211 Shares 1301 views

Suplementy żelaza niedokrwistość: plusy i minusy

Niedokrwistość – bolesnym stanem, w którym poziom hemoglobiny i czerwonych ciałek krwi w krwi spada poniżej minimalnej wymaganej fizjologicznej. Anemie są klasyfikowane według różnych kryteriów: przyczyny, które spowodowały jego wystąpienie (żelazo, kwas foliowy, hemolityczna etc …), wskaźnik koloru i stopnia regeneracji. Jednym z najczęstszych – niedokrwistości z niedoboru żelaza, która dotyka około 2 miliardów ludzi na naszej planecie.


niedobór żelaza

Żelazo występuje w organizmie w mikroskopijnych dawkach – zaledwie 2-2,5 gramów. średnia waga osoby. Ale jego znaczenie jest nie do przecenienia. Ten pierwiastek śladowy bierze udział w wielu procesach metabolicznych, łącznie z syntezy hormonów. Więc brak żelaza może prowadzić do tego, że dana osoba będzie musiała brać leki na tarczycę. Dodatkowo, ten pierwiastek śladowy wykonuje jedną z ważniejszych funkcji – stanowi nasycenia tlenu w tkankach (oddychania tkanki). Niedobór żelaza może przebiegać bezobjawowo (małe odchylenie od normalnego poziomu) lub towarzyszyć duszność, zmęczenie, osłabienie i tak dalej. d.

Suplementy żelaza do anemii lub diety: Jest lepiej

Żelazo wchodzi w kontakt z żywnością oraz z produktów pochodzenia zwierzęcego (mięso, wątroby) jest o wiele łatwiejsze do strawienia niż produkt pochodzenia roślinnego (soki, owoce, warzywa). Żelazo jest bardzo źle przetworzony przez organizm ludzki, dlatego ważne jest, nawet nie ilość przychodzących mikroelementu, a intensywność jego asymilacji. Dlatego tylko żywność dietetyczna, aby pozbyć się anemii niepowodzeniem. Chociaż jako spółka zależna, a środek zapobiegawczy w celu włączenia w diecie produktów bogatych w żelazo: mięso, buraki, wątroby i tak dalej ..

suplementy żelaza w przypadku anemii zawierać mikroelementy niezbędne w różnych formach – chelat lub hem. Nadal nie jest kompletna leki. Są one wprowadzane do organizmu w dwojaki sposób: dożylnie i doustnie w trakcie lub po posiłku. Najczęściej, suplementy żelaza niedokrwistość wziąć syropy i tabletki, ponieważ jest bardziej bezpieczny niż wprowadzając je bezpośrednio do krwi. Efekt pojawia się dopiero po 5 dniach, ale nie ma niebezpieczeństwa, aby spowodować komplikacje jeśli diagnoza była błędna (jeśli nie z niedoboru żelaza niedokrwistość).

Głównym powodem odrzucenia leków – na skutki uboczne. Ponieważ żelazo jest słabo absorbowany przez organizm, to ma duże dawki, a całkowita objętość korpusu zajmuje jedynie 1-2%. Pozostała część jest wydzielana w sposób naturalny, jednak nadal w korpusie, co powoduje ból, nudności, problemy z fotela oraz reakcje alergiczne.

Niemniej jednak, suplementy żelaza niedokrwistość jest to konieczne, tak szybko, jak są one w stanie zrekompensować braku tego niezbędnego pierwiastka śladowego. Jest to szczególnie ważne dla kobiet w ciąży i dzieci. Ale kiedy przyjmowanie leków ważne jest, aby przestrzegać dawkowania, aby zminimalizować skutki uboczne.

Ważne jest, aby wiedzieć: ból i skurcze w żołądku, nudności i inne problemy żołądkowo-jelitowe mogą być spowodowane przez różne przyczyny, a nie tylko efekt uboczny preparatów zawierających żelazo. Objawy te są często zapalenie trzustki, a więc osoba musi brać leki na raka trzustki. Przed rozpoczęciem każdego cyklu leczenia lekami, należy skonsultować się z lekarzem.