746 Shares 9697 views

SIRT całkowita wysokość wzgórza. Gdzie jest Wyżyny Ogólne SIRT?

Razem SIRT – to oczywiste plateau elewacjach, które leżą na połacie Rosji i Kazachstanie. Umieścić przełom wielu rzek. Istnieją dziesiątki początków rzek. Początek wzgórzu jest uważany Kuyan-tau – pasmo górskie, które rozciąga się od górnego biegu rzeki Kama do lewobrzeżnego dopływu rzeki Białej.

Pochodzenie nazwy

Słowo „SIRT” występuje w dwóch językach – tureckim i tatarskich. W turecki to znaczy „wzgórze, kopiec”. W języku tatarskim wartości to o wiele więcej. Przy stosowaniu tego terminu oznacza, grzebień grzbiet przełom vodopusk, vododerzhu i toczenia się na wzgórze oddzielające rękawa rzeki.

Pierwsze słowo w nazwie miejsce „General SIRT” ma dwie wersje pochodzenia. Według E. A. Eversmanna słowo „wspólne” pojawił się w tytule, ponieważ wzgórze do rozdzielenia dwóch działów wodnych. EM Murzaev przekonany, że określenie „ogólne” przywiązany do nazwy SIRT powodu cech użytkowania gruntów w okolicy.

Peoples dawno zamieszkałych na terytorium wzgórza. rolnicy rosyjskie i kazachskie zostały wykorzystane do pastwisk. W rzeczywistości, ziemia podwyższone równiny były wspólne dla Kazachów i rosyjskim. Stąd nazwa nazwy miejscowości – Wyżyny Ogólne SIRT.

Położenie geograficzne wyżyna

Stromo opadający gładkie połacie regionu Orenburg, regionów Saratov i Samara. Ona przetoczyła ziemie Kazachstanie i znajduje się na południe od wzgórza Bugulma-Bebeley. We wschodniej pagórkowatej równiny graniczy nizinach wschód od Wołgi, gdzie zarysu Bezenchuk-Khvorostyanka. Stąd przedłużenia jej przestrzeni w kierunku wschodnim o około 500 km. uchwycić ich obszar pomiędzy gorszych i Irgiz.

W północnej granicy pagórkowate równiny napotkasz rzeki Samara. W regionie Orenburg wznosi się w północnych szerokościach geograficznych regionu i wcina się w wodach Małej Kinel. Na wschodzie regionu jego terytorium jest odpowiednia do podnóża pasm górskich południowych Uralu. Z Białowłose Rifey wzgórza oddzielone ostróg. Tam, gdzie jest całkowita powierzchnia Syrt tnie Wołgą, przy czym układ grzbietów odgrywa rolę zlewni zbiorników umieszczonych pomiędzy dwiema rzekami – Wołgi i Uralu.

Opis zachodniej części wzgórza

SIRT jest podzielony na trzy części – na północ, wschód i zachód. Grzbiety, rozrzucone po wschodniej stronie, rosną na wysokość. Najwyższy (405 metrów) jest uważany za szczyt górski Niedźwiedzia czoło (aka – Arapova hill). Tutaj istnieje tendencja do zwiększenia powierzchni rozbiorem.

Syrty się w kierunku wschód-zachód, różnią wymawiane asymetrię stoku. Na południu są chłodne, a na północy, a wręcz przeciwnie, daszki. Działów wodnych w centralnej części wydrążonych już dużym nachyleniu powierzchni. Według interfluves w rejonach o Sheehan – kopulaste odstających.

Cechy Syrt strony północnej

W północnej części Syrt „ściśnięte” pomiędzy Big Kinel i Samara. Obszar ten wygląda jak grzebień interfluves systemowe wąskie, z nierównych stokach. kamień Wysokość grzbietów wahać w granicach 220-300 metrów. Najwyższy punkt – Góra cool. Jej wysokość osiągnęła znaku 333 metrów. Wulkan znajduje się pomiędzy rzekami utworzonych przez dopływów takich jak małe i Borovka Kinel.

W zachodniej części wzgórza

W zachodniej części łańcucha wzgórz płaskich stromo nachylonych nazywa się Blue SIRT. Wzięła początek w południowo-zachodniej części, rozciąga się na północny wschód wzdłuż linii, które Zarys regiony Samara i Orenburg. Niskie wzgórza utworzone działowa Chagan Samara. Maksymalna wysokość (273 m) tutaj w górach Grishkina.

Średnia wysokość generalnego Syrt 190-240 metrów. Dlatego, elewacja nie jest prawdziwa natura góry. Jej najwyższy znak jest szczyt Kuyan tau. Jej wysokość nie przekracza 619 metrów. Od strony wzgórza po prostu jak małe plateau wzgórze.

ulga

Ogólnie Syrt ma ulgi pościel-warstwowych strukturę z odstających. W południowej części wzgórza stopniowo zmniejsza się i spłaszcza. W rezultacie, taras prawobrzeżnej rzeki Ural płynnie połączone z nim. Na ziemi obserwuje lokalizacji geograficznej lokalizacji struktur tektonicznych i wyciągnął w szybach kamiennych ticker że utworzonych modułów interfluves kaskadę zstępującego na południu, gdzie rozciąga basenu Morza Kaspijskiego.

Entre Rios, ustawieni w ten sposób podkreślić ostry asymetrię dolin rzecznych. Głębokości doliny o ogólnej orientacji, z kolei dzieli się na wiele highlandy asymetrycznych grzbietów, które powodują unikalną morfologię.

Południowe stoki są strome, gdyby odcięty. Północne stoki są łagodne, długie, rozciągnięte na wiele kilometrów. Ich stopa niepostrzeżenie połączyć się z tarasów nad zalewowych, utworzonych na lewym brzegu dorzecza.

funkcja geologicznych

Common Hill Syrt utworzone na łupki, margle, piaskowce, wapienie, łupków, a depozyty kredowe pyłowców. Niejednorodność osadów tworzących ulgę, wpływa na charakter nacięcia erozją.

Północne obszary o strefach margli ilastych mieć gładkie kontury. Miejsca z ciasno splecionymi piaskowców bardzo zróżnicowana wcięte reliefy. Powierzchnia ukryvshaya wapień, wyrwaniu wąwozy zwężenie i grzebień przełomowym.

Na południu, General SIRT składany spłaszczonej ostantsevo prędkości Mezopotamii. Oto wzgórze komplikować tektonika solna-Dome. Terenu różni opracowano głębokie soli wapiennych Kras, stają się przyczyną awarii nizyny szerokie płaskie dno wgłębienia na różne części wzgórza.

W miejscach, w których znajdują się pozostałości wyżynnych zlewiska rzek głazów ułożone perforowane kwarcyt, piaskowców kwarcu konglomeratów. W podwyższonej zwykły utworzone eoliczne.