857 Shares 9889 views

kręgosłupa Osteoporoza: objawy i leczenie środków ludowej

Wielu z nas z powrotem ból jest postrzegany jako normalne, ponieważ występuje dość często. W rezultacie, objawy są ignorowane, a choroba jest coraz gorzej. Dobrze, jeśli mówimy o osteochondroza, choć w tym przypadku musi być traktowany stan zapalny w czasie. Ale osteoporoza nie wybacza taką postawę wobec ich zdrowia. Rozpoczęcie poważnej choroby, można uzyskać kilka komplikacji w ogóle być na niepełnosprawność. Dlatego chcemy powiedzieć więcej o osteoporozie kręgosłupa. Objawy i leczenie, zapobieganie i leczenie podtrzymujące – z których wszystkie powinny być znane każdemu, kto chce żyć długo bez bólu i przyjmujących leki silnie działające.


Oznacza to, że choroba

Pomimo dużej ilości informacji, wielu nie w pełni zrozumieć, co to jest dolegliwość. I to na marne, ponieważ, pomijając pierwsze objawy, należy uruchomić wysokie ryzyko, jak straszna choroba jest powoli, ale nadal będzie się rozwijać. Dlatego każdy człowiek, zwłaszcza w wieku powyżej czterdziestu lat, jest sobie wyobrazić, że dobro jest osteoporoza kręgosłupa. Objawy i leczenie może być bardzo różny w każdym przypadku, ale nadal istnieją wspólne cechy, które mogą pomóc w nawigacji.

Tak więc, osteoporoza – przewlekłe choroby kręgosłupa, w wyniku wyładowania stopniowo gęstość kości i zwiększoną kruchość kości. Poniżej przyjrzymy się z mechanizmu biologicznego, dzięki którym występuje ten. Najczęściej choroba ta dotyka kobiety 45-55 lat po menopauzie. Ale po 70 latach choroby nie zróżnicowana w zależności od płci, wpływając w równym stopniu mężczyzn i kobiet. W tym przypadku więcej niż jednej trzeciej wszystkich złamań spowodowanych osteoporozą jest. Po tym wszystkim, nawet niewielki spadek może doprowadzić do tego, co jest kruche kości przerwy. Dlatego ważne jest, aby rozpoznać we wczesnym stadium osteoporozy kręgosłupa. Objawy i leczenie choroby są ściśle powiązane ze sobą. W związku z tym kontrola terapia powinna być tylko doświadczony ortopeda. W żadnym wypadku nie próbuj samoleczenia.

Główne kierunki w leczeniu choroby

W zależności od wieku i stanu pacjenta, w którym skierowane do lekarza, będą przypisane do różnych grup leczniczych leki. Jest to jednak tylko jeden z elementów udanego kompleksu medycznego. Jest bardzo ważne, aby uczestniczyć w terapii fizycznej biura i wykonywać wszystkie zalecenia zawarte. gimnastyka specjalne bardzo dobrze pomaga w walce z osteoporozą. Wreszcie, ważne jest, aby stosować się do pełnego, właściwego odżywiania i stosowania tradycyjnych leków, ponieważ często są one bardzo skuteczne.

Podstawowe zasady żywienia

Lekarze nie mogą zwrócić uwagę na potrzebę zoptymalizować swoją dietę, ale uzdrowicieli ludowych najpierw powiedzieć, że chodzi o niego. Przede wszystkim ważne jest, aby uwzględnić w codziennej diecie jest optymalna ilość białka roślinnego i zwierzęcego, witamin i wapnia. Oznacza to, że na pierwszym miejscu w tabeli powinny być chude mięso, owoce i warzywa. To jest podstawa diety. Jako źródła wapnia może być stosowany rośliny strączkowe, czyli fasoli i grochu, a także twardy ser i twaróg. Tak że ciało nie czuje brak witaminy D, konieczne jest, aby mieć na stole masła, jaj, ryb i owoców morza.

Na co zwrócić uwagę, czy objawy

Jednocześnie nie rozwija każdą chorobę. Nie jest wyjątkiem i osteoporoza kręgosłupa. Objawy rozwijać stopniowo, stopniowo staje się coraz bardziej wyraźny i silny Bole. Proces ten może trwać kilka lat, a nawet dziesięcioleci. Pierwszym objawem jest ból w kręgosłupie. Najczęściej jest to bóle w przyrodzie, trwające od kilku dni do kilku tygodni. Abate ból zwykle na własną rękę, ale w każdym wysiłku fizycznym powrotem. Najczęściej jest to zaznaczone w odcinku piersiowym kręgosłupa.

Jeśli nie zwracał uwagi na tego objawu, sytuacja ulega stopniowemu pogorszeniu. Szczególnie wyraźne są objawy osteoporozy kręgosłupa u kobiet. Ten gwałtowny spadek wydajności i zmęczenie z poprzednich zwykłych obciążeń. Możemy obserwować postępujące Stoop i występ w żołądku, brak talii. Co więcej, jasne funkcje są w celu zmniejszenia wzrostu (poprzez zmniejszenie odległości między kręgami) i zaburzenie ruchomości kręgosłupa. Jednak należy zauważyć, że osteoporoza kręgosłupa objawia różne działy i jest traktowana nieco inaczej. Więc dzisiaj będziemy rozmawiać na temat każdego z nich oddzielnie.

kręgosłupa szyjnego

Jest to najbardziej wrażliwy odcinek wszystko. To był ból w szyi często wyszukuje ludzi, którzy mają dużo czasu spędza w charakterystyce siły roboczej wydatków za biurkiem w jednej pozycji. Więc przede wszystkim będziemy teraz rozważyć osteoporozy kręgosłupa szyjnego. Objawy i leczenie będzie zależeć od stopnia rozwoju choroby. Tak więc, łagodne wykazały niewielki spadek gęstości gąbczastej tkance trzonu kręgowego. Wśród fizycznych doznań bólu można wyróżnić z długiego pobytu w tej samej pozycji. Soda to również ból w nogach i skurcze nóg w nocy. Często ataki paniki mogą wystąpić, jak kołatanie serca.

Kolejna zmiana w strukturze kostnej prowadzi do zwiększenia objawów. Pojawiają pobolewania o charakterze stałym w szyjce, ponieważ odkształcona kręgi i zaciskany nerwów występuje. W tym wypadku ściśnięcie naczyń krwionośnych prowadzi do bólów głowy i wysokie ciśnienie krwi.

Co robić i jak leczyć tę chorobę

Jeśli zdiagnozowano osteoporozę kręgosłupa szyjnego, objawy będą się zwiększać, dlatego należy natychmiast szukać pomocy. Ponadto we wczesnych etapach głównym zadaniem jest ograniczenie tempa utraty masy kostnej, która jest używana w preparatach na bazie wapna. W bardziej złożonych przypadkach niezbędne przeciwbólowych i leków przeciwzapalnych. Jednak najlepiej jest zapobieganie leczenia tej choroby, co sugeruje normalną aktywność fizyczną, wiązanie gimnastyka oraz pożywienia ciała został dostarczony w wapń, fosfor i witaminy D.

patologia kręgosłupa piersiowego

Dość powszechne – osteoporoza kręgosłupa piersiowego. Objawy w tym przypadku także we wczesnych stadiach wyrażona lekko i wtedy zaczynają objawiać się w postaci ostrego bólu. Często zdarza się, że pierwsze objawy bólowe wpływu na tę szczególną Departament fizjologicznych krzywych miejscu. Stopniowo wzrasta ból i staje się stała. Specjalnego dyskomfortu pacjent czuje się podczas śmiechu, kaszlu, a nawet z głębokim oddechem. Charakterystyczną objawem jest tworzenie się garb.

Leczenie tego działu, jak każdy inny, wymaga złożonego efekt, którego celem normalizacji metabolizmu uzupełniania niedoboru wapnia, stymulację wzrostu kości. W tym celu konieczne jest, aby uniknąć poważnego stresu, ćwiczyć i stosować się do żywienia terapeutycznego.

Patologia lędźwiowego

a dział ten cierpi z powodu siedzącego trybu życia, jak kręgi są stale doświadczają nadmiernego nacisku. Często, nawet w stosunkowo młodym ludziom rozwijać osteoporoza kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego. Objawy tego samego typu – dokuczliwy ból podczas wysiłku, który stopniowo staje się stała. W tym przypadku istnieje silny spadek dynamiki do 15 centymetrów.

Leczenie klasyczny

Musimy jasno zrozumieć, że nie jest to zdanie kręgosłupa osteoporoza. Objawy i rodzaje skutecznego leczenia można ocenić żadnego właściwego lekarza, i dlatego każdy ma szansę, by pokonać chorobę. Stosowane głównie antirezorbitnye leków, które będą zawieszenia niszczenie kości. Ten „Kalcytonina” i inne. Jednocześnie przepisać leki anaboliczne, aby stymulować tworzenie kości. Odgrywa ważną rolę, a terapia hormonalna, a także suplementy wapnia i witaminy D. Więcej opisać leki nie ma większego sensu, bo to jest niemożliwe, aby traktować sam złożoną chorobą. Dodatkowo, za pomocą kinezjologii i osteopatia, terapia manualna i masaż.

przysłowie

W rzeczywistości, to może pomóc i porady lekarzy, ale to nie neguje kampanię do lekarza, który zdiagnozuje rdzeń osteoporozie. Objawy i leczenie środków ludowej choroby studiował zielarzy oraz uzdrowicieli od wieków, i doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlatego istnieją wytyczne, które mogą pomóc w kompleksowej terapii. Zrównoważona dieta i sen co najmniej 8 godzin dziennie pomagają utrzymać normalnego stanu. W tym przypadku, kilka dobrych asystentów mogą stać produkty pszczele. Są 100 g gryki miód, propolis 100 g i 100 g pokruszonego powłoki. Wymieszać składniki i wziąć 2 łyżeczki dziennie przez okres co najmniej dwóch miesięcy.

Jeśli masz uczulenie na miód, może podjąć inną recepturę. rdest trawy i wypełnione skrzyp wrzącej wody, po czym powinny być gotowany przez co najmniej 10 minut. Uzyskany rosół należy co najmniej trzy razy dziennie przez 2 łyżek. Przebieg leczenia – 2 miesiące.

Inne recepty tradycyjnej medycyny

Przede wszystkim, należy wprowadzić do diety skorupek jaj. Dosyć tego dnia do ponad jedną czwartą łyżkę pokruszonym muszli z sokiem z cytryny. Zaleca się również, aby pić wodę z gliny. Aby to zrobić, bierze 1 łyżeczka na szklankę wody. Akceptowane się 3 razy dziennie dla trzeciego kubka do trzech tygodni. Ponadto, należy jeść jajka i zielona fasola, pomidory i tuńczyka, a także kapustę chińską. Bardzo przydatne kompot suszonych owoców. A jeśli osteoporoza doprowadziło do złamania kości, konieczne jest, aby robić okłady infuzji geranium, i zabrać go do środka. Aby to zrobić, jedna łyżka stołowa łyżka zioła zaparzyć filiżankę wrzącej wody i pozostawić na jedną godzinę.

Bardzo przydatne do podejmowania sok z młodych pokrzyw. Jest to obiekt sezonowy, ale jest inaczej traktuje osteoporoza. Aby uczynić go, należy wziąć młode pędy i korby przez maszynkę do mięsa.

Doskonałym narzędziem, które wzmacnia tkankę kostną, jest mumia. To rozpuszczono w wodzie i podjąć kursy – rano i wieczorem. Czas trwania kursu – nie więcej niż trzy tygodnie, po czym musi zrobić sobie przerwę.