200 Shares 6829 views

Leczenie zapalenia zatok kasztanem w domu

Jak dziwne, jak się może wydawać, ale leczenie zapalenia zatok kasztanem to wspaniała terapia. Metoda ta zostanie omówiona w naszym artykule.

Zapalenie zatok zaczyna się od prostego nieżytu nosa. Z reguły ludzie nie zwracają uwagi na to złym samopoczuciem. Rzadko który zaczyna się w leczeniu przekrwienia błony śluzowej nosa. Uważa się, że katar przejdzie na własną rękę. W rzeczywistości, nie należy lekceważyć tej dolegliwości. Bo jeśli nie jest właściwie leczona, może iść do nieżytu nosa zapalenie zatok będzie ona wykonana.

Dlaczego występuje choroba?

Zapalenie zatok jest nazywany zapalenie zatok nosowych. Przyczyny pojawienia się może być kilka:

 • zakończył leczyć katar;
 • przeziębienia ponownego zakażenia organizmu;
 • zły stan zdrowia jamy ustnej.

Czym jest choroba? Jakie są objawy?

Oto niektóre z objawów można określić, że dana osoba zatok:

 • przede wszystkim kładzie nos, w kątach nagromadzenia śluzu;
 • tworzy ropy;
 • bez zapachu;
 • bóle i nasilenia;
 • bolesne odczucia powstają w nosie;
 • wzrost temperatury ciała;
 • zaczyna się od problemów z pamięcią;
 • upuszczania;
 • zmęczenie.

Jeżeli dana osoba ma powyższe objawy są obecne, to znaczy, że jest chory zapalenie zatok. Konieczne jest, aby rozpocząć leczenie. Jeśli odpowiednie wsparcie nie jest, to istnieje prawdopodobieństwo, że choroba przejdzie do cięższej postaci. Ponadto, ta choroba może dawać powikłania innych narządów ciała ludzkiego.

kasztan

Z pewnością każdy widział roślinę jak kasztan. Rośnie w parkach i placach miast. Chestnut – bardzo piękna roślina, kwitnie wiosną z białych kwiatów. A drzewo owocuje jesienią. Oprócz wspaniałego nakrętki samej danych zewnętrznych posiada zestaw przydatnych funkcji. Tak często traktujemy zatok kasztan. Metoda ta jest bardzo skuteczna.

Z powodu pewnych substancji uznawanych kasztan lekarstwo?

Owoce zawierają rzadkie witaminowego, K. również kasztan zawiera praktycznie wszystkie witaminy z grupy B, z wyjątkiem witaminy B12. Oprócz powyższego, owoce tego drzewa zawierają minerały, które są niezbędne dla procesów metabolicznych w organizmie człowieka. kasztan powłoka zawiera przeciwutleniaczy. Oprócz tych elementów, w owocach mają substancje, takie jak olejki eteryczne i bioflawonoidy. Z tych składników kasztan chroni organizm przed zapalnych i zakażonych komórek. Także obecne w garbniki orzechowych. Mogą one obejmować błonę śluzową nosa i do zapewnienia prawidłowej mikroflory.

Kasztan nasyca się witaminy i mikroelementy. Dlatego roślina ta jest częstym składnikiem wielu kremów i maści.

Efekt terapii

Jak skuteczne leczenie zapalenia zatok kasztan? Jaki wpływ terapii na proces gojenia?

Kasztan ma pozytywny wpływ na poprawę krążenia krwi w zatokach. W związku z tym pacjent jest zmniejszony obrzęk i znormalizowane procesów oddechowych.

Ta krew dostarcza zakład skraplania w małych naczyniach krwionośnych, które znajdują się w zatokach nosowych. Efekt hemodylucja sprawie odzyskiwania błony śluzowej nosa.

Zamierza pozbyć się wysięku.

Kasztan jest również działanie uspokajające i środek przeciwbakteryjny. Jeżeli osoba przedstawi ostrego bólu, to nakrętka nie może poradzić sobie z nimi. Ale tu jest normalizacja stanu zdrowia we wczesnym stadium choroby może to zrobić.

Wskazówki

Przed mówimy o leczeniu zatok kasztanem sama w domu, należy wprowadzić pewne zalecenia.

Powinieneś wiedzieć, że owoc ten jest zalecany jako uzupełnienie terapii. Nie należy zakładać, że będzie zastąpić antybiotyki. Zatok oznacza obecność ropy w organizmie człowieka. W związku z tym pacjent musi przyjmować leków zawierających antybiotyki i środki antyhistaminowe.

Reżim leczenia lek określony przez lekarza. Niezależnie zacząć otrzymywać te lub inne środki nie są zalecane, ponieważ może to zaszkodzić organizmowi.

Środkiem do terapii

Jak to jest leczenie zapalenia zatok kasztany? Najpierw trzeba przygotować narzędzie do terapii. owoców kasztanowca początkowo pobierana i wylano na gorąco przegotowanej wody. Jest to konieczne, aby utrzymać je przez pewien czas tak, że owoce zdobyte w wodzie. Dodaje wynika z brązowego górnej warstwy. Następnie wyciąć owoce na dwie części. Połówki, usunąć turundy. Muszą być umieszczone w nosowych przez kilka minut: 5 lub 7 wystarczy.

Gdy procedura jest skończona, pacjent zacznie śluzu z zatok. W ten sposób swobodnie oddychać i zmniejszy lub całkowicie zniknąć bóle głowy. Leczenie zatok kasztanem w domu jest dobrym pomoc.

środki ostrożności

Pomimo szybkiej ulgi po zabiegu często nie jest to zalecane, gdyż uszkodzenie błony śluzowej nosa. Aby przeprowadzić wprowadzenie kasztanowców w zatok powinno być w odstępach jednego dnia. Przeciwwskazane zrobić te procedury, gdy choroba jest ciężka i zatok są zanieczyszczone ropą.

Kasztany leczenia zapalenia zatok. Uwagi dotyczące stosowania olejku brązowej

Olejek z kasztanowca mieć korzystny wpływ w leczeniu zapalenia zatok. Ułatwia stanu pacjenta.

Ci, którzy próbowali tej metody jest to, że po użyciu robi się łatwiej.

Cząstki brązowego oleju spadnie przez górne zatok oddechowych. Tam osiedlić. coraz olejku w zatokach zapewnia czysty oddech pacjenta ze względu na jego właściwości lecznicze. Pomaga również wyeliminować stan zapalny.

W celu realizacji szczelność brązowy olejku do nosa, jest konieczne przeprowadzanie inhalacji. Również daje pozytywny efekt aromaterapii.

Leczenie zatok kasztanem w domu. Recenzje inhalacji

Prowadzenie wdychanie olejków eterycznych kasztan dość prosta. Aby to zrobić, należy wziąć jednego litra ciepłej przegotowanej wody. Konieczne jest dodanie pięciu kropel oleju. To jest po chude nad kubek z wodą i wdychać. Dla większego efektu, lepiej przykryć ręcznikiem. Możliwe jest również użycie inhalatora. Czas dla tej procedury jest 15-20 minut.

Ważne jest, aby wiedzieć, że woda nie powinna być zbyt gorąca. Ponieważ istnieje możliwość pieczenie błony śluzowej nosa. Również nie zaleca się wykonywanie inhalacji z ostrym zapaleniem zatok ropą.

Możesz dodać zioła, takie jak rumianek, tymianek i eukaliptusa. Opinie pacjentów pozytywnych wdychania. Jednakże, należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami.

zimno wdychanie

Jak inaczej można leczyć zapalenie zatok kasztanem w domu? Jest to metoda zimnej inhalacji. W tym przypadku trzeba umieścić kilka kropli olejku na tkanki. Następnie wdychać. Można również stosować kroplę oleju na błonę śluzową nosa.

Procedury te mogą być wykonywane ostrożnie, ponieważ istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznych u pacjenta. Można rozcieńczyć niezbędne kasztanowca olej inne oleje roślinne. Jest to niezbędne w celu zmniejszenia stężenia. pocieranie szybkość transmisji danych wynosi 14 dni.

Innym sposobem wykonań

Jak leczyć zapalenie zatok Kasztanowiec drzewo z liści rośliny?

Nie tylko owoce, ale jej liście są wykorzystywane do tworzenia środek gojenia. Do przygotowania należy podjąć kilka liści kasztanowca. Powinny one być w stanie pół-suchym. Ponadto, powinny one mielenia i wlać wrzącej wody. Napary Daj chwilę, a następnie wykonać wdech. Procedury te mają mniejszy wpływ. Ale mogą być wykorzystane przez ludzi, którzy są wrażliwi na większości owoców drzewa.

możliwe powikłania

Jeśli osoba nie jest reakcja alergiczna jest obecny na kasztan, po zabiegu u pacjenta, będzie zwiększać obrzęk.

Również będzie można obserwować zatok nosowych. Jeśli pacjent ma ropne zapalenie zatok, zabiegi wykorzystujące kasztany może doprowadzić do tego, że nie będzie skażenie innych narządów. Dlatego przed procedurami lekarza konsultacja!

wniosek

Teraz już wiesz, jak traktujemy zatok kasztan. Pomimo wielu pozytywnych cech, kasztan może mieć negatywny wpływ na organizm ludzki. Dlatego przed użyciem go jako lekarstwo, to najlepiej skonsultować się z lekarzem. Należy pamiętać, że konsultacja z lekarzem jest niezbędna dla wszelkich usterek ciała.