252 Shares 3092 views

Szyjki macicy: przyczyny i objawy choroby

Szyjki macicy – wspólne choroby szyjki macicy i jej niższych lig, wystający do pochwy. Ma charakter zakaźny i ze względu na charakter przepływu często jest nieleczona. Taka sytuacja, oczywiście, może prowadzić do poważnych konsekwencji. Dzisiaj patrzymy na temat przyczyn choroby i objawów.


Szyjki macicy: przyczyny

Połowa kobiet w wieku rozrodczym cierpi na tę chorobę, co najmniej raz w życiu. Częściej niż inni zagrożeni są młodzi wśród płci pięknej, aktywny seksualnie.

Przyczyny tej choroby są głównie infekcje pochwy. Częste wśród tych chorób przenoszonych drogą płciową: chlamydia, rzeżączka, rzęsistkowica, itd. Nie mniej niebezpieczny jest wirus opryszczki i brodawczaka ludzkiego lub, jak kandydoza …

Jeśli zamierzasz umieścić razem trzy czynniki: na początku aktywności seksualnej, wieloma partnerami, a choroby zakaźne układu moczowo-płciowego, ryzyko zapalenia szyjki macicy od samotnych kobiet zwiększa się znacząco.

Jednak, były przypadki choroby, jak na skutek alergicznego lub mechaniczne podrażnianie szyjki macicy, co czyni ją podatną na infekcje.

Objawy zapalenia szyjki macicy

Zazwyczaj łagodna postać choroby ma prawie żadnych objawów. Mogą być upławy, że stają się bardziej widoczne po menstruacji.

Pojawienie się swędzenie i podrażnienie w okolicy narządów płciowych, ból podczas stosunku, pieczenie przy oddawaniu moczu i krwawienie – to jest najbardziej oczywistym objawem tej choroby.

To zajmuje szczególne miejsce ropne zapalenie szyjki macicy, którym towarzyszą obfite zielonkawych wydzieliny, mają bardzo nieprzyjemny zapach, a także bóle brzucha i dolnej części pleców. Pokazane są i inne objawy zatrucia: gorączka, zawroty głowy, mogą wystąpić nudności i wymioty nawet. Najczęściej ten typ choroby na tle rzeżączki.

Przewlekłe zapalenie szyjki macicy: przyczyny i objawy

W przypadku bezobjawowego przebiegu choroby lub jej niewłaściwego leczenia chorób może stać się przewlekłe walki jest bardzo trudne.

Fakt, że choroba staje się przewlekły, uporczywy tępy szybka izolacja i uporczywy ból w czasie oddawania moczu lub płeć. Obrzęk i swędzenie genitaliów jednocześnie znacznie zmniejszone, ale nie w pełni przetestowane.

Jak rozpoznać zapalenie szyjki macicy? Przyczyny „kampanii” do ginekologa

Z powyższego, już sobie sprawę, że nie ma potrzeby czekać na jasnych oznak choroby (zwłaszcza, że nie może się pojawić). Wystarczy nawet kilka z tych objawów, aby podejrzewać, że coś jest nie tak. A najbardziej uzasadnione – jest regularne badanie lekarskie w celu wykrycia choroby i terminowego powołania, a więc najbardziej skuteczną metodą leczenia.

Nieleczone zapalenie szyjki macicy powoduje komplikacje w czasie ciąży, niepłodności, ciąży pozamacicznej, poronienia, raka szyjki macicy i innych poważnych chorób. Tej choroby nie można lekceważyć!

Leczenie zapalenia szyjki macicy

W zależności od konkretnych terapii zakażeń wymaga stosowania antybiotyków lub leków przeciwwirusowych. Powoływany jako nawadniania lokalnym. W przypadku przewlekłej stymulacji immunologicznej wykonuje się w określonym czasie.

Nie tylko diagnoza „szyjki macicy”: jego przyczyny, zaktualizowane medyczny, skłonić ich do wyboru leków i najbardziej skutecznych metod leczenia. Bądź zdrowy!