownika. W prawym górnym rogu ekranu, naciśnij na zakładkę „Szukaj” do stawienia się, co chcesz wpisać nazwę programu, który ma zostać usunięty. Gdy aplikacja zostanie znaleziony, należy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i wybrać z upadłym listy opcję „Mark for Removal”, a następnie w menu Program będzie dostępny dla funkcji „Zastosuj”, oznaczone zielonym znacznikiem wyboru. Teraz trzeba kliknąć na ten przycisk w oknie, które zostanie otwarte, zaznacz listę zmian, kliknij przycisk „Zastosuj”.

Te trzy sposoby można zrobić lub usuń programy w Ubuntu.