511 Shares 4020 views

Człowiek o wysokiej społeczeństwa – jest, co do zasady, osoby należące do szlachty

Stan ten może być jednolita lub federalny, może mieć dowolny system polityczny. Jedyną rzeczą, która łączy wszystkie kraje – jest podział na klasy, istniejąca od czasów pierwotnego systemu komunalnego.

Który reprezentuje struktury klasowej

Podział państwa lub społeczeństwa na klasy mogą mieć różne nazwy. Dla średniowiecznej Europy i Rosji carskiej cechował klasowej struktury społecznej kraju. Status tych jednostek powstawały przez setki lat. Istnienie różnych grup społecznych są zawsze mówić o nierówności społecznej. Ludność została utworzona przez charakterystycznych cech w pierwszej kolejności, w celu podkreślenia uprzywilejowaną warstwę, lub wie, stojąc na najwyższym szczeblu państwowym, i dać go w ręce wszystkich sił. Od początku XVIII wieku w rosyjskiej przedstawiciel tej klasy jest osoba należąca do szlachty.

Na takim urządzeniu, powiedział państwo Platona. Ale klasa, stosownie do starożytnego Rzymu, z jego upadku stracił swoją nazwę, sens i znaczenie. Za każdym razem, każdy kraj ma swój własny podział na klasy. W Rosji w 1917 roku w wyniku rewolucji przestał istnieć największy stan Eurazji, a przestała istnieć takie „kasty”, jak szlachta i pospólstwo. W związku z tym, osoby należące do szlachty, jak i drobnomieszczaństwa, pozbawieni praw i przywilejów.

Cechy charakterystyczne klas społecznych

warstwy zdefiniowane przez Narodowy niektórych funkcji w każdej grupie społecznej posiadał cechy charakterystyczne, prawa, uprawnienia i przywileje zapisane na szczeblu krajowym i są dziedziczone. Należy bezwzględnie przestrzegać ścisłego systemu kastowego, istnieją cechy, które są charakterystyczne dla tej klasy społecznej. I nawet jeśli niektóre klasy przestała istnieć w rzeczywistości, przez wiele lat to nadal żyją w ludzkiej świadomości lub stał się powszechnie znany, był częścią leksykonu. Tak więc słowo „niewolnicy” zawsze będzie mieć zastosowanie do osoby najniższego, najbardziej zależnego powstawania i zachowania. A pojęcie „szlachty”, powiedział nawet, jak na ironię, obejmuje grupę ludzi wpływowych i bogatych. Słowo „zwykli” w ogóle stało się lekceważące sens, choć stosuje się do ludzkiego kontyngentu, ma pewien dochód, praworządnym i niekonfrontacyjnego.

„Noble – jeden z wielu”

Po rewolucji październikowej polityka państwa miała na celu poniżanie zasługi i osiągnięcia wyższych sfer. Generalnie wymazać je z pamięci to było niemożliwe, gdyż najbardziej wyraziste postacie historyczne w większości pochodziły z tej firmy. Suvorov – osoba należąca do szlachty. Kutuzow i Nakhimov, Glinka i Żukowski – szlachetność, bohaterstwo, patriotyzm i wkład do wielkości Rosji, która negatywnie wpływać na lub wymazać z pamięci nie daje się każdemu. udało się wyciszyć lub całkowicie zakłócić passionary możliwości i ludzkiej odwagi Stołypina, Kornilov i wiele innych najlepszych przedstawicieli ludzkości. Jak dobrze powiedział o tym przysłowie: „Honor szlachcic nie rzucać, choć trochę głowa zginąć.”

Oczywiście, wyższe cechy mają nie tylko elity. Istnieją setki przykładów, ale najbardziej znany był zawsze wykorzystuje Ivana Susanina i Minina i Pozharsky wyzwolony przez rosyjskich zaborców Rzeczypospolitej. Pierwszy z nich – rolnik, drugi (Minina) – kupiec, trzecia – osoba należąca do szlachty. Puszkina, Niekrasowa, Turgieniewa i Tołstoja – Lew Alex.

Położenie szlachty

Każda prowincja miała swój zespół rosyjskiej „szlachetny”, był jego liderem. Faktycznie, jest w tej czy innej spółki, mówił o adres osoby należące klasie, chciał powiedzieć, położenie jego „szlachetnego gnieździe”.

W prowincji Tula miał swoją szlachetną montaż, skupiającej grupę starszych ludzi w społeczeństwie. V. I. Chernopyatov (1857-1935) był podręcznik najbardziej wiarygodne i multi-tom zatytułowany „szlacheckiego prowincja Tuła”, która została opublikowana w okresie 1908-1915. Obejmuje ona absolutnie wszystkie dane od początku szlachty pod Piotra I i aż do dnia jego zniknięcia. Uwzględnia on nie tylko rodowody, rodzina splecione, status rodzinny, ale również wykorzystuje podczas imię Ojczyzny, popełnione przez członków tej klasy, ich dobre uczynki dla pomyślności prowincji i Rosji jako całości, szkoły, szpitale, biblioteki i przedsiębiorstwa przemysłowe, zbudowany na ich znaczy. Teraz staje się niezwykle popularne nauki takich jak heraldyki i genealogii. Bardzo modne przywrócić jego rodowód, znaleźć należące do „wspaniałych rosyjskich nazwisk”, pożądane jest, aby mieć herb. Dlatego prace historyków, takich jak VI Chernopyatov, niezwykle popytu.