312 Shares 7565 views

Muzeum-estate Pirogov Nikołaj Iwanowicz (Winnica): Adres, historia Manor

Istnienie zarówno turystyki zewnętrznej i wewnętrznej potrwa długo jak istnieją wyjątkowe atrakcje. Wielu turystów uważa, że wizyta niesamowite muzeum-estate N. I. Pirogova powinien każdy. Przytulne gniazdo legendarny chirurg trzyma ducha tajemnic i fascynujących starożytnych eksponatów.


Nieco N. I. Pirogove

urodzony Pirogov Nikołaj Iwanowicz w Moskwie. Urodził się 25 listopada 1810, a zmarł w dniu 5 grudnia 1881 r. Wyliczać jego osiągnięcia jest nieskończona, ale świat jest on znany jako specjalistę chirurga i anatoma sobie równych. Najbardziej uderzające i ważne osiągnięcia naukowe były utworzenie pierwszych atlas świata w anatomii topograficznej prace nad praktycznym zastosowaniem operacji wojskowej, oraz, oczywiście, otwarcie szkoły rosyjskiej znieczulenia. O nim pisać książki, legendy i dziękuję za tak wielkiego odkrycia.

ojczyzna

Najdłuższa i owocny czas Pirogov, Nikołaj Iwanowicz mieszkał w miejscowości Cherry, Podolsk, prowincji Imperium Rosyjskiego (obecnie miasto, region Winnicy Winnica Ukraina). Przeniósł się tu w sile wieku, co pozwoliło mu poświęcić wystarczająco dużo czasu i wiedzy na budowę wolnego szpitala. To miejsce było tak drogie Pirogov, że nie chcą go opuścić nawet na krótki okres czasu. Ale były 2 przypadki, kiedy musiał być oddzielony od ich domowego ogniska przez długi czas. W 1870 roku, powodem tego był jego udział w wojnie francusko-pruskiej, a od 1877 do 1878 roku był w jego starość został zaangażowany w ognisku wydarzeń rosyjsko-turecki wojennych. I po każdym, nawet bardzo długa podróż, Nikolai zawsze dążył do powrotu do ich wsi, która była nie tylko rodzimy w domu, ale także miejscem śmierci. Teraz jest narodowy pomnik nieruchomości N. I. Pirogova.

Historia muzeum

Po śmierci legendarnego lekarza zadbał o majątku wdowie naukowca, to dzieci i wnuki. Ale rewolucja październikowa 1917 roku przyniósł zmiany. Wszyscy krewni wyemigrowało za granicę, a na osiedlu przyszedł okres spadku. Nawet przyszedł do grabieży pochówku. Ale historia się nie skończyła osiedla.

W 1944 roku, na mocy dekretu Rady Komisarzy Ludowych ZSRR zaczął konwertować nieruchomości w muzeum. Zdecydowano się połączyć wszystkie obiekty znajdujące się na osiedlu w jednym kompleksie. 27 października tego samego roku był początek uwalniania i konserwacji pomieszczeń, a także poprawa parku. Od 5 maja do 5 czerwca 1945 roku prace zostały przeprowadzone przez organizm naukowiec rebalzamirovaniyu. Ta sprawa dotyczy serii wyjątkowy, ponieważ po 65 lat, bez opieki i warunków koniecznych, ciało jest w stanie w pełni odzyskać. Ciało Pirogov jest ubrany w taki sam strój, i wysłał do przechowywania w całkowicie odnowionym grobowcu.

Odkrycie i udane dzieło na bieżąco

09 października 1947 dla turystów otwarto Muzeum posiadłości Pirogov. Otwarcie jest planowane do 100. rocznicy od daty pierwszego w historii świata stosowania znieczulenia eter w dziedzinie wojskowej. Również ten dzień jest istotny otwarcie pomnika legendarnego chirurga w formacie biust, który znajduje się na granitowym cokole.

W czasie swojego istnienia muzeum-estate Pirogov (Winnica) została ulepszona i ciągle udoskonalane. Tak więc gruntowna przebudowa siedziby naukowca i apteka odbyła się w 1960 roku, znajduje się na osiedlu. Ponadto nieruchomość muzeum zrobił kilka rzeczy Nikołaj Iwanowicz. Okres postsowieckich charakteryzuje się prace renowacyjne we wnętrzu kościoła nekropolii, a także rafineryjnego i re-wyposażenie sali operacyjnej, poczekalnia i farmacji. To było w pełni wyposażone laboratorium, które okresowo pozwoli rebalzamirovat ciała. Od 1995 roku obiekt jest w krajowym własności i unieszkodliwiania w regionie Winnicy. Dekretem prezydenta Ukrainy Muzeum Narodowego uhonorował status. Szafy Ministrów Ukrainy przyznano status zakładu na środowisko.

Sekcje narażenia 12

Ekspozycja za Muzeum Narodowego składa się z 12 rozdziałów informacyjny o życiu i pracy wykwalifikowanego chirurga. Każdy z nich opisuje określonym terminie, z których pierwszy, oczywiście, jest dzieciństwo. Kolejne rozdziały poświęcone są młodzieży, studentów oraz etapu Dorpat Petersburg, uczestniczyć w Kaukazie, Krymie, francusko-pruskiej i rosyjsko-tureckich wojen w pozycji dysponenta okręgów szkolnych i zajęć profesorskiego Leadership Institute za granicą.

Jest uważany za najbardziej obszerny rozdział o życiu naukowca w miejscowości Cherry. Zgodnie z czasem odcinki sekwencji ujawniają rozwoju działań medycznych, naukowych, edukacyjnych i społecznych, Nikolai Iwanowicz. Większość muzeum-estate Pirogov szczegółowo pokazuje jego wkład w rozwój nauki w kraju i za granicą. Aby wdrożyć idee naukowiec stworzył oddzielną sekcję. Ponadto, część kompleksu jest pamiątkowa zabalsamowane ciało N. I. Pirogova, na które można patrzeć każdego gościa. Ponadto turyści mogą odwiedzić muzeum apteki z recepcji i obsługi w tym czasie. Oaza tutaj reprezentowane aptekę i przybory używane w naczyniach czasowych.

kolekcja Zdjęcie

Muzeum zawiera ponad siedemnaście tysięcy jednostek wartości okolicznościowe. Najciekawszym z nich są nietknięte rękopisy naukowca, jego dobrze znane utwory, jak również przedmioty osobistego użytku. Ponadto turyści mogą zwiedzać instrumentów medycznych, które przedstawiły swoje medyczną manipulacji lekarza tamtych czasów. Jeśli chodzi o obszar muzeum-estate Pirogov jest dość obszerny i obejmuje więcej niż jeden tysiąc dwieście metrów kwadratowych. Kwota bogactwa narodowego ma 1,5 tysięcy eksponatów. Muzeum ma przyjemność zaoferować całą wartość kolekcji funduszu do wykorzystania jako podstawa do nowych odkryć naukowych. Taka skala i różnorodność eksponatów przyciąga uwagę turystów z różnych krajów i różnych rodzajów działalności.

działalność naukowa

Materiały przechowywane w Muzeum Narodowym, są źródłem cennych informacji dla współczesnych naukowców. Zgodnie z wynikami ich badań zostały napisane wiele równie ważne dla prac naukowych. Ponadto, dokumenty są podstawą dla serii filmów dokumentalnych i fabularnych. Muzeum stosowane w praktyce edukacyjnej Winnica Narodowego Uniwersytetu Medycznego. Na jego podstawie przeprowadzane są różne spotkania naukowe i konferencje społeczności studenckiej. Wraz z Ministerstwa Zdrowia Ukrainy w Winnicy Uniwersytetu Medycznego i GPN Muzeum posiadłości Pirogov udział w organizowaniu i prowadzeniu szereg ważnych wydarzeń naukowych w pamięci legendarnego chirurga i wielkiego naukowca Nikolae Ivanoviche Pirogove.

Lokalizacja i harmonogram

Absolutnie każdy chce powitać w muzeum-estate Pirogov. Adres dziedzictwa narodowego – Str. Pirogov, 155, m. Winnica, Ukraina. Muzeum jest czynne od 9:00 do 17:30 codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Na okres letni (1 maja – 1 listopada) w muzeum funkcjonuje odrębny harmonogram. Wtorek, środa i czwartek, pracuje w dawnym reżimem, aw piątek, sobotę i niedzielę – od 10:00 do 18:30. Kasa czynna pół godziny przed końcem pracy. Poniedziałek jest wyjście niezależnie od pory roku.

Koszt wizyty

Dorośli, młodzież szkolna i studenci są zawsze zadowoleni, aby zobaczyć w murach muzeum-estate Pirogov. Koszt wejścia na inny. Ma na to wpływ fakt, na którym obiekt ma zamiar dostać turystycznych. Wizyta w domu N. I. Pirogova będzie kosztować dorosłemu czterdzieści hrywien, a uczniowie lub studenci – w dwudziestym hrywien. Aby odwiedzić muzeum-apteka, dorośli muszą zapłacić 15 UAH, uczniów lub studentów. – 7 hrywien. Spójrz na zabalsamowane ciało lekarza kosztuje 20 UAH. z dorosłą i 10 hrywien. z uczniem lub studentem.

Jeśli goście nie chcą odwiedzić udogodnień kompleksu, i po prostu chcesz chodzić po okolicy, warto UAH 6. i 3 USD. – u dorosłych i uczniów lub studentów odpowiednio. Dla niektórych kategorii odwiedzających mają korzyści. Aby potwierdzić status wymaganego mieć dokumenty. Na fotografowanie i nagrywanie na video będzie musiał zapłacić od dziesięciu do dwustu hrywien. Usługi te są bardzo popularne, jak piękne krajobrazy na osiedlu przyciąga par i nowożeńców.