878 Shares 9673 views

Każda matka musi wiedzieć, co puls dziecka – normę

Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie dziecka dla każdej mamy. Szczególnie niepokojące są pierwsze miesiące życia, kiedy dziecko nie może powiedzieć, co mu dolega. Dlatego wielu młodych matek zwrócić uwagę na każdy szczegół, takich jak słuchać jak dziecko oddycha, albo poczuć puls dziecka. Norma serca u dzieci, oczywiście, różni się od tej wartości dla osoby dorosłej, więc nie ma potrzeby, aby dźwięk alarmu tylko wtedy, gdy jest trochę nauki.


Dla każdego wieku charakteryzuje się normalnym natężeniu impulsu. Im bardziej dziecko, tym niższa stopa jego puls. Jest to spowodowane wzrostem objętości krwi w organizmie. Jaka jest częstość tętna u dzieci – norma? Dla dziecka, które właśnie urodziły się, normalna liczba uderzeń w zakresie od 140 do 160. Na dziecko-letniego, liczba ta zmniejszyła się znacząco i będzie wynosić od 120 do 125 uderzeń. Następnego roku życia, to znaczy, jeden do dwóch lat, tętno dziecka – stopa, jeśli on będzie w zakresie od 110 do 115 uderzeń. W wieku dwóch lub trzech lat, optymalna liczba uderzeń na minutę wynosi od 105 do 110. Gdy dziecko w wieku trzech lat, ale nie jest jeszcze siedem lat, normalne tętno wynosi 90 do 100 uderzeń. W wieku ośmiu do dwunastu lat, tętno dziecka – norma czy jego stawka wynosi od 75 do 80. Po dwunastu latach normalnego rytmu serca nastolatek powinny być takie same jak dla dorosłych – od 70 do 75 uderzeń na minutę.

zliczanie impulsów jest wykonywane u dzieci jak i dorosłych. Musimy znaleźć najbardziej namacalny żyłę że strajki mogą być wyraźnie odczuwalne. Z reguły wystarczy po prostu przekazać je policzyć ich liczbę. Ale jeśli masz wątpliwości, to najlepiej wyposażyć stetoskop do liczenia była dokładna, aby pamiętać matki. Podczas słuchania miejscu uderzeń wybrane, trzeba wziąć zwykłe godzin, a mierzy się w chwili, rozpocząć liczenie. Kiedy czas się skończy, liczenie musi być zatrzymany. A rysunek, na którym została zakończona i będzie liczba uderzeń na minutę.

Jeśli tętno dziecka – normy, to będzie w odpowiednim przedziale wiekowym opisanej powyżej. Jeśli różni się od normalnego, nie tylko na alarm, ponieważ W tym tempie, może mieć wpływ na lęk, sen, strach, stan marudzenie, i więcej, więc trzeba spróbować ponownie zmierzyć, gdy dziecko jest całkowicie chłodny uzyskać wiarygodne wyniki.

Oczywiście, jeśli tętno dziecka – normy, żaden alarm nie powinien być. Jeżeli jest ona niższa lub wyższa, konieczne jest, aby poinformować lekarza pediatry, a nie podejmowania niezależnych działań w celu zmiany jej wartości. Na częstość akcji serca może mieć wpływ wiele czynników, które nie są widoczne dla honorowa. Istnieje również dopuszczalna wielkość odchylenia od normalnego bicia serca w odniesieniu do wzrostu, masy ciała aktywnego dzieckiem. Nie myśl, że matka wie lepiej niż ktokolwiek inny dzieciak. W większości przypadków pożądane jest tylko, raczej niż rzeczywista. Mama też powodu lęku i podniecenia może po prostu przeoczyć oczywistych chwile medycznych. Jeżeli istnieją wątpliwości co do stanu zdrowia dziecka jest zawsze niezwłocznie skontaktować się ze specjalistą, a nie dzwonił do znajomych i do samoleczenia.