409 Shares 1164 views

Kto jest autorem komedii „Biada z Wit?” Osobowość Sir.doc

Zdecydowana większość ludzi wie, kim jest autor komedii „Biada z Wit”. Dlaczego nazwa wybrana za pracę Aleksandr Siergiejewicz Griboedov? Być może jest to coś autobiograficzny. W tym artykule postaramy się powiedzieć o osobowości tego godnego człowieka. Łączył encyklopedyczny umysł, niezaprzeczalny talent, determinację husarii i wysoką obsługę Ojczyzny.


wieloaspektowy talent

Bardzo trudno jedno słowo, aby odpowiedzieć na pytanie, kto jest autorem komedii „Biada z Wit”, odnosząc się do swojej rodziny, pracy i talentów. Dyplomata? Wojskowy? Polityk? Muzyk? Jego los – krótkie, jak pieśń łabędzia. Griboyedov w miłości, żonaty, zaledwie dwa tygodnie spędzone ze swoją młodą żoną Nina Chavchavadze. Potem przyszedł jego wyzwanie perskiego ambasady i męczeństwa.

Jako dyplomata on ceniona w Rosji za męstwo i odwagę w obronie interesów na Wschodzie. Jako polityk, osobiście pokazał się na podpisanie traktatu rosyjsko-perskiej, która służyła jako krwawej wojny za granicą. Jako dramaturg – kontynuował tradycję realizmu rosyjskiego teatru narodowego, stworzył nieśmiertelne klasyki. W wojsku Griboyedov służył jako kornet. Wyobraź sobie, on będzie prawdziwą husarii-reveller! Wszystko to mniej niż powiemy czytelników w szczegółach.

formacja

Alexander urodził się 01/15/1790 w starej szlacheckiej rodziny. Od dzieciństwa, obrazowo wykazać swoje umiejętności. Wychowywanie dzieci w rodzinie Griboyedov był ścisły; Jego matka, Anastasia Fiodorowna była władcza kobieta, a ona niemal pobiegł do domu i mienia. syn tłumiące bohatera, na szczęście, zapobiegać jego zamiłowanie do nauki. Już w wieku sześciu Aleksandra biegle w czterech językach europejskich: francuskim, angielskim, niemieckim, włoskim. Osiemnaście-letni student uniwersytetu w Moskwie, która już stała się kandydatem filologii, rozkoszował się badania, otrzymał prawo, a następnie wychowania fizycznego i matematycznego. Przyszły autor „Biada z Wit” jechał do pracy na swojej pracy doktorskiej, ale plany wprowadzić korektę wojny.

W jego sercu był nadal huzar

Ponowne czytanie biografii Aleksandra Sergeevicha Griboedova, możemy z całą pewnością powiedzieć, kto jest autorem komedii „Biada z Wit”, odnosząc się do swojego moralnego charakteru. To nie był ostrożny, lub intrygujące. Wręcz przeciwnie, przyszłego klasyka zapałem, ceniących zasad przyjaźni może angażować się w głupie i niebezpieczne historii, nawet jeśli wiązało się negatywne konsekwencje dla samego siebie.

Jak można się domyślić, że mówimy o słynnej poczwórnej pojedynku, którego przyczyną była baletnicą Istomin. W 1817 roku w pojedynku Szeremietiew Zawadzki śmiertelnie ranny, a w 1818 roku Jakubowicz Griboyedov ranny w lewe ramię.

Griboyedov była spragniona zmian

Nie rób błędów są ci, którzy odpowiadają na pytanie: „Kto jest autorem komedii” Biada z Wit „w jednym słowie – buntownik ?. Kto, jeśli nie jest to jeden z najbardziej wykształconych ludzi w Rosji (Opanował w swoich dojrzałych latach, łacina, greka, arabski, turecki, perski), był świadomy, że pańszczyzna została rzucona ojczyznę wieku temu?

Dlatego napisana komedia „Biada z Wit”. Może Griboyedov zainicjować zmiany w 1817 roku stała się pełnoprawnym członkiem loży masońskiej „United Friends” i „błogosławieństwo” (St. Petersburg).

Głównym produktem życia

Autor „Biada z Wit” rozpoczął służbę dyplomatyczną sekretarza misji w Persji. Następnie przenosi się do Tbilisi (Tiflis). Pierwsze dwa akty „Biada z Wit” Oto one zostały napisane. Liceum przyjaciel Puszkina Wilhelm Kiichelbecker (przyszłych dekabrystów) stał się pierwszym i wdzięczny słuchacz. Wkrótce święto, które odbyło się w Moskwie, w pobliżu Tuli się do upadku 1824, poeta, dyplomata zostały dołączone dwie pozostałe części tej pracy.

Jednak autor komedii „Biada z Wit” był przekonany – nie jest produktem pass. Go po pojedynku potajemnie obserwowany przez policję. Może żandarmi zostali poinformowani o „buntowniczy Play”.

Jednak pomimo wysiłków żandarmów, zaawansowany rosyjski odczyt publiczny nadal zobaczyłem zapowiedź prac: do antologii „rosyjski” Waist opublikowany fragmenty komedii. Zakaz nie zabrania ludzi do zapoznania się z komedii w rękopiśmiennych kopiach. Fragmenty spektakli były na ustach w społeczeństwie.

zhańbiony Griboyedov

Autor dzieła „Biada z Wit” jego twórczości, oczywiście, ideologicznie obsługiwane rząd carski podważyło do przestarzałego modelu pomeschitsko biurokratycznej władzy. Był osobiście zapoznał się z dekabrystów.

W związku z tym, w 1825 roku został aresztowany jako podejrzany o współudział w powstaniu na Plac Senatu. Mimo sześciomiesięcznego przesłuchania Aleksandru Sergeevichu, silnej woli i odważny człowiek, był w stanie udowodnić swoją niewinność. Został zwolniony i został wysłany do Persji, gdzie było to konieczne, aby zakończyć wojnę dwuletni. W wojnie brał udział w kilku bitwach, ale jako dyplomata Griboyedov była „warta więcej niż 20000th armii.” Był przygotowany w 1828 roku dokument Turkmenchay świat wprowadzony do Rosji Erywań i Nakhchivan chanatu. W tym zasługę, jest podawany do rangi Radcy Stanu i uprawniona do mianowania ambasadora do Persji.

ostatnie lata

Napisać, że ten człowiek z wizją przewidział swoją śmierć. Władze rosyjskie próbowały to „trzymać na krótkiej smyczy”. Ostatnie lata swego życia rozjaśnić miłość księżniczki młodych Nina Chavchavadze i wesele. Jednakże, dyplomata, po dwóch tygodniach urlopu, dane do wesela, wręczono nowe zadanie – być Pełnomocnik w Persji. Tu nie lubił.

W rzeczywistości, Aleksander Siergiejewicz wysłany do kraju muzułmańskim, co wymaga go do realizacji zamówień, często sprzeczne sposób życia lokalnego. Mówiąc najprościej, potencjalnie niebezpieczne i podejrzane zręczny dyplomata zadziałał. Jednak „służąc przyczynę, a nie osoby”, a będąc człowiekiem odważnym, Aleksandr Siergiejewicz Griboedov odmówił.

Śmiało poprowadził kraj w nieprzyjaznym misji dyplomatycznej, wytrwale bronił interesów rosyjskich zakładników. Tutaj został zabity przez fanatyków sprowokowany. Griboyedov zginął jako żołnierz, organizowanie obrony ambasady, będąc w ramionach.

wniosek

Zawsze pozostawał w Russian literatury niezniszczalnej zabytków w produkcie „Woe z Wit.” Autor, Griboyedov i nie zobaczyć go w teatrze (pierwsza premiera miała miejsce w 1831 roku). Od tego czasu, niezwykłe dla jej głębokości komedii jest zawsze obecny w repertuarze.

Ten czysty, uczciwy, odważny i inteligentny człowiek nadal zawsze wszedł do historii. Powyżej cytat – słowa wdowy po poecie-dyplomaty Nina Chavchavadze, Griboedov już skierowana do jej zmarłego męża.