482 Shares 7073 views

Sonic: komiksy, historia pochodzenia, rozwój działki

Każdy zna niebieski hedgehog o nazwie Sonic. Komiksy o nim zostały utworzone na podstawie słynnej na całym świecie gry, wymyślonej na zlecenie firmy SEGA. Twórcy holdingu próbowali prześcignąć sukces popularnego arcade o marce Mario.


Komiksy i gry

Po wydaniu gry, która wygrała masowego konsumenta, Sega AM8 stał się znany jako Sonic Team. Deweloper i twórca gry, Yuji Naka, kłócił się z kierownictwem producenta z powodu swojej polityki na rynku gier konsolowych i przeniósł się do USA. W Instytucie Technicznym Sega, kolejne części gry zostały wydane, a komiksy oparte na tej grze zostały wydane. Dzięki wspólnym pracom Iana Flynna z artystami Ben Bates, Jamal Peppers, Steven Butler, Matt Hermes i Tracy Yardley, pierwsze komiksy o Sonic zostały opublikowane w studio Archie Comics. Wkrótce historia przygód odważnego jeża stała się bardzo popularna.

Czytelnicy zażądali kontynuacji kwestii. W 2006 roku wraz z utalentowaną pisarką Tanya Del Rio, która również była artystką, Ian Flynn nadal tworzył nowe komiksy.

Rozwój historii

Odważny super-hedgehog Sonic, komiksy, które stały się bardzo popularne wśród czytelników, nabrały nowych zadań w każdej wersji gry. Fani anime i młodych graczy czekają na kontynuację opowieści. Komiksy Sonic the Hedgehog – co roku regularnie nazywane serią komiksów o Sonic – zaczęto regularnie wydawać. Autorzy wymyślili najnowsze przygodowe historie przyjaciół. W 2008 r. Praca Iana Flynna i jego zespołu zdobyły honorowe miejsce w Guinness Book of Records jako najdłuższej grze na komiksach.

Spisek komiksów

W roli tytułowej – Sonic. Jest to super-hedgehog, który ma rzadką zdolność szybkiego ruchu podczas składania się w piłkę. Początkowo Sonic był sam. Ale gdy gra komputerowa rozwija się iw trakcie przygody główny bohater znajdzie nowych przyjaciół. Według opowieści, jeż i firma to grupa bojowników o wolność od tyranii dr Robotnika. W grach i komiksach Sonic ratuje od niewoli zwierzęta, które złapał krwiożerczyk, aby zbudować roboty potwory. Fanatyczny i sprośny Ivo Robotnik (otrzymał przydomek – lekarz Eggman) spotyka się jako ostatni test w każdej serii gry "Sonic". Komiksy przedstawiają Eggmana jako przebiegłego i podstępnego złoczyńcę. Zdaniem wielu krytyków i użytkowników w witrynach do gier Dr. Robotnik jest najbardziej podstępnym i bezwzględnym negatywnym bohaterem.

W historii pojawiają się przyjaciele Sonic: echidna Knuckles, ogony lisów, jeż Amy Rose, zakochana w bohaterze i królik Krim. Każdy z komiksów ma super zdolności.

  • Eckidna Knuckles. Zverek może unosić się w powietrzu, złamać ściany i zakopywać się w ziemi, a także pływać. Na rękach Knuckles są powiększone palce, podobne do mosiężnych kolanek, dzięki czemu otrzymał ten pseudonim. Z natury jest inteligentny, uczciwy i uparty. Z powagą Knuckles różni się od wesołego, lekkomyślnego Sonic. Uważa się, że Knuckles – najsilniejszy komiks postaci. Zverek stał się przyjacielem Sonica w 1994 roku i od tego czasu stał się bohaterem regularnym, dekorując historie niebieskiego wigilię.

  • Fox Miles "Tails" Gracz. Ogony to pseudonim, co oznacza "ogon". Nazwisko Plower to gra słów i środków tłumaczeniowych na język rosyjski – "mil na godzinę". Lis ma dwa ogony i jest bardzo dobry w lataniu. Absolutnym bohaterem i wzorem w oczach Milesa jest Sonic. Komiksy przedstawiają Milesa jako fanatycznie oddanego przyjaciela.
  • Amy Rose to miły jeż z różowymi włosami. Jest w miłości do Sonic i nazywa siebie swoją dziewczyną. Broń Amy Rose – ogromny młot. Ciekawy tandem o nazwie "Sonic and Amy" – komiksy określają ich związek jako przyjacielski. Amy Rose próbuje wygrać serce niebieskiego jeża, ale jest zakłopotany jej wytrwałością.
  • Jeżowiec o nazwie Shadow wkroczył do komiksu później niż inni. Był pierwotnie sojusznikiem dr Eggman. Potem stał się przeciwnikiem Eggman i działa sam albo z asystentami – bat Rouge i robotem E-123 Omega.

  • Królik Krim dostał swoje imię dzięki kremowej sierści. Jego supermocarstwem jest umiejętność latania za pomocą długich uszu. Krim kocha lody i nienawidzi przemocy. Ma dobre wychowanie i uprzejmość nawet z doktorem Eggmanem, pomimo jego niechęci do niego.

Nowe komiksy

Od września 2005 r. Pojawiły się w serii komiksy "Sonic X". Po tym, jak Sonic próbował wziąć szmaragdy Egmana z szmaragdów Chaosu, w wyniku nieudanego ataku, uruchomiona została tajna technologia Eggman, a cała firma znalazła się na Ziemi i na tej planecie równolegle do zwykłego świata.

Początkowo planowano wydanie 4 serii opartych na amerykańskim anime "Sonic X", ale komiczne fanaty z ich wnioskami i pozytywne opinie na temat kontynuacji przyczyniły się do wydania kolejnych serii.

Wiele zostało zmienionych w tłumaczeniu z japońskiego na anime "Sonic". Komicy w języku rosyjskim zostały dostosowane, zgodnie z zainteresowaniami i preferencjami obywateli krajowych.