464 Shares 4299 views

Kosmonauta Volkov. Trzy losy, jedna nazwa

Czterdzieści dwa lata temu, w 1971 roku, 30 czerwca, wszystkie stacje radiowe i telewizyjne z ZSRR poinformował smutną wiadomość o śmierci załogi statku kosmicznego „Sojuz-11”. Dzielnych odkrywców misji przestrzeń lotu zakończona, wszystkie cele zostały osiągnięte pomyślnie, a problemy są rozwiązane.


Śmierć czai G. Dobrowolski, V. Volkov Patsaeva i gdzie i trudno było przypuszczać. Niezamknięte najprostszy zaworu składa się z kuli i sprężyny, w wyniku istnieje kapsułka rozprężania. Podczas gdy trzy osoby mogły zmieścić się w lądownika tylko bez skafandry, członkowie załogi mieli na sobie pasy bezpieczeństwa, otwór nie byli w stanie zamknąć.

O martwe astronauci opłakiwał cały kraj, obojętny nie było. Ludzie płakali przy kiosku z gazetami na przystanku, w szkół i sklepów. Droga do gwiazd zawsze było dużo ludzi odważnych gotowi zaryzykować swoje życie dla wielkiego celu.

Kosmonauta Volkov Vladislav Nikołajewicz został pochowany w mur Kremla z jego kosmicznych towarzyszy – Georgi Dobrowolski i Viktorom Patsaevym.

Minęło czternaście lat. W 1985 Baikonur eskortowani w niebezpiecznej lotów kosmicznych „Sojuz T-14.” Target składał się do dokowania przy stacji orbitalnej, składający się z dwóch modułów – „Unia T-13” i „Salut-7”. Prawie 65 dni załoga pracowała kompleksu naukowego na orbicie, aw jego skład – kosmonauta Volkov. Tak, inny. Aleksandr Aleksandrowicz nie był krewnym Volkova, tylko imiennik. Zdarzyło mu się być w przestrzeni trzy razy, w tym w międzynarodowych załóg.

Cosmos XXI wieku szturmem inny kosmonauta Volkov. Chce iść do księżyca, a całkiem możliwe, że się uda. Sergey Volkov – astronauta w drugim pokoleniu, za nim dwa spacewalks misji, setki godzin spędzonych w stanie nieważkości, ale był tylko czterdzieści lat. O swoim zawodzie, wiedział z pierwszej ręki, że dzieciństwo spędził w Bajkonur. Mój ojciec nie był zbyt zależało na wybór swego syna i dowiedział się o tym dopiero po przeczytaniu raportu z prośbą o przyjęcie do kosmonauty.

W ten sposób powstała dynastię, pierwszy na świecie wśród przedstawicieli tej niebezpiecznej profesji. Powody etyczne kosmonauta Volkov S. złożył rezygnację w magazynie, ustępując syna. Że sam wybór, godnymi oficerów i żołnierzy. W tej pracy za pośrednictwem połączeń nie są spełnione.

Trzy kosmonauci, trzy losy i jedno nazwisko. Tak, to przypomnienie dla tych, którzy są zainteresowani w historii rosyjskich programów kosmicznych radzieckich i (to nie było w żadnym kraju, dlatego ważne jest, aby nie pomylić): Vladislav Volkov – kosmonauta „Pierwszy zestaw”, uczestniczących w kadrze w 1966 roku, Aleksandr Wołkow osiągnął swój pierwszy lot w połowie lat osiemdziesiątych, a jego syn, Siergiej zaczął już w trzecim tysiącleciu.

A tam statek badawczy „Kosmonauta Volkov”, umożliwia komunikację z satelitami. Hodowcy stworzyli odmiany pomidorów, nazwany na cześć bohatera. Astronomowie poświęcony mu gwiazdę je otworzyć. Wszystko to na cześć Vladislav Volkov, ale jest całkiem możliwe, że następne pokolenie rosyjskich kosmonautów zaszczycony z faktem, że ich nazwiska będą świecić na rozgwieżdżonym niebem planetarium i mapy astronomicznych.