118 Shares 6204 views

Malowania na tkaninach, aby stworzyć unikalne dzieło

Technika malowania tkanin zyskała ogromną popularność w naszych czasach. Mieć w swojej szafie coś namalowane przez własną rękę, to jest wyłączna, że można być dumnym, bo nic z tego nie jest i nigdy nie będzie! Ale można malować nie tylko ubrań, ale również tkaniny tapety, pościel, torba, partycje przesuwne w mieszkaniu, wycieraczkę, abażury i więcej. Aby oryginalny rysunek, trzeba malować na tkaninie. Materiał potrzebny do ciągnięcia na ramie, w celu ułatwienia stosowania rysowania i uczynić ją gładką i jasne. Istniejemy wiele różnych rodzajów barwienia tkanek:


  • Guzkowe technika. Gdy tkanina w kilku miejscach liguje węzeł lub przewód po barwieniu rozwiązał węzeł, kwiaty są formowane na powierzchni tkaniny.
  • Kontur malowanie. Kontury są stosowane do tkanki przez szablon. Jest on przygotowany wcześniej na papierze, tekturze lub tworzywa sztucznego. Z tkaniną są przesyłane fantomowego piórem, którego zarys znika po kontakcie z wodą. Obraz na materiał wlewa się do specjalnego zbiornika – rysownik z którym zastosowano podstawowe konturów.
  • Futrowania. Technika ta jest wykonywana przy użyciu matryc.
  • Darmowe malowanie. Nazwa techniki mówi sama za siebie. Tkanina znaki darmowych pociągnięciami pędzla. Grubego
  • akwarela. Tkanina jest impregnowana solanką i po wysuszeniu stałą powierzchnię. Jak to jest łatwe do malowania, farba nie rozprzestrzenia, tym samym kontury wzoru mają ostre krawędzie.
  • Szmatki malowane z kryształów soli i mocznika. Pigmentów obróbce powierzchniowej i jest stosowana do kryształów soli lub mocznika. Kryształy przyciągać farbę i uczynić ziemię pod spodem ciemności i mocznika rozjaśnia fragmenty tkanki. Technologia ta jest prosta i nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi do rysowania. Efekt barwienia uzyskuje oryginalne i twórcze.
  • Dmuchanie farby na tkaninie przez słomkę. Technika ta jest w sposób następujący: kropla atramentu nanosi się suchą powierzchnię roboczą i jest napełniany przez rurę.
  • Malowany aerografem. Stosowana technika airbrush, aerozole i spraye, a także szablony, szablony i wiele innych.
  • Marbling. Ten sposób nakładania farby na tkaninę w postaci proszku, który jest rozcieńczony wodą. Roztwór barwnika nanosi się na tkaninę z zastosowaniem igieł albo za pędzelkiem. Okazuje efekt marmuru powierzchni.
  • Monotype. Technologia ta jest dostępna, nawet dla dzieci. Na tafli szkła lub tworzywa sztucznego nakłada grube pociągnięcia pędzlem. Kiedy rysunek jest pomyślany gotowe ramki z tkaniny po prostu dociskane do szyby. Wydrukowany obraz powinien być ulga.

Malowanie tkanin akrylowych – najszybszy i najbardziej wygodny sposób do dekoracji powierzchni. To jest zabawa i oryginalny sposób na piękne rzeczy do domu i ludzi blisko Ciebie. Podnieść farby na tkaninie, w zależności od rodzaju materiału, który chcesz malować. Bądź kreatywny i zdolność, by stworzyć niepowtarzalny arcydzieło!