838 Shares 5495 views

Jak wybrać uderzenie?

Udarowe reprezentuje jeden z większości rodzajów zakupionego mocy przeznaczonych do niszczenia wszelkich ciał stałych, na przykład, kamień, beton, cegła. Ponieważ popularność tego narzędzia jest dość wysoka, oferuje wiele opcji na rynku, więc kupujący nie jest pytanie: jak wybrać uderzenie? Powiedzmy sobie z tym problemem.

Jak wybrać poncz: kilka ważnych punktów

Głównym wyróżnikiem narzędzia z wiertarki udarowej jest uważany za czas pracy i niezawodność podczas kruszenia twardych materiałów. W tym względzie, po pierwsze jest określenie wykorzystania celami pistoletu. W takim przypadku, jeśli jest to potrzebne tylko do wiercenia, a następnie można zakupić narzędzia single-mode, który jest nie tylko tańsze, ale również łatwiejsze. Jeśli potrzebujesz tryb wiercenia z rzutu można zakupić instrument dual-mode, za pomocą którego można nie tylko wiercenia beton, drewno, elementy stalowe, ale także pokonać płytki, aby oczyścić kamienne ściany. W profesjonalnych dziurkacze posiada trzy tryby, które pozwala na wykonywanie otworów w ścianach i betonową podłogę, zaangażowanych w dłutowania, peg w prętach naziemnych. Ale waży ponad sześć kilogramów.

Jak wybrać poncz: Dane szacunkowe

Przy wyborze punch ważną rolę odgrywaną przez jego cech technicznych. Co ważne, zasilanie przyrządu ma bezpośredni wpływ na jego tempo wiercenia: im wyższa prędkość, tym większą moc urządzenia. Należy jednak wziąć pod uwagę bardzo ważny fakt: potężne uderzenie jest zwykle wyposażony w duży wiertła, co sprawia, że znacznie trudniej. Często nie są to instrumenty, których waga jest ponad dziesięć kilogramów. Konieczne jest zatem, aby być przygotowanym na znaczne koszty energii podczas pracy z nimi, a także na fakt, że będzie on wybraniu dużo siły. Wraz ze wzrostem mocy zwiększa częstotliwość uderzeń i ich energii. Przy podejmowaniu decyzji, co jest najlepsze stempel, należy zwrócić uwagę na dokumentacji technicznej, która musi wskazywać wszystkie istotne informacje.

Jak wybrać poncz: funkcja

Ważne jest, aby urządzenie było okazją, aby włączyć / wyłączyć funkcję wstrząsu, w tym przypadku może być wykorzystany jako wiertarka. To jest druga funkcja pistoletu, ale może być bardzo przydatna, gdy ręka nie jest wiertło. Ważne jest, aby nie zapominać o obecności adaptera check-kasety, z której można ustawić wiertło do wiercenia. Powinien poruszać się bardzo łatwo zamontować wiertło nie powinno być trudne, to by wyeliminować znaczny wpływ jakiegokolwiek poślizgu. Prawie wszystkie mają punchers regulator prędkości, jednak nie wszystkie są wyposażone w ogranicznik prędkości maksymalnej pozwala na pracę bez niepokojów spustowego sprężone aż się zatrzyma. To znacznie zwiększa koszt pistoletu, ale praca jest ważniejsza niż bezpieczeństwo.

Przełączyć kierunek obrotów jest również doskonałym dodatkiem do ogranicznika, to pozwala szybko i bez strat, aby zwolnić wiertarkę na zagłuszanie. To sprawia, że możliwe jest wykorzystanie uderzenie i jak śrubokręt. Jeśli mówimy o tym, jak wybrać cios dla domu, warto zauważyć, że najlepsze są te modele, które wyposażone są w przekładnie planetarne z dwoma prędkościami.

Jakościowa narzędzie z pewnością ma izolowaną obudowę wykonaną z litego arkusza metalu. Takie materiały mają doskonałe odprowadzanie ciepła, dzięki czemu instrument skutecznie ochłodzić. Obecność specjalnych wkładek pomiędzy częściami obudowy może zmniejszyć poziom drgań o 70%, co jest bardzo ważne dla pracy długotrwałej. W tej chwili najbardziej popularne marki wśród konsumentów są Makita, tempo i Bosh.

Są to typowe niuanse, które warto wiedzieć przed wyjazdem puncher.