121 Shares 2768 views

Rosyjskie lalki ludowe własnymi rękami

Lalki są obecne w każdym domu. Dziś PUP schludny i urodziwa panienki można znaleźć na półkach setki. Oni są kupowane dla swoich córek i synów. Oczywiście, chłopcy mają swoje własne rodzaje lalek. Zabawki te ponieśli ewolucyjny rozwój w historii. Niedawno spopularyzowane lalki, które noszą pewne zasługi.

Lalka przyszedł do nas od czasów starożytnych. Nawet w czasach jaskiniowców matki próbuje zrobić dziecko zabawką. Oczywiście postęp nie stoi i lalki zostały poddane modyfikacji. Są one tworzone przez człowieka i dlatego opłata specjalną energię. Przed tym procesie są pielęgnowane. Ma swój własny, niepowtarzalny charakter rosyjskiej lalce ludowej. Ręce może zrobić absolutnie każdego. Ale przedtem trzeba zapoznać się z niuansów fabuły.

Historia wystąpienia

Lalka pojawił się wśród pierwszych regularnych zabawek. Jest znany od czasów starożytnych. lalki ludowe mają swoje własne tradycje i symbole. Prawie wszystkie kobiety robić lalki dla dzieci. W tym czasie nie było żadnych sklepów, które sprzedawane są ważne dla zabawek dla dzieci. Historycy twierdzą, że lalka ponad tysiąc lat. Oczywiście, to sprowadzają się do nas bardzo mało tradycyjne produkty czasie. Wynika to z faktu, że lalki zostały wykonane z drewna, słomy i tkaniny. Materiał pochodzenia naturalnego jest rozkładany i zniszczone w ciągu kilku lat. Zwłaszcza jeśli to leży pod warstwą ziemi.

Każda wieś ma swoją własną technikę tworzenia spójnego lalkę. Każdy właściciel chciałby wprowadzić do swojego produktu wyjątkowy smak. W tym celu, ubrania sprawiają, że charakterystyczny haft lub użyj unikalnego sprzętu węzła. W tym czasie nie można było rzucać lalki i traktować je od niechcenia. Rosyjska lalka ludowa strzeżone rodzinę i miał własną duszę. Szanowaliśmy ją i delikatnie grał z nią. Dla dziecka powstał specjalny lalkę. Została umieszczona w podstawce dla dziecka. Wierzono, że taki produkt złożył słodki sen niemowląt.

Poczwarki zostały wykonane na święta i wszystkie uroczystości. Ale zostały one wykonane bez twarzy. Ludzie myśleli, że to lalka nie może poruszać się w złego ducha. Ona urządzone ciasta weselne i ściany domów. Lalki produkowane przez inwestowanie szczególne znaczenie dla każdego z nich. Zwrócono uwagę na wielkość, kształt i szczegółowości. Na przykład, darilas nowo żona lalka z dziesięcioma ramionami. Ta liczba ręce wskazywały, że córka musi nadążać za nim. I przypadki z chłopa było dużo.

lalki ludowe znieść ich wartość. Z niektórymi można grać. Niektóre wisiał nad łóżkiem małżeńskim. A było tych, które były noszone przez cały czas w kieszeni.

Lalki gra

Te lalki wykonane zabawy dla dzieci. Rosyjska lalka ludowa w pewnym wieku był przeznaczony dla dziewcząt i chłopców. Zabawki dla dzieci są takie same jak długo biegł wokół chaty w koszulkach. Ale jak tylko dziewczęta nosiły spódnice i chłopcy nosili porty, interesy rozdzielone.

Najbardziej popularne zabawki dla dzieci trzy lata był królik na palcu. Wykonana jest z małego kawałka tkanki. Ten królik został przywiązany na palcu, a drugi był niemowlęciem. Dzieci rozmawiał z nimi i cenione. lalka ludowy wzór był kwadrat lub prostokąt. Po pierwsze, kształtu głowy, a następnie za pomocą gwintu oznaczony zakładkach i uchwytami.

Lalki rytuał

Każdy region rosyjski odbyła specjalne uroczystości i ceremonie. Taka uroczystość towarzyszy piosenek, ditties i tańców. Więcej o tamtym dniu wykonane lalki. Nieśli szczególne znaczenie. Jest uważany za najbardziej znana lalka na Ostatki.

Mardis Gras powstał słomy i bazie drewna. Ubrała się w włókienniczych odzieży, związany chusteczkę. Koniecznie twarzy został sporządzony, a oczy blask. Robią takie lalki w strojach ludowych. Są one wykonane na koniec miesiącach zimowych. Przeprowadzono tygodniowe uroczystości. Ludzie pieczone naleśniki, efektem spalania uroczystość stała duża lalka. Wierzono, że konieczne jest, aby pozostawić wszystkie negatywne w tym ogniu. W rzeczywistości, po to oczekuje przebaczenia niedzielę, a następnie poprzez pogłębianie Postu.

Lalki, amulety

Ludzie z własnych rąk lalka została wykonana w każdej chacie. To stawia duszę i specjalne znaczenie. Czy specjalne lalki, amulety, nieśli dobro i światło. W każdym przypadku mamy wyprodukowała zabawkę, która wisiała w domu.

Kuvatka – lalka, która została wykonana jako prezent dla kobiety w ciąży. Wisiała w przedniej części drzwi. Wierzono, że chroni przed złym okiem i chroni matkę i dziecko. Po urodzeniu dziecka zabawki przekazał aż trzy lata. Były takie lalki w strojach ludowych.

Zernushka – symbol dobrobytu. Zrobiła po zbiorze ziarna. Gospodyni szyte etui, dzięki czemu haft. Podczas tej piosence śpiewał i recytował modlitwy. Worek ziarna ewoluował, po czym szyte. Do podstawy głowy uszyte i przywiązany chusteczkę. Twarze tej lalki nie było. Jeśli rodzina głoduje, dopuszczalne jest aby wziąć ziarno z tego worka.

Szczęście – dano kobietom na święta. Szczególną cechą kolejce było. Wierzono, niż dziewcząt długi warkocz, więc jest ekonomiczny. Wykonane ludowa lalka własnymi rękami. Cos przyczepiane długo i służy jako wsparcie całej konstrukcji.

Lalek na wesele

Młode darilas lalka Odnoruchnitsa. Mężczyzna i kobieta w zabawce miał całkowitą rękę. Są one wykonane z lekkich abażurami. Zazwyczaj to było robione przez rodziców panny młodej lub pana młodego. Na tort weselny oddano Doll „Drzewo Świata”. Goście próbowali przedstawić lalki ze znaczeniem. Aby mieć dzieci, lalki były podawana niemowlętom w pasie. Zostały one wykonane z miłością i jednocześnie czytać modlitwy.

Na patyku trzymał dwie lalki ludowe. Jednym z nich był mężczyzna, a drugi – kobieta. Są wykonane z kolorowych kawałków tkaniny i ubrania w strojach ludowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z specjalne lalki miłości „Jazda ognia”. były one symbolem bogactwa i dobrobytu w przyszłości rodziny.

funkcje produkcyjne

Zrób lalkę w rosyjskich kostiumy krajowych bez użycia igieł. Tkanina po prostu walcowane i wiązane wątki. Kawałki podarte rąk bez użycia nożyczek. Ostrymi Wierzono, że konieczne jest, aby lalka dla wszystkich zasad:

  • Nie można używać igły i nożyczki.
  • Twarz nie jest zasysane z powodu produktu z powierzchni narażonych na złych duchów.
  • Strój nie robi dla urody, ale znaczenie.
  • Nie można było podpiąć ciało żeński lalka. Suknie musiały ukryć formularz i urok.
  • Każda lalka ma swoje oferty wakacyjnych.

lalki ludowe jako biznes

Wielu rzemieślników zrobić poczwarek ludowa dobre pieniądze. Kobiety zabawki wykonane zgodnie z zasadami starożytnej Rosji. Poczwarki są sprzedawane na targach sztuki ludowej. Jeśli chcesz ozdobić swój dom w taki produkt, a następnie zrób to sam. Być może cieszyć się proces tworzenia i zdecydujesz się podjąć ten zawód poważnie.

Trzeba będzie tylko kilka skrawków tkanin i liny. Pamiętaj, że nie można użyć igły. Wybierz naturalnych materiałów, żadnych syntetyków. Jak drukowanie można użyć ziół. Zazwyczaj zakleszczony PUPA ziemi, trociny, trawa lub pozostałości materiału. Farba twarz jest również niemożliwe. Tylko w ten sposób będzie to prawdziwy talizman dla swojej rodziny. Weź tę lalkę zaszczytne miejsce w pobliżu drzwi lub łóżka.

wniosek

Jak widać, lalki ludowe – to nie jest reliktem przeszłości. Istnieje obecnie wiele rzemieślników, które akceptują tylko takie produkty. Proste i piękne zabawki harmonijnie pasować do każdego wystroju wnętrza. Do produkcji takich produktów może być ze swoimi dziećmi. Nie będzie musiał się martwić, że dziecko będzie się krzywda lub ukłuć igłą.

Mogą być stosowane jako prezent lub po prostu ozdobić swój dom. Pupa będzie chronić swoją rodzinę i przynieść do domu, dobrobytu i bogactwa. Lalki zawsze będzie częścią naszego życia. Bez nich niemożliwe jest dzieciństwie. I dorosłych panie uwielbiają grać w poczwarki. Jest to szczególnie interesujące, aby ich własne ręce.