688 Shares 6875 views

Skurcz oskrzeli – co to jest? Objawy, przyczyny i leczenie skurczu oskrzeli

Patologiczny stan, w którym człowiek zaczyna oddychać ciężko lub nawet dusić, zwany „skurcz oskrzeli”. Objawy, leczenie, pierwsza pomoc – wszystkie te elementy zostaną opisane w artykule. Również określić z kim się skontaktować w razie ataku. Dowiedzieć się, co jest surowo zabronione preprinimat w stosunku do pacjenta cierpiącego z powodu skurczu oskrzeli. I zdefiniować środki zapobiegawcze w celu zapobieżenia rozwojowi tego problemu.


Skurcz oskrzeli: co to jest?

Ten stan patologiczny, w którym przerywana przekroju oskrzeli, a tym samym zakłócać wentylacji płuc i odpływu jest utrudnione wydzieliny oskrzelowej. Takie negatywne zmiany w organizmie prowadzi do braku tlenu w narządach i tkankach, występowanie doznań uduszenia.

Objawy ataku nadchodzi

Skurcz oskrzeli u dzieci mogą być odczuwalne wcześniej. Jeśli wykorzystać ten moment i zapewnić szybką pomoc do dziecka, zanim zacznie się atak, to jest możliwe, aby zapobiec jego wystąpieniu. Tak więc, przed udaniem skurcz oskrzeli, objawy pojawiają się w następujący sposób:

– Niepokój.

– Ciągłe kichanie.

– Kaszel.

– wydzielina z nosa.

Często atak dzieje się w późniejszym czasie, więc kolejnym objawem skurczu oskrzeli zbliża nieoczekiwane przebudzenie dziecka w nocy.

Jeżeli rodzice będą monitorować stan dziecka, mogą pomóc mu uporać się z tym niebezpiecznym zjawiskiem.

symptomatologia

skurcz oskrzeli objawy mogą obejmować:

– duszność, dusznym piersi.

– Zaburzenia oddychania pacjenta: wydłużony oddech i gwizdek, słyszalny nawet z dużej odległości.

– ból kaszlu. Pacjent trudno kaszel, on rumieni lub zmienia kolor na niebieski.

– Pacjent siada opierając się na dłoni. W tej pozycji jest łatwiej.

– Na pierwszy rzut oka wyraźnie wyraził konsternację.

Pierwsza pomoc dla dzieci

Skurcz oskrzeli u dzieci jest niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do śmierci. Dziecko staje się trudno oddychać, może się zdarzyć, zadławienia. Aby tego uniknąć, rodzice powinni wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy dziecku:

 1. Posadzić pacjenta rozpinać jego ubrania.
 2. Wietrzyć obszar jeśli przyczyną skurczu oskrzeli – nie alergię. W przeciwnym wypadku, dziecko powinno być umieszczone z zakurzonym pomieszczeniu, zamknąć wszystkie okna w domu.
 3. Do mycia, płukania jamy ustnej pacjenta, płukać nos.
 4. Pisania lek będzie rozszerzenie oskrzeli (na przykład lek „Eufillin” lub „efedryna”).
 5. Wypić ciepłą herbatę, kompot.
 6. Daj wykrztuśne leki.
 7. Natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Alergiczny skurcz oskrzeli: przyczyny

Ten rodzaj choroby występuje zarówno u dzieci jak i dorosłych. Rozwija alergicznego skurczu oskrzeli w podwyższonej wrażliwości na alergeny wewnętrznych i zewnętrznych.

Pierwszy typ obejmuje te patogeny:

– pył.

– Pyłek.

– wełna, sierść, pióra, włosy.

– Alergeny pokarmowe.

– środki chemiczne: farby, proszku, różnych środków myjących, środków konserwujących.

– Drugs (anti, leki anty-bakteryjne).

Alergiczny skurcz oskrzeli może występować w dwóch formach:

 1. Atopowe.
 2. Zakaźne, alergiczne.

Pozbyć się tej choroby może pomóc w identyfikowaniu i usuwaniu alergenu.

Sucker punch

Wielu rodziców są tracone i nie rozumiem, co robić, gdy dziecko się dzieje, skurcz oskrzeli. Co to jest, nie każdy wie, więc pewne błędy, które mogą nawet mieszka kosztować. Ważne jest, aby pamiętać Następujące działania nie są kategorycznie preprinimat w stosunku do osoby cierpiącej na skurcz oskrzeli:

 1. Pocierać pacjenta aromatyczne olejki, kremy, umieścić musztardę, miód lub dać ziół. Przyjęcie tych środków będzie tylko pogorszyć sytuację pogorszy stan pacjenta.
 2. Biorąc leki hamujące kaszel. Na przykład, „Kodeina”.
 3. Brać lek przeciwhistaminowy leki. Na przykład, „Suprastin” narkotyki „Diphenhydramine” może upośledzać odkrztuszanie.
 4. Dając anty-lękowe leki.

Absolutnie wszystkie leki powinny być mianowany lekarzem. Krewni, krewni mogą udzielić pierwszej pomocy i podstawowe leczenie jest powołany ekspert.

Przyczyny choroby u dorosłych

Mężczyźni i kobiety przynajmniej dzieci cierpią z powodu zjawiska zwanego skurczem oskrzeli. Przyczyny tej choroby mogą być:

– Astma oskrzelowa.

– Przewlekłe choroby płuc.

Skurcz oskrzeli u dorosłych może być spowodowany przez:

– palenia.

– przyjmowanie napojów alkoholowych.

– Uczulenie reaktywność.

– Złe warunki środowiskowe.

– dziedziczności.

– negatywne emocje.

ukryty patologia

Czasami nawet lekarze trudno zrozumieć przyczyny takiego niebezpiecznego stanu, jak skurcz oskrzeli. Objawy u dorosłych i dzieci nie mogą być przestrzegane, ale problem nadal istnieje. W tym przypadku mówimy o ukrytej choroby, spowodowane przez obecność chorób, takich jak:

– nieżyt nosa.

– Zapalenie krtani.

– Katar sienny.

– migdałki.

Dokładna diagnoza może tylko lekarz dokładnie badanych.

Ukryty skurcz oskrzeli jest niebezpieczne, ponieważ nie jest odczuwalne na poziomie fizycznym. Jednak pod wpływem, na przykład, zimnego powietrza lub alergenu pioruna przerywa układu oddechowego. Pacjent ma duszność, świszczący oddech, kaszel. Szybko zidentyfikować problem pomaga komputer bronchophonography, który jest często przepisywany pulmonolodzy lub alergologów w celu potwierdzenia diagnozy.

paradoksalny skurcz oskrzeli

Patologia ta rozwija się jako skutek uboczny leku rozszerzającego oskrzela (aerozoli „Ventolin”, „Atimos”, „salbutamol”). Paradoks polega na tym, że leczenie tymi lekami skurcz dodatkowo pogarsza.

odpowiednia terapia

Skurcz oskrzeli, których leczenie należy podawać tylko pod nadzorem lekarza, najlepiej jest wyeliminować szpitalnych. Zazwyczaj lekarz przypisuje tych leków:

Glikokortykosteroidy. Mają działanie przeciwzapalne.

Adrenomimetiki. Leki te są w stanie rozwinąć mięśni gładkich oskrzeli.

medycyna "Eufillin".

mukolityczne, wykrztuśne leki.

M holinoblokatory, których działanie dotyczy oskrzeli. Na przykład, używamy spray „Atrovent”.

profilaktyka

Zapobiec powstawaniu chorób pomoże szereg działań mających na celu zajęcie się czynnikami ryzyka takimi problemami jak: skurcz oskrzeli. Co to jest i jak manifestują chorobę, okazało się. Teraz trzeba wiedzieć o środkach zapobiegawczych:

 1. Leczyć główną chorobę.
 2. Jeżeli dana osoba pali, konieczne jest do porzucenia tego szkodliwego nałogu.
 3. Często starają się chodzić po ulicy.
 4. Brać witaminy.
 5. Unikać kontaktu z alergenami.

Jeśli nastąpił skurcz oskrzeli, to trzeba umówić się do specjalisty alergologa, płuc, ponieważ tylko wykwalifikowany specjalista może pomóc.

Pozbycie skurcz oskrzeli spowodowane obturacyjnej

Istnieją skuteczne środki zaradcze ludowych, dzięki którym stan pacjenta można poprawić:

 1. Wdychanie. Poprzez ich ciepłe i wilgotne powietrze wchodzące oskrzeli, to śluz i ułatwia jego naturalnego gniazda. Osoba ta będzie wybulić nawet więcej, ale to dobrze, bo wtedy nie będzie powtarzany skurcz oskrzeli. Jak usunąć stanu patologicznego, jakie urządzenia w użyciu? Dorośli mogą zrobić wdech przez kotle konwencjonalnym wypełnionej narkotykami. Ale dzieci do tego celu lepiej jest kupić specjalne urządzenie – nebulizatora.
 2. Ocieplenie. Jest to następny etap po inhalacji. Jednak nagrzewa powierzchnię dotknięte mogą być stosowane tylko wtedy, gdy pacjent nie posiada temperaturę. Gotowane ziemniaki w mundurkach, specjalne banki, wełniane ubrania – sposób ogrzewania ktoś wybiera indywidualnie.
 3. Masaż i ćwiczenia oddechowe. Jest to na pewno mają zostać przeprowadzone, jeśli skurcz oskrzeli u dzieci. Faktem jest, że dzieci nie wiedzą jak prawidłowo kaszel, więc dorośli powinni im pomóc szybko przynieść flegmy. Pozycja dziecka podczas masażu – w pozycji leżącej na brzuchu lub na czworakach. Mama lub tata spędzić stukając od góry do dołu, od pasa do szyi. Następnie trajektoria zmian ruchu.

Sposoby diagnozowania

Czasami lekarz nie jest na tyle z tych skarg, że głos pacjenta do dokładnego rozpoznania i zidentyfikowania przyczyny takich niebezpiecznych zjawisk jak skurcz oskrzeli. Objawy u dorosłych i dzieci mogą być różne, tak powołany takich badań dla prawidłowej oceny stanu:

– kliniczne i biochemiczne badania krwi.

– plwociny.

– Kapnografia. Test ten pozwala praktykowi ocenić głębokość dyhaniyaiskhodya, w którym jest zawarty w ilości dwutlenku węgla do powietrza wdychanego przez pacjenta.

– bronchophonography. Przeprowadzone przy pomocy sprzętu komputerowego. To pozwala poznać funkcję oddychania, nawet u niemowląt. Ten sposób jest stosowany głównie w odniesieniu do milusińskich.

– Pulsoksymetria – pozwala określić ilość tlenu we krwi, jak również tętno, zmiany obserwuje się skurcz oskrzeli.

Porzucić powyższe nelzyaved metod diagnostycznych jest jedynym sposobem lekarz może zrozumieć przyczynę ataku i zrobić wszystko, co możliwe, aby zapobiec ich powtarzać.

wniosek

Skurcz oskrzeli nazwie „skurcz oskrzeli”. Co to jest, jak się manifestować ten problem, mamy dowiedziałem. Zrozumiałe jest też, w niektórych przypadkach może nastąpić atak. Zdajemy sobie sprawę, że nie można zrobić silnie podczas skurczu oskrzeli i jakie środki powinny zostać podjęte w celu złagodzenia stanu. Wycieczka do terapeuty, pediatra, pulmonolog, alergolog powinien być obowiązkowy. Tylko specjalista pomoże wybrać odpowiednie leczenie.