852 Shares 4484 views

Co stoi lepiej w 2110 dostarczyć? Jak zmienić zębatkę na 2110?

Ten artykuł wyjaśni, co oznacza lepsze na planie VAZ-2110. Ale większy nacisk zostanie położony na jak wymienić te elementy. Dziesiątego samochodów rodzinnych, a także na wszystkich napędem na przednie koła, używane teleskopową rozpórkę z amortyzatorami. Oni instalacji sprężyn który wygładza wahania podczas jazdy na nierównej powierzchni.

podstawowe informacje

Jeśli rozumieć jednostkę samochodu, należy wiedzieć rolę odgrywaną przez rozpórki zawieszenia. Warto zauważyć, że jest to najważniejsze elementy w konstrukcji całego zawieszenia. Jeśli weźmiemy przykład z samochodów z napędem na przednie koła, a następnie wpisz „McPherson” zawieszenie one ustawione. W dużej mierze komfortowy przejazd zależy od stanu amortyzatorów. W tym artykule dowiesz się nie tylko tego, co stoi lepiej na VAZ-2110 prac, ale także o ich właściwościach. Niezależnie od ceny samochodu szokować musi być w idealnym stanie. To pozwala na niezakłócone zakrętach i większej wygody jazdy po nierównej powierzchni. O tym, co się stanie z samochodu w razie awarii jednego lub wszystkich stojaki zostaną omówione trochę później.

Funkcje stojaki amortyzacyjne

Wszystko możemy wyróżnić dwie podstawowe funkcje, które wykonują rozpórki przepustnicy. Przede wszystkim pozwalają na maksimum, a co ważniejsze – ciągłe przyleganie powierzchniowe opony z drogą. Po drugie, przy użyciu rozporki sprężynowego zaabsorbował całą wstrząsy doświadczanych przez zawieszenie. W związku z tym obciążenie organizmu jest znacznie zmniejszona. I wiesz, co dzieje się podczas jazdy wielokrotnej ruch wszystkich elementów zawieszenia. Gdy to nastąpi przejście do amortyzatorów energii drgań w ciepło. Niestety, obciążenie cieplne na nich na stałe. W związku z tym, te elementy powinny być zawsze w czystej postaci. I na pylników nie mogą mieć nawet małe uszkodzenia (pęknięcia, cięć i inne). Konstrukcja wykorzystuje podpora łożyskowa kolumny VAZ-2110. Wraz z nim, wszystko zrobione tłumika ruch ciała.

Odmiany stojaki amortyzacyjnych

Recepcja w samochodzie, jeśli przyjrzeć się bliżej, są znacznie ważniejsze niż z tyłu. Są one montowane na przedniej osi, który bierze na siebie większą część obciążenia podczas ruchu. Ale wsparcie z przodu kolumny VAZ-2110 pozwala na obracanie koła w żądanym kierunku. Z rozporkami występuje zapewnienia prawidłowego działania całej konstrukcji napędowej. I tylko dzięki nim, że ruch maszyny, jak również manewrowanie dzieje się płynnie, bez zacięć i innych problemów. Na tylnej osi są takie same przepustnicy rozpórki 2110 (Opinie modeli spływu są różne, ale pozytywne w ogóle), są one nazywane. Głównym celem tych elementów jest barierą osiadanie całe ciało z samochodu podczas pobierania, gdy bagażnik jest mocno obciążony lub gdy istnieje ograniczenie dotyczące liczby pasażerów na tylnym siedzeniu.

Istnieje też regulacja podpory przepustnicy. Są one montowane na tylnej lub przedniej osi (lub obu). Z ich pomocą możliwe jest, aby dokonać regulacji prześwitu, zawieszenie sztywność. W konsekwencji, ustalenie tego typu systemu, można dostosować wszystkie niezbędne cechy. Z tego wszystkiego, będziesz wiedzieć, co umieścić na stelażu VAZ-2110. Jeśli jesteś zainteresowany możliwością zmiany wysokości jazdy (i nie są ograniczone w mediach), ustaw adaptacyjne zawieszenie.

objawy

Ale zanim zdecydujesz, które stoją lepiej na VAZ-2110 uczyni, powinien dowiedzieć się o ich awarii. Gdy szkoda powstała absorbery, przejawia różnorodne objawy. Ale są też wady, które występują najczęściej. O objawów uszkodzenia powinny zostać omówione oddzielnie. Na przykład, gdy tętno kierownicy można zauważyć, że nie było awarii w zawiesinie. Jednocześnie nastąpi silne wibracje samochodu podczas jazdy na nierównych nawierzchniach. Ponadto, możliwe jest, że samochód będzie zachowywał się źle na bok. To jednak zachodzi z bardzo silnymi zużytych elementów zawieszenia. Jeśli przesuniesz wzdłuż krzywej, ścieżka nie można przewidzieć. Z powodu nadmiernych ruchów maszynowych wisiorki nosić wszędzie tam, gdzie chce, a nie gdzie próbuje ją wysłać. (Często są VAZ-2110 uszkodzony stojaki łożyskowe) Pojawia się też dziwny dźwięk, ale droga hamowania staje się znacznie dłużej, niż to było wcześniej. Dodatkowo wadliwe działanie sędzia amortyzatora możliwe dzięki obecności na zewnętrznej stronie śladów oleju.

Co się stanie, jeśli terminowo zastąpić jednostki zawieszenia?

Jeśli jeszcze nie zdecydował, co umieścić stojak na lepsze VAZ-2110, a stare stają się bezwartościowe, należy zapoznać się z tym, co życia wszystkich detali konstrukcyjnych. Zasobem wszystkich elementów jest inny. Na przykład, łożysko nośnikiem jest czasami większa niż rozporki lub ściereczki. A jeśli nagle stać działać natychmiast zwiększyć obciążenie łożyska. Również bieżnika opony i klocki zużywają się nierównomiernie. Konsekwencją tego – pogorszenie sterowności samochodu. O zwiększenie drogi hamowania wspomniano wcześniej. Nie dodaje się do bezpieczeństwa podczas jazdy.

diagnoza awarii

Zdecydować, które stoją lepiej na VAZ-2110, to jest dość łatwe mieć osobiste doświadczenie (lub poprosić znajomych), a także być w stanie odróżnić element jakości od fałszywy. Nawet najtańsze, ale jakość stoisko będzie trwać przez długi czas. Oczywiście, można niezależnie przetestować amortyzatory, sprężyny, łożyska. Ale najlepiej jest przeprowadzić tę procedurę na specjalnych stojakach. Dokładność będzie znacznie wyższa. Ale jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, spróbuj odchylić w bok samochodu, do absorbera pręta szoku ostro schodkową wewnątrz kasety. Po tym, cała zawiesina jest, aby tylko jeden krok – powrót do stanu pierwotnego. Jeśli utrzymuje poruszający, wyraźnie mówi, że amortyzatory nie działają. Oczywiście, wszystkie z powyższych objawów koniecznie pojawiać. I jeśli jest problem, to jest czas, aby zdecydować, co umieścić na podstawce najlepiej VAZ-2110, aby działać, aby być najbardziej skuteczne.

Przygotowania do remontu

Nie zapomnij o bezpieczeństwo. Podczas pracy z zawieszeniem spróbować całkowicie odłączyć sieci pokładowej, jeśli zmienić zębatkę na VAZ-2110. Co jest lepsze – to zależy od Ciebie. Ale większość kierowców wolą drenażu. Jest to także niezbędny warunek – stworzenie samochodu możliwie prosto, tak że nie może poruszać się niezależnie. Pod tylnymi kołami koniecznie ułożone klockowe (obuwie). Pożądane jest również, aby ścisnąć dźwignię hamulca ręcznego, samochód stał nieruchomo jak to możliwe. Można wtedy być naprawiane przez osoby do przeprowadzenia instalacji podnośnika samochodowego. Gdy ciało wyciąg, należy zainstalować go na bezpiecznej bazy. Przed podniesieniem, lekko poluzować śruby na kołach. Cała ich skręcanie może być dopiero koło zostaną podniesione nad ziemią. Dalsze prace będą postępować znacznie szybciej, jeśli pre-process wszystkie połączenia gwintowane penetrujący smar. Nie zapominajmy, że w tym momencie samochód stale gromadzi się wilgoć i brud. Dlatego też, śruby i nakrętki nie nadążają z rdzy, że nie pozwoli na normalne odkręcić je i usunąć stojaki nie włączy VAZ-2110. Co lepsze wykorzystanie cieczy? Lub hamowania (ale nieskuteczne) lub WD-40.

Urządzenie demontaż procedura

A teraz więcej o tym, jak zmienić zębatkę na VAZ-2110. Najpierw trzeba usunąć wszystkie elementy, które będą w stanie temu zapobiec. Po pierwsze, należy wyjąć zawleczkę z palca końcówką zanurzenia kierownicy. Następnie, używając klucza 19, odkręcić nakrętkę. Następnie trzeba striptizerkę. Należy pamiętać, że aby usunąć końcówkę palca czasami dość trudne bez niego. A jeśli go pokonać niemiłosiernie młotkiem, może zniszczyć gwint. Po drugie, należy odkręcić dwie nakrętki. Tych, które mocują zębatkę do korpusu piasty. Należy zwrócić uwagę na lokalizację:

  1. Śruba zmywania krzywka znajduje się na górze.
  2. Śruba bez podkładki i mimośród dołu.

Ponowne wykorzystanie tych śrub jest dozwolone, ale tylko w przypadku, ustawić nowe nakrętki. Oni gwintowaną wkładkę z tworzywa sztucznego, który umożliwia blokadę.

Po trzecie, należy wyjąć przewód hamulca tak, że nie przypadkowo uszkodzony. Po tych wszystkich procedur, należy wyjąć trzy śruby w komorze silnika. Z ich pomocą podpory nośne są przymocowane VAZ-2110 z korpusem maszyny. Teraz cały zespół stojaka mogą być usunięte. Jeśli jest to konieczne, aby usunąć sprężynę, odbywa się to za pomocą striptizerka. Jest on zamontowany na zakrętach wiosennych, po którym element 17 jest odkręcona od pręta nakrętka przepustnicy.

wniosek

Spróbuj naprawić maksymalną jakość. Nieważne, jak dobrze wykonana naprawa zawieszenia, zależy nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo. A najlepsze stoisko w VAZ-2110 – w magazynie. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Po wymianie wspornik sprężynowy jest niezwykle ważne z ustawieniem geometrii kół przednich. Można to zrobić samemu, ale dokładność byłaby bardzo niska. Dlatego lepiej jest korzystać z usług stacji paliw. Należy pamiętać, że po zainstalowaniu nowych stojaków koniecznie naruszone rogach. Wpłynie to na zużycie bieżnika, jakość hamowania, a ostatecznie – efektywność sterowania.