372 Shares 3735 views

SHmorlja przepuklina: leczenie. Rodzaje rozpoznaniem przepukliny SHmorlja

SHmorlja przepuklina – patologiczne zmiany w krążkach międzykręgowych, w którym odnotowano bóle. W niektórych sytuacjach SHmorlja przepuklina jest wrodzona wada, ale w większości przypadków, nabył charakter, mianowicie po kontuzji lub słabej postawy.

Małe przepukliny są często bezobjawowe, natomiast w miarę upływu czasu istnieje pewna wcięcie w kręgosłupie płyty.

Przepuklina SHmorlja ma drugą nazwę – Chrząstkowe węzły SHmorlja. W przeciwieństwie do międzykręgowy przepukliny, przepuklina SHmorlja nie wypaść z kanału kręgowego, więc nie jest to niebezpieczna choroba. Tylko niebezpieczne konsekwencje, które mogą spowodować przepuklinę powodu nieprawidłowego rozkładu obciążenia.

Przyczyny przepukliny SHmorlja: duże obciążenie kręgosłupa; nierówna i szybki wzrost dziecka; predyspozycje genetyczne i wyposażone w kręgi; złe postawy; mikrourazy.

Co to jest przepuklina SHmorlja i niż to grozi?

przepukliny SHmorlja są podzielone na kilka typów w zależności od ich położenia: przedni, tylny, centralnych i bocznych. przepuklina centralna i boczna dotyczyły w mniejszym stopniu lub w ogóle nie martwi, ale nie tak z przodu iz tyłu. Gdy lokalizacja przepuklin z przodu iz tyłu jest to bardzo trudny ruch pacjenta, gdyż towarzyszy zespołem bólowym.

Jeśli przepuklina została odkryta SHmorlja, nie jest szczególnie potrzebne leczenie. Uwagi jednocześnie ból może być spowodowany kompresją zakończeń nerwowych kręgosłupa. Ale istnieje ryzyko, że napęd, rozliczanie może wystąpić, które następnie mogą prowadzić do dysfunkcji.

Na uderzenia, a także nieprawidłowo dopasowane obciążeniem istnieje ryzyko złamania kompresji, jeśli nie ma nieprawidłowości, takich jak przepukliny SHmorlja. Leczenie w tym przypadku jedno – potrzebuje pełnego odpoczynku.

Ta patologia jest zazwyczaj nabywane w okresie dojrzewania lub dzieciństwie. Zasadniczo istnieją niezliczone małe przepukliny że z progresywnym wzrostem. Przepuklina jest diagnozowana przez aparatów rentgenowskich, MRI i CT.

Objawy. Pewne symptomy choroby obserwowane nie tylko ból podczas ćwiczeń, jak również pozycji siedzącej i stojącej.

SHmorlja przepuklina: leczenie

leki przeciwbólowe i fizjoterapia może być przepisywany razie złego samopoczucia pacjenta.

Z groźbą powikłań, lekarze przepisują rentgenowskie, jak również potrzeby całkowitego odpoczynku i realizacji recept.

Po potwierdzeniu diagnozy – SHmorlja przepukliny, leczenie odbywa się za pomocą gimnastyki medycznych i masaż jest stosowany. Pacjent robi ekstrakt kręgosłupa. Z pomocą rozszerza przestrzeń interdisk i wzmocnienia mięśni gorsetu.

Leczenie chirurgiczne jest przepisywany tylko w skrajnych przypadkach.

W każdym razie im szybciej zostanie wykryty to patologia, pacjent będzie mógł pozbyć się dolegliwości, które powodują ból. Kiedy zdiagnozowano wcześnie i prawidłowo przepisane terapii, a jeśli płyta nie została ranna, być może do pełnej sprawności, więc SHmorlja przepukliny – nie jest chorobą, lecz diagnoza.