431 Shares 5612 views

Espumizan dla dzieci: instrukcja obsługi

"Espumizan" dla dzieci to praktycznie bezbarwna, mętna ciecz o przyjemnym smaku i smaku bananów, która wyróżnia ten lek od podobnych leków (banan to owoc, który praktycznie nie działa jako alergen).


Forma uwolnienia : "Espumizan L" jest produkowany przez firmę Berlin-Chemie w butelkach ciemnego szkła z nakrętką trzydziestu mililitrów, wygodniej do przechowywania lub zabierania ze sobą. Butelka jest wyposażona w dozownik, który ułatwia dawkowanie leku przez krople, a także chroni przed wnikaniem drobnoustrojów. Dzieci "Espumizan" uwalnia się w silnie skoncentrowanej formie (40 mg simetikonu w 1 ml), więc ten lek jest bardzo ekonomiczny.

Substancja czynna : Substancja czynna Preparat Espumizana, simethicone, jest lekiem kancerogennym (tzw. "Środek przeciwpieniący"), którego zaletą jest to, że w ogóle nie jest trawiony w organizmie człowieka i nie oddziałuje z innymi substancjami. Simethicone, wypełniając swoją funkcję, opuszcza ciało w tej samej formie, w jakiej ją wpadł. Dzięki temu narkotyk otrzymuje się od urodzenia. Mogą to być również podjęte przez kobiety w okresie ciąży i laktacji.

Zasada działania : Simethicone, dostając się do jelita ludzkiego, usuwa napięcie powierzchniowe zgromadzonych tam pęcherzyków gazowych, w wyniku których wybuchają. Następnie gazy są absorbowane przez ściany jelita lub wychodzą naturalnie.

Wskazania do stosowania : W przypadku nadmiernej produkcji gazu i gromadzenia się gazów w przewodu pokarmowym (wzdęcie, niestrawność, aerophagia itp.), Kolka jelit dzieci, a także w przygotowaniu do diagnozowania chorób narządów, stosuje się preparat Espromizan dla dzieci, podobnie jak dowolna substancja kancerogenna. Jamy brzusznej (na przykład badanie ultrasonograficzne). W tym ostatnim przypadku zaleca się stosowanie w połączeniu z preparatami enzymatycznymi.

Jak używać espumizan dla dzieci : Instrukcja mówi, że dzieci powyżej 14 roku życia i dorosłych powinny przyjmować 2 ml emulsji do 5 razy dziennie. Dzieci, w wieku od 6 do 14 lat – 1-2 ml, od roku do 6 lat – 1 ml. Piersi podano 1 ml leku łyżką przed lub po karmieniu piersią. Jeśli dziecko nie jest karmione piersią, ale na sztucznym, Espumizan, dziecko jest dodawane do żywności dla niemowląt lub napojów. Czas trwania leku zależy od nasilenia objawów. W razie potrzeby "Espumizan" jest używany przez długi czas.

Espumizan jest przyjmowany z posiłkiem lub po posiłku, lub przed snem. Potrząsnąć butelką przed użyciem. Dawkowanie leku może być użyte przy użyciu specjalnej łyżki pomiarowej, która jest dołączona do opakowania.

Przeciwwskazania : "Espumizan" jest przeciwwskazany u osób z nadwrażliwością na poszczególne składniki leku i cierpiących na niedrożność jelit. Lek może być stosowany w ciąży i laktacji, a także u osób z cukrzycą.

Informacje dodatkowe : Jeśli mówimy o skutkach ubocznych leku, warto wspomnieć tylko indywidualną nietolerancję poszczególnych składników. Nie były przypadki przedawkowania. Obecnie nie ma znaczącej interakcji opisanego środka z innymi lekami.

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania pojazdów i mechanizmów.

Przechowywać "Espumizan" w temperaturze nie wyższej niż 25 stopni Celsjusza. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. W aptekach wydanych bez recepty lekarza. Espumizan jest jednym z najbardziej popularnych leków do eliminacji wzdęcia u dorosłych i dzieci, głównie ze względu na brak interakcji z substancjami w organizmie człowieka.