712 Shares 2289 views

Truskawka Darselekt. Opis odmiany, opinie

Wśród owoców uprawianych na działkach, coraz uwzględnieniem truskawek. Uzyskać dobry plon jagód – pragnienie każdego ogrodnika. Ale truskawki, podobnie jak większość jagód, ma różne odmiany. Niektóre z nich na początku, w środku lub inny późno. A wielkość jagód jest różna w zależności od odmiany. Wśród wielu odmian truskawek mają francuską Darselekt, który jest bardzo popularny wśród europejskich rolników.


Cechy odmiany

Truskawka Darselekt – odmiana średnim wcześnie. W szklarni lub pokrycie kulturę zaczyna przynosić do końca maja. Jeśli Darselekt truskawki rosnące w otwartym polu, rośliny mogą być zbierane na początku czerwca. Dla porównania, możemy zauważyć, że owoce dojrzewają na 15 dni wcześniej niż truskawki odmian Elsanta.

Strawberry krzew wysoki, z umiarkowaną ilością liści ciemnego koloru zielonego. Roślina ma silny system korzeniowy. Jeśli wszystkie odmiany truskawek podzielone na trzy grupy, a następnie liczba kiełkowanie wąsy, ona będzie w drugiej grupie. Nawet z grubymi uli umieszczanie w ogrodzie zapewnia wystarczającą ilość włos.

Darselekt Strawberry: opis jagody

Jagody mają wydłużony kształt stożkowy z tępą końcówką na początku sezonu. Pod koniec formy owocowania owoców może zmieniać się od sercowate zaokrąglone się rozczesują. Dzieje się tak ze wzrostem wilgotności powietrza i temperaturę obniża się, ponieważ takie zjawiska naturalny zmniejsza się zapylaniu. W naturalnym dojrzewaniem bez nawożenia ciężki owoców jest 15-25 g wagi do ich wytworzenia, jeżeli nawóz, wielkość owoców może być zwiększona, a waga do osiągnięcia '35

Jagody mają czerwonej cegły skórę z lekkim odcieniem pomarańczy a. Ciało nie jest wodnisty ale gęsta. Ma jasny kolor czerwony. Berry znana jest słodkim smaku z lekkim obecności kwasowości. Ma wyrafinowany smak truskawkowy. Po usunięciu owoce nie tracą kolor i długo zachowują swoją elastyczność. Owoce są umieszczone na non-sztywnej łodydze, co znacznie ułatwia ich kolekcję.

Darselekt (truskawki) uprawa

W celu zbioru truskawek Darselekt się powiodła, trzeba wysokiej jakości sadzonek. Należy mieć włóknisty system korzeniowy , przy czym średnica pierścienia głównego o co najmniej 6 mm. Do sadzenia odpowiednich obszarów płaskich, jak również małe stoki zorientowane na południowy zachód. Na stromych zboczach i na nizinach nie jest zalecany do truskawek roślin, ponieważ daje niskie i późny zbiór i łatwo narażone na choroby. Bardzo dobrze, jeśli ziemia truskawek będą chronione przed wiatrem.

Najbardziej podatny grunt dla francuskich truskawek – slabosuglinistaya. Najwyższy plon można uzyskać na glebach lekkich i bogate w próchnicę.

lądowanie

Najlepszą porą do sadzenia – wczesną jesienią, ale wciąż mogą być sadzone wczesną wiosną. Polecamy sadzonki sadzone 40 cm od siebie. Gdy truskawki sadzenia gęstszy Darselekt otrzyma niedożywienia, które mogą prowadzić do obniżenia wydajności. Najbardziej idealne lądowanie po 1 m2 obsadzony nie więcej niż cztery krzaki.

Przed sadzić roślin, trzeba przygotować miejsce – aby usunąć go z chwastów i użyźniania gleby. Opatrunek może być stosowany jako humus, superfosfatu i azotanu amonu – 70 g, 30 g i 30 g, odpowiednio. Przed posadzeniem sadzonki są przechowywane przez okres około 7 dni w chłodnym miejscu. Podczas sadzenia należy upewnić się, że nie wiele zakopać szyję root. Powinien on znajdować się na poziomie gruntu. W przeciwnym razie, żniwa w pierwszym roku nie będzie. system korzeniowy, powinny być umieszczone w pionie, a jeśli jest zbyt długi, to jest skrócony do 10 cm. Po posadzeniem sadzonek podlewane i ściółka podłoża z próchnicą.

pielęgnacja

Po posadzeniu, a sadzonki truskawek wymagają regularnego podlewania. Idealnie nadaje się do tego zraszacza. plantacje komercyjne zaleca się zainstalowanie nawadniania. Starannego podlewania jest łatwo tolerować duszny upał i suszę w regionach centralnych i południowych regionach Rosji i na Ukrainie. Jeśli kultura jest przeprowadzane w południowych regionach, ważne ściółkowania odblaskowej folii lub stosując siatkę UV dla cienia jest. Ponadto cały obszar razem z truskawkami musi być uwolniony od chwastów i usunąć chore rośliny. Przed całą zimę liście truskawek należy wyciąć, a słoma truskawki schronienie, suchych liści lub włókniny.

reprodukcja

Powielanie truskawek można przeprowadzić w różny sposób: za pomocą wąsów, podział głównego. Do uprawy komercyjnej jest dobrze nadaje się sadzonek w pojemnikach, jako drzewko przed sadzeniem będzie musiał mieć dobry system korzeniowy, co przyczyni się do wzmocnienia jego najlepszy po wylądowaniu.

Choroby truskawek i kontroli

Najczęstszą chorobą truskawek jest fitoftoroznoe Wilt (zaraza). Pierwszym objawem choroby jest pojawienie się zaczerwienienia osiowych roślin cylindrów. Liście truskawki włączyć szarawy odcień i stają się przyłożył. Następnie przychodzi śmierć włókienkowaty korzeni. W celu uniknięcia tego, truskawki muszą być co 4 lata przeniósł się do innego miejsca. Przed sadzeniem korzenie mogą być zwilżony biologicznych. Gdy uszkodzone rośliny powinny one zostać usunięte z ogrodu i zniszczyć.

Inną chorobą dotykającą truskawki – pleśń, która wpływa na liściach roślin. Chore liście są skręcone, a ich kolor stopniowo staje się fioletowy, pojawia powłokę mączne. Efektem tej choroby – powłoka brzydkie owoce powlekane. Jest to zmiana smaku jagód. W przypadku wystąpienia choroby jest konieczne do rozpylania emulsja rośliny miedzi.
W przypadku przedwczesnej chwastów zbioru może pojawić się szara pleśń. Na jagody pojawiają się plamy jasnobrązowej barwy i powłoką puszysty.

szkodniki

Istnieje wiele owadów, które niszczą nie tylko krzaki truskawek, ale także jagody. Ten truskawka roztocza, pająki roztocza, mszyce, osy. Zapobieżenia występowaniu tych szkodników się do rozpylania odpowiedniego rozwiązania. Takie profilaktyka jest zalecana w okresie wegetacji. Oznacza to, że rozpylanie powinno być wykonane przed kwitnieniem lub po pełnym zbiorze.

Złożoność charakteru Darselekt

Różnorodność nie jest zalecane Darselekt truskawkowy posadzone na glebach wapiennych, jak to możliwe, chlorozy. Kiedy widzisz choroba ta roślina jest łatwo przywrócić z aktualnych najlepszych nawozów opatrunkowych.

Pierwszy rok daje małe plony z powodu niedostatecznego rozwoju systemu korzeniowego. Dlatego w tym okresie, to nie zaleca się czekać na poszczególne jagody i wyciąć wszystkie kwiaty. Pomoże to roślina skierować wszystkie swoje wysiłki na szybki rozwój systemu korzeniowego, który zaprocentuje w przyszłym roku w przygotowanie zbioru w całości.

Godność francuskich jagód

Jego główną zaletą jest wielkość jagody – truskawki Darselekt duża. Posiada doskonałe walory smakowe. Uprawy owoców, a przy wysokich temperaturach, nawet umiarkowanie przenosi ciepło do 40 ° C. W pewnym momencie roślina owocuje przez 4 lata, nie można powiedzieć o wielu innych odmian truskawek. Po zbiorach, łodygi kwiatowe pojawiają się nowe i nie ma drugiego rzutu, choć różnorodność fakt Darselekt truskawka jest neutralny. To właśnie dzięki tej niezwykle niezwykłych cech plonów roślin.

Czy minusy?

Truskawka Darselekt – woda-kochający rośliny (opinie ogrodnicy potwierdzić). Dlatego też, w suchych regionach nie może być dobrym żniwa bez instalacji nawadniania. Jeśli podlewanie jest skromny, oprócz nieurodzaju, berry wewnątrz pustego. W procesie oderwanie może pozostać na miazgi łodyg. Z braku pierwiastków śladowych w glebie jest podatna na zwyrodnienie truskawek.

Strawberry Dom na stole – wartościowy produkt dietetyczny i źródło witaminy C. Ze względu na swoje właściwości otrzymał dość szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, słodyczy, napojów alkoholowych i przemysłu medycznego. Ten jagoda nie pozostawia nikogo obojętnym.