131 Shares 2989 views

Który rower jest najlepiej wybrać, aby rozpocząć

Nowoczesny rower – to nie tylko pojazd. Jest to sport, zdrowie, rekreacja, przygody i romansu z stylu życia. Dlatego zakup roweru musi być traktowana poważnie, wszystko starannie ważyć i rozważenia.


Pierwsze na pytanie, jak najlepiej wybrać rower, trzeba przede wszystkim decyduje o stylu jazdy. Utwardzonych dróg lub nierówny teren, parki miejskie i skaliste zbocza, długie wycieczki lub krótkie wycieczki – każdy rower ma swój cel. Liczne rodzaje rowerów na rynku można podzielić na dwie kategorie – dorywczo i sportu. Pierwsza kategoria obejmuje rowery miasta i drogi, a drugi – sportowo-turystycznych, ścieżki, drogi, góry, hybrydowe rowery na dół i próbny. Wszystkie z nich są przeznaczone do konkretnych celów, mających na celu określenia obciążenia i powinny być stosowane pod pewnymi warunkami. Dlatego przy podejmowaniu decyzji, które rower wybrać, trzeba wiedzieć dokładnie, co to jest.

Oczywiście, jeśli chodzi o miasta i można jeździć na rowerze sportowym. Ale takie modele nie są zazwyczaj wyposażone w bagażnik i błotniki, a wiele z nich nie są ustawione chaynring ochronę prawą nogę od zębów dużego koła zębatego. Wszystkie te dane są kluczem do wygodnej jazdy, więc muszą być traktowane z wyprzedzeniem, aby uniknąć rozczarowania w przyszłości. Od typu roweru zależy wiele ważnych właściwości: ciężar, szybkość, wydajność, do wymagań nawierzchni dróg, trwałość, stabilność. A w sklepie na pytanie „Jaki rower jest najlepiej wybrać?” Każdy kompetentny sprzedawca powie. „Patrząc na coś”

Dla miejskich rowerów najwyższej jakości – to kompaktowy i łatwy w utrzymaniu, na autostradzie – zdolność do rozwinięcia większej prędkości na drodze – wysoką wytrzymałość. Rower górski jest przeznaczony do jazdy po nierównym terenie i off-road. Będzie musiała przeskoczyć powalonych drzew, aby przezwyciężyć małych rzek i strumieni, w niektórych miejscach, i nosić go na własną rękę, idąc w górę stromego zbocza. W związku z tym, na przykład rower o wysokiej wytrzymałości i przepuszczalności powinien mieć małą masę. Downhill na rowerze jeździ tylko w dół stoku. Jest on przeznaczony dla zejść z gór, musi więc mieć jeszcze większą wytrzymałość i dobrą maksymalną przepuszczalność. Waga nie ma znaczenia, jednak takie historie mogą być bardzo ciężki z powodu wzmocnionej konstrukcji ramy, potężnych hamulców tarczowych i innych części. Rowery do skoków i trików (BMX) są bardzo odporne na uderzenia i śledzić rowery zaprojektowane, aby osiągnąć wysoką prędkość.

Jeśli mówimy o tym, co najlepiej jest wybrać rower dla miejskich i prostych wyjazdów do terenu, można zaproponować szereg cross-kantriynuyu. Jest to uniwersalny typ, który jest odpowiedni dla dróg gruntowych, i parki oraz tereny górskie, z niewielkimi zmianami elewacji.

Następnie, równie ważne pytanie – jaka firma rower jest lepszy? Oczywiście, jeśli szansa na to pozwala, należy dać pierwszeństwo znanej marki jak Klein Bicycle Corporation Firma Trek lub Kona rowery górskie. nazwa producenta do pewnego stopnia, gwarancja jakości, choć zdarzają się wyjątki. Na przykład, modele low-end znanych firm, co do zasady, są wyposażone w drogi sprzęt do pontonu, który szybko się rozpada. Takich firm jak atom Merida wyścigów, rowery Marin także charakteryzują się stosunkowo wysoką jakość produkcji i montażu, a jednocześnie pełną rowerów firmy te są znacznie tańsze niż promowanych produktów marki. Jak najlepszych producentów rowerów, firmy te zbierają swoje produkty w krajach południowo-wschodniej Azji. Zdecydowanie nie warto kupić rower w sklepie z częściami zamiennymi, rynku magazynowych lub innych podejrzanych miejsc, lub po każdym rejsie będzie musiał go naprawić.

Po zdefiniowaniu Wybór modelu i Rostovka roweru jest jego uchwyt i można ruszyć w drogę.