673 Shares 4493 views

Stare rosyjskie miasto: opis, charakterystyka. Starożytni rosyjski miasto: nazwa

Od momentu powstania Rosja słynął gęsto zaludnionych i ufortyfikowanych. Znany był na tyle, że Wikingowie, który później stał się jej powszechnie nazywany ziemiach słowiańskich „gardariki” – miast. Skandynawowie uderzył wzmocnienie Słowian, jak sami spędził większość swojego życia w morzu. Teraz możemy zrozumieć, co jest starożytne miasto rosyjski, a co on jest znana.

przyczyny

Nie jest tajemnicą, że człowiek – istota społeczna. Dla lepszego przeżycia konieczne jest zebranie w grupach. A jeśli przed takim „centrum życia” stał się plemię, to musiał znaleźć cywilizowane zastępstwo z opuszczeniem barbarzyńskie zwyczaje.

W rzeczywistości, pojawienie się miast w życiu ludzi, tak naturalnie, że nie mogła być inaczej. Od miejscowości lub wsi różnią się one w jeden ważny czynnik – fortyfikacje, które chronione osiedla. Mówiąc najprościej, ściany. To od słowa „miasta” (wzmocnienie) i udał się słowo „miasto”.

Powstawanie starożytnych miast jest przede wszystkim ze względu na konieczność obrony przed wrogami i stworzenie centrum administracyjnego księstwa. Po tym wszystkim, najczęściej była „błękitna krew” z Rosji. Dla tych ludzi, ważne było poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Przybywali tu wszystkich kupców i rzemieślników, przekształcając osadę do kipiącego życiem Nowogród, Kijowa, Łucka.

Ponadto, nowo utworzone osady stał doskonałe centra handlowe, tutaj mógłby flock kupców z całego świata, odbierania przyrzeczenia pod ochroną zespole wojskowym. Ze względu na niesamowitą mieście znaczenia handlu w Rosji często wzniesionego nad brzegami rzek (takich jak Wołgą lub Dniepru), ponieważ w tym czasie drogi wodne były najbezpieczniejszy i najszybszy sposób, aby dostarczyć towar. Położony nad brzegiem rzeki obfitują osiedli, jak nigdy przedtem.

populacja

Przede wszystkim, miasto było w stanie istnieć bez linijki. To było albo książę lub jego zastępca. Budynek, w którym żył, był najbogatszym świecki schronienie, stało się w centrum osady. Poruszał wiele kwestii prawnych i ustalenie zasad.

Druga część starożytnego miasta – Ta szlachta – ludzie blisko do księcia, a stanie wpływać bezpośrednio na ich słowa. Zabrali różne stanowiska biurokratyczne i żył w takich osiedlach bogatszych niż wszystko, z wyjątkiem kupców, ale ci długo w jednym miejscu, aby nie zatrzymać. W momencie ich życia jest niekończąca się podróż.

Ponadto konieczne jest przypomnienie różnych rzemieślników wszystkich możliwych zawodów, począwszy od malarzy i wykańczania kowali. Z reguły ich obiekty mieszkaniowe były w środku miasta, a także warsztaty – za murami zewnętrznymi.

A najpóźniej w drabinie społecznej byli rolnicy, nie mieszkają w osadzie, i osiadł na ziemi, który był leczony. W starożytnym rosyjskim mieście oni mają tendencję spadkową tylko w handlu lub spraw prawnych.

katedra

Centrum starożytnego miasta – kościół. Katedry, znajduje się naprzeciwko głównego placu, był prawdziwy charakter. Najbardziej monumentalny i bogaty urządzony budynek, świątynia była ośrodkiem władzy duchowej.

Im większe miasto, tym więcej kościołów pojawiły się w jego wnętrzu. Ale żaden z nich nie miał prawa być wspanialszy niż główny i pierwszej świątyni, który uosabiał całą osadę. Knyazhye katedry, kościół parafialny i dom – wszystkie z nich wydawała się rozciągać do głównego centrum duchowym.

Szczególną rolę odegrały klasztory, które czasem stały dosłownie miasto w mieście. Często grodzisko w ogóle może być tylko wokół rezydencji mnichów. Następnie, głównej świątyni klasztoru stał się dominującym w duchowym życiu miasta.

Katedry aktywnie zdobione i złocone kopuły pojawiły się bez powodu: mogą one być widoczne z wielu kilometrów, a oni byli „Guiding Light” dla podróżnych i zagubionych dusz. Świątynia jego przepych było przypomnienie ludziom, że życie na ziemi – nic, a można uznać za jedynego prawdziwego Boga, piękno, który był Kościół.

brama

Brama, która została ufortyfikowanych do czterech jednostek (kardynał) została wypłacona, na tyle dziwnie, ogromną różnicę. Jako jedyny fragment starożytnego rosyjskiego miasta stanowiły one wielką wartość symboliczną: „furtkę” oznaczało dać miasta do wroga.

Gates próbował jak najwięcej do dekoracji i jak najlepiej z co najmniej jednego głównego wejścia, przez który jechał do księcia i szanowanych ludzi. Zostali natychmiast szokować gości i świadczą o dobrobycie i szczęściu mieszkańców. Dobrym brama wykończenie oszczędzono ani pieniędzy, ani władzy, często naprawiane ich całe miasto.

Uznano również, aby być czymś w rodzaju świętego miejsca, które chronią nie tylko ziemskie siły, ale także święty. W obszarach powyżej bram często mieści się wiele ikon, a tuż obok nich była mała kaplica, której celem była ochrona wejście wolą Bożą.

aukcja

Niewielki obszar, zwykle w pobliżu rzeki (o którym oparte większość osiedli) był niezbędnym elementem życia gospodarczego. Stare rosyjskie miasteczka Rosja nie mogła przetrwać bez handlu, w których główny byli kupcy.

Tutaj, na aukcji, zostały one umieszczone i rozładowywane swoje towary tutaj były głównym transakcji. Często już spontanicznie pojawiły się na rynku. Nie jeden, gdzie sprzedawane chłopi i bogatych, stworzony dla miasta elitarnym miejscu z dużą ilością towarów zagranicznych, drogiej biżuterii. Nie stanowiło symboliczny i prawdziwy „znak jakości” osiedli. Że okazja można było zrozumieć, w jaki sposób rozliczenia jest bogaty, bo kupiec nie będzie stać bezczynnie, gdy nie ma korzyści.

dwór

Uosobieniem władz świeckich były mieszkania księcia lub gubernatora. To był nie tylko miejscem zamieszkania władcy, ale także budynek administracyjny. Tutaj do rozwiązywania różnych problemów prawnych na rozprawie, że jechał do armii przed wyjazdem. Była to część najbardziej warownego miejsca w mieście, które ma chronioną dziedziniec, gdzie mieli przybiegnie wszystkich mieszkańców w przypadku zagrożenia wojskowego.

Wokół komór władcy jest mniej bogatych rycerzy domu. Najczęściej były one wykonane z drewna, w przeciwieństwie do domu księcia, którzy mogli sobie pozwolić na murze. Stare rosyjskie miasta były bogate architektonicznie dzięki mieszkań szlachty, którzy próbowali urządzić swój dom jak najwięcej i pokazać materialnego bogactwa.

Zwykli ludzie też znajdować się w oddzielnych jednopiętrowych domów drewnianych lub skulony w barakach, które często stał na samym skraju miasta.

wzmacniający

Jak już wspomniano, miasta starożytnego państwa rosyjskiego zostały stworzone, a przede wszystkim, aby chronić ludzi. Aby to zrobić, zostały zorganizowane w celu wzmocnienia.

Początkowo, ściany zostały wykonane z drewna, ale w miarę upływu czasu coraz częściej pojawiły się kamienne umocnienia. Jest oczywiste, że taka „przyjemność” może sobie pozwolić tylko najzamożniejsi książąt. Wzmocnienie stworzony z ciężkim pointy górze kłód, zwany harpuny. Takie słowo oznaczało pierwotnie miasto w Starym języka rosyjskiego.

Oprócz palisady, ziemnych ściana chroniony rozliczenie. Generalnie, większość osiedli pojawiły się już w dochodowe strategicznych punktach. W nizinnej miasta będzie krótkotrwały (do pierwszego konfliktu zbrojnego), ale dlatego, że często są one oparte na wysokich punktów. Możemy powiedzieć, że nie wiem nic o złych grodziska wiedzieć, bo natychmiast zniknął z powierzchni ziemi.

układ

Dla nowoczesnych, bardzo chaotyczne i kłopotliwych rozliczeń, ta próbka – starożytne miasto rosyjski. twierdza, w którym znajduje się większość ludności była bardzo umiejętnie i dokładnie rozplanowany, jak to zostało podyktowane przez samą naturę.

W rzeczywistości, miasto w tym czasie składała się z zaokrąglonym kształcie. W środku, jak zostało powiedziane, to wznosiły się dwa ważne ośrodki: duchowy i świecki. Jest to główny Katedra i Princes nieruchomości. Wokół nich, skręcanie spirali, poszedł do domu bogatych bojarów. W ten sposób, opakowanie, na przykład, wzgórze, miasto pochodzą mniejsza i niższa aż do ściany. Wewnątrz został podzielony na „ulicy” i „końców”, które są przepuszczane przez wątków spiralnych i chodził od bramy do głównego centrum.

Nieco później, wraz z rozwojem osiedli w warsztatach, które były pierwotnie na zewnątrz z głównych cech jak ściany brzegowych, tworząc wzmocnienie wtórne. Stopniowo, z biegiem wieków miasto rozrastało się to w ten sposób.

Kijów

Oczywiście, nowoczesna stolica Ukrainy – najsłynniejszy starożytny rosyjskie miasto. Jest to możliwe, aby znaleźć potwierdzenie wszystkich prac wymienionych powyżej. Ponadto, należy uznać za pierwszy naprawdę duży grodzisko na terytorium Słowian.

Głównym miastem, otoczony fortyfikacjami, położone na wzgórzu, a Hem odbywają warsztaty. Tam, w pobliżu Dniepru, był przetargową. Główne wejście do Kijowa, jego główne wejście – znany Golden Gate, który, jak już powiedziano, miał nie tylko praktyczne, ale również wartość święte, tym bardziej, że są one nazwane na cześć bram Konstantynopola.

Hagia Sophia była duchowym centrum miasta. To przeciągnięty mu resztę świątyń i kościołów, które celował, a piękno i wielkość.

Dzięki tej Kijowie można uznać za doskonałą ilustracją tego, jak miasto wyglądało stare rosyjskie.

Nowogród Wielki

Starych miast Rosji jest niemożliwe do listy, nie wspominając o Wielkiej Nowgorod. Ten zaludnione centrum księstwo służy ważnemu celowi: to był bardzo „europejski” miasta. Jest tu tłumnie dyplomatów i przedsiębiorców ze Starego Świata, jak Nowogród był w środku szlaków handlowych w Europie i pozostałej części Rosji.

Najważniejsze jest to, że mamy teraz dzięki Nowogrodzie – jest nieporównywalnie ogromna liczba różnych zabytków architektury dawnej Rosji. Niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć je teraz, kupując bilet na samolot, bo tam Nowogród został zniszczony i schwytany podczas jarzma mongolskiego, ale płacić wygórowanych hołd.

Powszechnie wiadomo, tak zwany „Nowogród Kreml” lub Nowogród Kreml. Te fortyfikacje dawna niezawodny fort wielkie miasto. Ponadto, nie wspominając Sąd Jarosław jest – ogromny obszar Nowogrodu na brzegu Wołchow, gdzie było dużo rokowań i mieści wiele sklepów zamożnych. Ponadto zakłada się, że był tam i był siedzibą księcia, ale znaleźć go w Nowogród dotychczas nie udało, być może ze względu na brak w historii rozliczenia księżnej całego systemu jako takiego.

Moskwa

Historia starożytnych miast, oczywiście, nie może być opisana bez obecności takiej ogromnej listy osiedli, jak Moskwa. Miała możliwość rozwoju i stać się centrum współczesnej Rosji dzięki swojej unikalnej lokalizacji: w rzeczywistości każda większa trasa północna handlu zdała.

Oczywiście, głównym historyczny atrakcją miasta jest Kreml. Jest z nim teraz są pierwsze skojarzenie na wspomnienie tego słowa, ale pierwotnie oznaczało „twierdzy”. Początkowo, podobnie jak wszystkich miastach, ochrona Moskwy był drewniany, a znacznie później dostał znajomy wygląd.

Kreml jest również głównym kościoła w Moskwie – Katedra Wniebowzięcia NMP, która jest doskonale zachowaną do dnia dzisiejszego. Jego wygląd jest dosłownie uosabia architekturę swojego czasu.

wynik

Wiele nazwisk starożytnych miast nie brzmiało, lecz nigdy nie wykonywał cel, aby stworzyć ich listę. Trzy wystarczy wykazać, w jaki sposób konserwatywny byli Rosjanie w r rozliczenie. I nie mów, że to jakość mieli niesprawiedliwie, nie wygląd, że miasto zostało podyktowane przeżycia natury. Plan był najbardziej praktycznym, a ponadto tworzenie symbolu środka obszaru, z którego wzmocnionego osady. Kto jest jak budowy miast nie są już ważne, ale możliwe jest, że o naszej architektury kiedykolwiek powiedzieć to samo.