277 Shares 9519 views

Jak zainstalować kąpieli w piecu własnymi rękami

W rosyjskiej łaźni jest nie tylko czyste, ale także poprawić stan zdrowia. I tak zadowolony z jego ciepłem i służył ponad dekadę, gospodarz budowy trzeba mieć pomysł , jak zainstalować piec w kąpieli. Po tym wszystkim, to jest źródłem ciepła, przez jego jakość i rodzaj zależy nie tylko, jak być ciepły i przytulny para, ale także nastrój właściciela i jego przyjaciół / gości.

Jak zbudować piec do kąpieli z rękami

Bez tej bardzo ważnej części pary wodnej nie występuje para wodna. Przed jak zainstalować piec w saunie, należy rozważyć wszystko przed rozpoczęciem pracy. Pierwszym krokiem jest określenie modelu. Jeżeli piec jest wyłożona cegłą, a pod nią z góry wykonywana jest fundament. Jeżeli metal, fundament pod nią nie jest wymagane. Oczywiście, można dokonać zmian w gotowym wnętrzu wanny, ale takie innowacje potrwa dłużej i wymaga więcej zasobów. I to byłoby znacznie trudniejsze.

Poprzez zakup kąpieli metalowej w piecu, ważne jest, aby zapoznać się z instrukcjami ich instalowania. A jeśli nie właścicielem pieca, trzeba wykonać wiele prac budowlanych.

Przepisy dotyczące instalacji

Przy instalacji pieca należy stosować się do ogólnych zasad i przepisów niezbędnych w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania i bezpieczeństwa.

Najważniejszą zasadą jest to, że piec musi być od bystrovosplamenyayuschihsya materiałów w obszarze 1,5 metrów, a komin – odprowadza się specjalnie umieszczone w suficie i dach kanału. Aby zapobiec zapłonowi drewnianych konstrukcji komina arkusz owinięte stali. Obraz przestrzeni leżał izolacji – włóknem ceramicznym lub bazaltu.

Istnieją również konstrukcja sandwich gotowe do komina. stanowią one dwóch rur o różnych średnicach, między którymi niepalny materiał izolacyjny jest określone. Ale komin będą droższe jako gotowy produkt.

Fundacja pieca

Przed zainstalowaniem pieca w saunie, trzeba wyposażyć niepalnej powierzchni. Aby skonstruować bardziej niezawodny i bezpieczny, jego instalacja jest wykonywana na przygotowanym podłożu wykonanym z cegły szamotowej lub betonu. Fundacja pieca w kąpieli musi być absolutnie gładka i wytrzymała. Najczęściej, drewniane podłogi w łaźni – a potem dopasować blachy stalowej w celu zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego. Jego wartość powinna przekraczać wielkości pieca 50%. Na szczycie ułożone blachy stalowej azbestu lub płytki. Ponadto istnieją i ekranów ochronnych ze stali, patrz punkt 0.8.

Najczęściej montowane albo drewnem piec do kąpieli, lub tych, które będą spalać węgiel. W tym przypadku, przed drzwiami zorganizować podkładka metalowa, która musi być stosunkowo duży, aby przypadkowo spadł z węgla nie zapaliło. Zaleca się również, aby chronić przestrzeń wokół pieca materiałów niepalnych. Log ściany są zabezpieczone ekranami wykonanymi z blachy stalowej i zaizolowane.

piec metali

Zaletą tego metalu ogrzewa się szybciej cegły. W związku z tym trzeba mniej paliwa. Ten piec jest dobra, ponieważ jest to dość łatwo go zamontować, a cena jest dostępny dla każdego. Piec metalowy można zamówić na miarę i można je nabyć i produkcji w fabryce.

Konstrukcja ta ma znaczący wadę – po ustaniu wypalania szybko stygnie.

piec ceglany

Grzejnik cegła jest najbardziej praktycznym przykładzie wykonania, ale jest kosztowna i czasochłonna. Ten typ pieca daje bardziej delikatne ciepło, utrzymując ją na stałe. Jedną z zalet pieca – jego bezpieczeństwa, ponieważ bez ryzyka poparzenia. Ale wraz z zalet ma jedną wadę. Taka konstrukcja jest bardzo powoli ogrzewany. W związku z tym, że wymaga dużej ilości paliwa.

Zasady pieca Cegła

Przed zainstalowaniem pieca w kąpieli, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę kilka ważnych niuansów. Uwaga cegłę poryadovkoy – to jest przeprowadzane ostrożnie. Jeśli piec jest umieszczony duży rozmiar, a jego moc jest wystarczająco wysoka.

Szczególną uwagę zwraca się na roztwór do pieca muru. Jest ugniata przez specjalnej technologii na glinie, która awansuje do namaczania i odstawić na chwilę.

Kamieniarstwo ceglany piec w kąpieli z rękami obserwujemy normy i wymagania. Aby uzyskać mocną konstrukcję, konieczne jest, aby wyrównać narożniki i wierszy za pomocą poziomicy. Jak zostanie wysłana trzecim rzędzie zaczynają włączać drzwi popiołu. Aby uniknąć pochylanie, muszą być skręcone drutu i w tym stanie pozostać aż do końca pracy.

Podczas układania czwartego rzędu jest wydrążony na ruszcie przez które wlać prochy popielnika. Murów jest doprowadzany do pożądanej wysokości w celu montażu w zbiorniku, który jest zainstalowany na kanałach zainstalowanych w piecu. Do zbiornika przez długi czas nie wypalić, może być wykończone azbestu.

Kamieniarstwo wykonać na tym poziomie aż zamknie zbiornika ze wszystkich stron. Nie zapomnij o drzwiach pieca. Kamieniarstwo prowadzą do dwudziestego trzeciego cegieł. Po rozpoczęciu podnoszenia rury. Układania rur wykonuje się w pół-cegły. Jej wysokość zależy od wysokości dachu, ale powinno to być 1,5 m powyżej poziomu dachu.

Urządzanie piekarnik z cegły, ze zwróceniem szczególnej uwagi na potrzebę wykonaj szwy między elementami. Ich grubość powinna być mniejsza niż 5 mm. Spoiny powinny być starannie uszczelnione roztworu, aby uniknąć przecieków przez nie dymu.

Przy instalacji pieca w kąpieli z rękami najważniejsze – aby uniknąć błędów i prawidłowo zamontować konstrukcję. Aby to zrobić, należy dokonać obliczeń i narysować układ podgrzewający. Podczas tworzenia rysunku jest ważne, aby pamiętać, że bardzo Piec powinien być usytuowany w odległości jednego metra od ściany, a rura – wyjście z pre-made komina.

Podczas montażu na półkach sklepów i obserwuje się w odległości 1,5 m od pieca. Jej drzwi musi znajdować się w rogu wanny. A jeszcze lepiej zorganizować pieca w szatni.

Podczas budowy istnieje wiele pytań, w tym jak zainstalować piec kąpielowy. Najważniejszym krokiem jest dobre, podstawa pod piec. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby przygotować miejsce podczas fundamentu. Aby to zrobić, należy wypełnić oddzielny obszar szczególnie biorąc pod uwagę wielkość przyszłości pieca. Platforma ta będzie podstawą do grzejnika.

Piec metali

Jeśli zamontowany piec metalu, brak fundamentu pod nim – to nie jest problem. Waga produktu zazwyczaj małe, w związku z czym możliwe jest wytwarzanie stojak na podłodze blachy stalowej, cegły i płyty ogniotrwałej.

Na płycie podstawowej jest zamocowany za pomocą śrub podłogi. Utrzymuje cegłę z roztworem. Po wyschnięciu roztworu, klej jest dołączone do specjalnej blachy stalowej. Dwa dni przed zakończeniem suszenia mieszanki należy odczekać i dopiero potem dokonać instalacji produktu.

Jeśli zainstalowany jest piekarnik, prefabrykowane przez producenta, przed rozpoczęciem prac, należy uważnie przeczytać instrukcję i ściśle przestrzegać jego zasad. Jeżeli konstrukcja została wykonana przez indywidualne zamówienie, konieczne jest, aby skonsultować się z mastera pieca.

Gdy baza jest gotowa, można ustawić piekarnik. Wymiary podstawki muszą spełniać ściśle do parametrów pieca. Należy się do zastosowania w drzwiach pieca. Ten sam piec powinien być w rogu pokoju parowej.

Rura montażu i komin

Następnym krokiem po instalacji pieca jest układ i montaż przewodu kominowego.

W dzisiejszym przemyśle budowlanym do bardziej estetycznego wyglądu budynków, wielu zaczęło wykorzystywać kominy kwadratowych. Ale takie rozwiązanie nie jest możliwe, ponieważ sadza będzie szybsze w zakrętach i będzie musiała być często czyszczony.

Właściwa piec do kąpieli – jednej, która ma rurkę ze stali nierdzewnej. Formularz powinien być okrągły. Poprzeczne rury sekcji musi odpowiadać średnicy otworu w piecu. Jego długość minimalna powinna wynosić 5 metrów.

pojemność instalacji

Często w wysokiej klasy wanny zainstalować kotły do ogrzewania wody. Są łatwe w montażu i są zasilane z elektrycznym urządzeniem zasilania. Kocioł może być umieszczony w dowolnym miejscu. Oczywiście, ta opcja jest najlepsza w przypadku gdy kąpiel jest podłączony do wszystkich komunikatów, a także pozwala na wielkość konstrukcji.

Ale jeśli warunki nie są dostępne? Kiedy nie można używać do podgrzewania wody, a następnie istnieje alternatywa – zorganizować kuchenki w wannie. Taka konstrukcja pozwala podgrzać wodę w piecu do wypalania.

Zbiornik ustawiony w pobliżu lub nad kuchenką. Ta opcja byłaby najlepsza nie tylko w przypadku braku energii elektrycznej, ale również wtedy, gdy struktury małych rozmiarów.

W rzadkich przypadkach, aby zbiornik pieca z wanną jest instalowany bezpośrednio bezpośrednio do pieca. Ale to nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ taka konstrukcja przyczynia się do zimnych rurach, a to sprawia, że trudne do stopienia pieca. Jeśli pojemnik jest w kontakcie z rurą dolotową, a następnie wytwarza kondensat – i w związku z komina szybko zatkany sadzy i sadzy.

Należy pamiętać,

Istnieje kilka ważnych punktów, na podstawie których pokój będzie trwać przez wiele lat i zadowolą właścicieli z ich ciepło i komfort.

Po pierwsze, jako uzupełnienie do powyższego, może być wskazane, aby ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa. To nie nowość, że przyczyną pożaru jest często piec kąpiel. Iw zasadzie zaczyna ogień w punktach styku z drewnianych konstrukcji, przez którą kominowych.

Jeśli kąpiel planowane jest zainstalowanie pieca elektrycznego, konieczne jest, aby zapewnić równomierne i elektryczne. W tym przypadku, okablowanie dokładnie obliczona poprzez zsumowanie zasilanie wszystkich urządzeń.

Gdy parę niewielkich rozmiarów, i to jest metalowy piec, istnieje ryzyko poparzenia. W tym przypadku jest to lepiej nałożyć swoją cegły lub posiada ekran partycji podobne.