519 Shares 2899 views

krzewy cień do ogrodu

Zacienione narożniki w ogrodzie stworzyć drzew, krzewów, wysokich ścian budynków, ogrodzeń. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, jak korzystać na pierwszy rzut oka wydają się nieprzydatne do pełnego rozwoju przestrzeni roślin, lądując na tych stronach krzewów, kwiatów i ziół, które są doskonałe nie czuć. Krzewy do ogrodu, nie wymagają jasnego światła słonecznego, co do zasady, nie różnią się spektakularny rozkwit, ale ma piękne liście i malownicze formy.

Wintergreen cieniu tolerancyjny i barwinka głównym pahizandra

Gatunków ponad 170 roślin, należących do rodzaju wintergrinowy, jest uprawiana w ogrodach i chilijskiego Gaultheria golteria chilijska Shallon, który jest domem dla wybrzeża Pacyfiku w Ameryce Północnej. Krzewów ogrodowych dla gatunku Gaultheria Shallon zainteresowanych w ogrodnictwie jako niskich krzewów zimozielonych z liści jajowate, nadające się do granic i ogrodach skalnych. W maju – czerwcu pędy krzew zdobią białe lub różowe kwiaty urceolate. Na jesieni dojrzałej małej (1 cm średnicy) wokół owoców. Początkowo zwrócą fioletowy, następnie – czarna. Gaultheria Shallon może być uprawiana zarówno na terenach otwartych jak iw cieniu. W kategorii „krzewów ozdobnych do ogrodu” jest pahizandra – jeden z najlepszych roślin rosnących pod okapem drzew i innych zacienionych i półcieniu. Pahizandra szybko rośnie na glebach wilgotnych, tworząc jasny dywan, który w żaden sposób utrudnione przez brak światła słonecznego. Kwiatostany małych białych kwiatów, które pojawiają się na wiosnę, zwłaszcza wartość dekoracyjny nie posiadają. Wybór cieniolubne krzewy do ogrodu, nie należy przeoczyć rośliny należące do krzewów. Na przykład, V inków major, lub Vinca major, który jest w stanie szybko rosnąć wszerz, tworząc całą plantację bujnej zieleni i jasny, ozdobione uroczymi kwiatami, błękitne lub fioletowe barwy. Penumbra – idealne oświetlenie dla tego niewymagających karłowatych krzewów.

Pnący krzew – bluszcz

Pełzanie krzewów do ogrodu rośliny, które są przywiązanie do swoich korzeni przybyszowych dla jakiegokolwiek wsparcia (ściany, pnie drzew), są w stanie wspiąć się dość dużych wysokościach. To jest bluszcz, który znajduje się w krajach półkuli północnej, ma łagodny klimat. Tle i niskich temperaturach są idealne warunki do rozwoju tej rośliny.

Irga – groundcover do uprawy w cieniu

Irga pozioma – krzew, często spotykane w krajobrazu dużych i małych miast w południowych regionach europejskiej części Rosji, a także miast w Ameryce Północnej, Azji i Europy – jest szczególnie dekoracyjny. Jej ciemnozielone liście w lecie do jesieni włączyć fioletowy. W ciągu trzech tygodni od wiosny (maj-czerwiec) na pędach poziomych prostaty irga kwiat różowe i czerwone kwiaty. Od września zdobione roślin owocowych sferycznej średnicy 4 – 5 mm. Jaskrawoczerwone jagody irga są przechowywane na pędach aż do grudnia, a czasami nawet do wiosennych roztopów.

Zidentyfikowane tu krzewy do ogrodu (na zdjęciu powyżej) nie są bardzo wymagający na światło słoneczne.