751 Shares 7967 views

Jak wybrać rozmiar sali telewizyjnej? Optymalna wielkość do sali telewizyjnej

Jak wybrać telewizorem wielkości pokoju? Jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, nie jest łatwym zadaniem. W celu dokonania właściwego wyboru, trzeba określić dla siebie wiele rzeczy, na przykład w miejscu instalacji. Jest to niezbędne w celu prawidłowego obliczenia odległości od widza do ekranu telewizora. Ta cecha jest rozdzielczość ekranu jest również ważne, ponieważ jest bezpośrednio zależna od jego przekątnej i, w konsekwencji, wielkość. Ponieważ producenci multimediów i interaktywnej technologii Stale rozwijamy naszą technologię, to będzie przydatne do zrozumienia typy telewizorów: plazmowe, LCD, LED telewizory czy mały telewizor w kuchni. Po tym wszystkim, to również wpływa na wybór przekątnej.


Jak wybrać telewizorem wielkości pomieszczenia, w zależności od odległości od widza na miejscu instalacji?

Wybierając typ urządzenia, ważne jest, aby wziąć pod uwagę pokoju, w którym znajduje się telewizor. Mało kto powiedziałby, że ogromna „plazma” byłoby właściwe w maleńkiej kuchni, lub w przytulnym pokoiku. Gdy kupujący w celu ustalenia, co do których odbiorniki sygnału telewizyjnego technologie nadają mu najbardziej i jaki rodzaj telewizora chcą widzieć w domu, nie jest to kwestia wyboru przekątnej. Od tego w dużej mierze zależy komfort oglądania filmów i programów telewizyjnych. Oczywiście, jeśli wybrany mały telewizor w kuchni, moment wyboru nie jest już przekątna, ponieważ istnieją bardzo różne cele.

Mała dygresja. Przekątna TV nazywa przekątnej z jednego rogu do drugiego. Zgodnie z tradycją, jest generalnie mierzona w calach. Aby określić liczbę cali w konkretnym modelu telewizora, należy użyć podwójnego cudzysłowu „”. " Na przykład: „ekranem 19. Cal wynosi 2,54 centymetrów nam znane.

Konieczne jest, aby wyobrazić sobie, że oglądanie telewizji więcej niż niż przekątna, tym większa musi być odległość od widza. Uważa się, że odległość ta nie powinna być mniejsza niż trzy ukośne odległości. To osiąga najwyższy komfort podczas oglądania.

Oto mały przykład. Załóżmy, że mamy dwa telewizory z przekątnych 17 i 80 cali. Następnie, zgodnie z zaleceniami ekspertów, w pierwszym optymalnej odległości oglądania TV będzie uważany za jednego metra, a drugi – około pięciu metrów. Zasady te nie tylko zwiększają poziom komfortu podczas oglądania telewizji, ale także pozwoli zaoszczędzić nam niepotrzebnych problemów zdrowotnych.

Przewodnik po wyborze telewizora

Aby móc łatwo określić optymalną odległość od telewizora do widza i zrozumieć, jak wybrać rozmiar sali telewizyjnej, komponować małą notatkę poniżej dla najbardziej popularnych rozmiarach, które z pewnością się przyda podczas zakupów.

 • Przekątna 17 „- odległość oglądania z dwóch metrów.
 • Przekątna 25 „- w odległości trzech metrów.
 • Przekątna 32 „- odległość widzenia czterech metrów.
 • Przekątna 37 „- pięć metrów.
 • Przekątna 55 „- siedem metrów.
 • Przekątna 80 „- dziesięć metrów.

Notatka zawiera wytyczne na odległość, pod warunkiem, że telewizor jest ustawiony na najmniejszą rozdzielczość ekranu, która jest optymalna do oglądania. Jak wspomniano powyżej, dystans zależy nie tylko od wielkości urządzenia, ale również od rozdzielczości obrazu. Zależność poniżej: Im wyższa rozdzielczość, tym krótszy dystans.

Jak wybrać telewizor w pokoju. Jak wielkość ekranu oraz rozdzielczość?

O ile podczas oglądania programów telewizyjnych i filmów będą cieszyć nasze oczy, w zależności od rozdzielczości ekranu i przekątna ekranu. Obecnie najbardziej popularne są kilka rozwiązań:

 • Full HD;
 • HD Ready.

Możemy powiedzieć, że jakość obrazu wzrasta z rozdzielczością ekranu. A im więcej pikseli są zaangażowane w tworzenie obrazu, im bliżej można być do tego telewizora.

Rozważmy mały przykład

Weź 32-calowy telewizor w pokoju z rozdzielczością 625 pikseli. Dla będzie optymalna odległość 2,5 metra. Jeśli mamy zwiększyć rozdzielczość do 720 pikseli, odległość jest zredukowana do dwóch metrów. Jeśli będziemy kopać w ustawieniach i włączyć tryb Full HD, Twoje wrażenia podczas oglądania zaopatrzona jest w odległości 1,3 metrów.

Załóżmy, że rozważasz zakup telewizora w pokoju z odległości między kanapą i multimediów stać 2,2 metrów. Jakie są opcje można zrobić i jaki byłby optymalny rozmiar telewizora do pokoju? Możesz kupić 37-calowy telewizor HD Ready. Ponadto, można osiągnąć komfortowe oglądanie, kupując 52-calowy Full HD-TV. Jedyną rzeczą, aby pamiętać – to jakość sygnału wejściowego.

Memo wybrać telewizor na podstawie jego formatu

Sporządził notatkę w oparciu o różne formaty pozwalają telewizory:

 • Przekątnej 20-27 „- odległość do Full HD 1,5 m – odległość do HD Ready 2 m.
 • Przekątnej 37-40 „- odległość do Full HD 2,2 m – odległość do HD Ready 3 m.
 • Przekątnej 42-47 „- odległość do Full HD 2,5 m – odległość do HD Ready 3,6 m.
 • Przekątna 52 „- w odległości do 2,8 m Full HD – HD Ready to odległości 4 m.

Warto też wspomnieć, że do telewizora plazmowego trzeba większej odległości niż ciekłego kryształu z tymi samymi parametrami. Wszystko to można wytłumaczyć fakt, że konstrukcja urządzenia plazmowego wymaga użycia większych niż odpowiedniki pikseli LCD. Nie jest konieczne, aby ścigać przekątnej, jest dostępny do małego pokoju, ponieważ w tym przypadku, widz nie będzie w stanie podjąć całościowego obrazu. TV w pokoju, duże rozmiary, mogą być dobrane i o przekątnej 80 cali.

wniosek

Jaka będzie wielkość telewizora do pokoju, każdy wybiera własną rękę. Ktoś chce zaskoczyć swoich gości ogromny ekran na dywanie, a ktoś chce zobaczyć, bez uszczerbku dla oglądać wieczorne wiadomości. Jednak niezależnie od pragnienia, jeśli chodzi o to „jak wybrać rozmiar sali telewizyjnej?” Warto przypomnieć kilka punktów, które należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Po pierwsze, to jest odległość od obserwatora do odbiornika telewizyjnego, a po drugie, to stosunek rozdzielczości i proporcje, trzeci typ wykonania (plazma, LED lub LCD).