631 Shares 2443 views

Kilka wskazówek, jak marynowane ogórki

Pickles – żywność, ulubieniec wielu rodzin. Mogą one służyć jako samodzielnej rozruszników i mogą być dodawane do różnych potraw. W tym przypadku, każdy kucharz ma swoją własną recepturę i drobnych poprawek, aby je smaczniejsze. Istnieje kilka prostych, ale ważnych wskazówek, jak marynowane ogórki, które są wspólne dla większości.

Na przykład, trzeba starannie rozważyć wybór owoców. Najlepiej jest marynowane prostu oskubane z ogrodu. Jednakże, jeśli nie jest to możliwe, to jest konieczne zastosowanie względnie świeży ogórki, których długość nie przekracza 12 cm. W tym przypadku, mięso powinno być wystarczająco grube. Przed staliBejcowanie ogórków, kupowane na rynku, powinny być moczone przez kilka godzin w zimnej wodzie. Będzie to ich powrót świeże.

Układanie płody w słoikach jest bardzo ważne. Często zaleca się, aby na dnie szklanym słoju umieścić ziół i przypraw, które zostały podjęte w celu zachowania (zwykle koperkiem parasole, liść laurowy, ziele angielskie, etc). Zwieńczona ogórki, które będą znajdować się w drugiej części przypraw, a następnie ponownie warzyw. Tak więc, wszystkie składniki ułożone warstwami, co impregnacja aromaty owocowe przypraw.

Aby marynowane ogórki, ocet nie trzeba (albo dostaną marynowane). Tak, można przyjąć następujący przepis. 5 kg czosnku głowicy warzyw przynajmniej kilka kwiatostanów koper, chrzan pięciu arkuszy, sól (1 łyżka. Łyżka na litr cieczy), kory dębu. Czasami zaleca się uzupełniać przyprawy gałązek i liści wiśni i porzeczki.

Na dole emaliowanych warstw patelnie są określone wszystkie składniki. Oddzielnie przygotowuje się solankę, która przekłada się na warzywach przypraw tak, że ciecz zajmuje je całkowicie. Umieszczony w górnej części płyty. Szalka z zawartością pozostawia się na kilka dni w temperaturze pokojowej.

W gotowych puszek, wstępnie sterylizowana rozkładany ogórki (jeśli był Biała powłoka, jest konieczne, aby zmyć), również tutaj należy włożyć zioła i przyprawy. Solanka może być przygotowany do nowego w którym solilis warzywa i gotować. Gorącą ciecz wlewa się do banków, które są następnie zamykane w sterylizowanym kapslami.

Wiele gospodyń domowych uważa, że wiedzą, jak marynowane ogórki, ponieważ duża ilość receptur. Więc wynik jest ostre, aromatyczne przekąska, można użyć następującej metody. Rozmieszczone w słoiku wylano ostuzhennym solance z ogórków i pozostawiona na kilka dni w temperaturze pokojowej. Gdy pożądane cierpkość i przyjemny zapach, fermentacja jest zatrzymywana. W tym celu, solanka wlewa się do czystego pojemnika, warzywa są myte i kładzie się na sterylnych banków. Filtrowana ciecz jest gotowana, a następnie wlewa się do pokrywek puszek, które są zamknięte.

Mówiąc o tym, jak marynowane ogórki, nie możemy ignorować następującą metodę, która korzysta z musztardą. Danie gotowane w ten sposób, ma szczególną moc i mogą być przechowywane przez długi czas w temperaturze pokojowej, co jest szczególnie ważne dla tych, którzy nie mają piwnicę.

W gotowych puszek dodaje ogórki, przyprawy (pieprz, czosnek, chrzan, pietruszka). Oddzielnie przygotowuje się solankę. Ponieważ rozpuszcza się w jednym litrze wody 2 łyżki. łyżki soli. W słoiku trzy-litrowego trzeba będzie około półtora litra płynu. Puszki wypełnione wrzącą solanki, a następnie są one pokryte plastikowymi pokrywkami i pozostawić na dwa dni w chłodnym miejscu. Ponadto, każdy zbiornik jest napełniany 2 łyżki. łyżki suchy proszek musztardy, puszki pozostawia na kilka godzin. Wtedy solanka jest odprowadzana, gotowane, wylano do tyłu banki gorąco.

Przed staliBejcowanie ogórki, trzeba się martwić o ich późniejszego przechowywania i przygotowania wszystkich składników, które będą potrzebne.