842 Shares 2436 views

Mit Hercules: droga do nieśmiertelności

Grecka mitologia obfituje w różne legendy. Każdy z nich – to fascynująca opowieść o odwadze i pomysłowości bohaterów. Dla jednego z tych legend dotyczy mitu Herkulesa. Grecka mitologia opisuje całą drogę życia bohatera, nie zaniedbując żadnego szczegółu.


Narodziny bohatera

Odwaga, odwaga i współczucie – to historia jest mitem. Narodziny Herkulesa, syna zwykłego śmiertelnika Alkmena i wielkiego Zeusa, Hery nie było w planach. Trzymała ją królową urodzeń i przyspieszył narodziny Eurysteusz, który przychodzi prawnuk Zeusa. I zgodnie z obietnicą wielkiego boga, Eurysteusz dostaje władzę nad Peloponezie. Hera jest wysyłany do dzieci Alkmena dwa węże. Ale pokazał niesamowitą siłę Herkulesa. Niemowlę udusił je.

Według innej legendy, która opowiada historię pojawienia Drogi Mlecznej, Hera podstępem piersią Herkulesa. Ale ssał tak mocno, że musiała go rzucić, i krople mleka zamienił się w Drodze Mlecznej.

Mit Herkulesa Stwierdza, że edukacja młodego bohatera zaangażowany Autolykos, eurytos, olej rycynowy i mądry centaur Chiron. Są przeszkoleni Wrestling młodzieży, grając Cithara i łucznictwo. Ale po zdarzeniu z Lin, który postanowił go ukarać za nieposłuszeństwo, Hercules pojechaliśmy na Górę Cithaeron.

Dwanaście prac Herkulesa

Mity i legendy Herkulesa podają różne wersje wyczyny bohatera. Według jednej z nich, poszedł służyć Eurysteusz po zabiciu ich dzieci w przypływie szaleństwa. Inne wersje mówią, że Hera zesłać na szaleństwa Heraklesa po wypełnianiu ich 12 porodów. Po tym, bohater poszedł do niewoli Lydian królowej Omphale. Najnowsza wersja jest bardziej powszechne w literaturze.

Po wyzwoleniu z strasznych okolicy Kiferona lew, który zniszczonych dookoła, za radą wyroczni Herkulesa zostaje wysłany na służbę Eurysteusz. W ciągu dwunastu lat służby dla króla, musiał wykonać dziesięć porodów. Przebiegły władca niektórych czynów bohatera nie jest uznawany.

Pierwsze porody Hercules jest uważany skóry górniczych Nemean Lew, który był narażony. Bohaterem uduszonych zwierząt oraz z jego „płaszcz” nakręcił swój płaszcz.

Kolejny wyczyn bohater pomógł siostrzeńca Jolaos, z powodu której nie została zapisana. Hercules i Jolaos otarł Hydra Lernejska z dziewięcioma głowami, z których jeden był nieśmiertelny. Zabij to zapobiec ogromnej raka Karkin. Złapał się bohaterem. Jolaos kauteryzacji rany przeciwpożarowych Hydra, który służył jako bariery dla powstawania nowych celów.

Mit opowiada historię Herkulesa i innych bohaterskich czynach półboga. Należą do nich:

  • uchwycić magiczne jeleni ze złotymi rogami;
  • uzyskanie dzik erymantejski;
  • Stymphalian zniszczenie ptaki żerujące ludzi;
  • czyszczenie na stajnię Augiasza ;
  • uchwycić byka kreteńskiej.

Najnowsze wyczynem była droga do królestwa zmarłych do Cerberus, który następnie musiał wrócić.

Przez ostatnie dni z życia bohatera

Po wielu próbach, Hercules żonaty Diyanire. Ona jest z powodu zazdrości niewoli, który przyniósł małżonka nasączone trującą krew centaura swoje ubrania. Kiedy włożył go, natychmiast zakorzenione w ciele i powoli zaczął się zabić bohatera. Według legendy, Hercules zyskał nieśmiertelność i przyłączył się do bogów na górze tego. Po wniebowstąpieniu do Olimpu, ożenił się z córką Zeusa i Hery.

Mit Herkulesa i prób, które spadły na jego partii, jest popularny do dziś i znajduje odzwierciedlenie w filmach i przedstawieniach teatralnych.