502 Shares 9214 views

Co to jest déjà vu, a jak go otworzyć?

książki papierowe są coraz częściej sprzedawane jako edycjach kolekcjonerskich, a wydawcy są poważnie myśli o przejściu do elektronicznej dystrybucji książek. Czytelnicy są teraz dostępne książki w formie cyfrowej. To prawda, aby wygodnie czytać kolejną książkę, konieczne jest zainstalowanie specjalnego oprogramowania na komputerze, czytać różne formaty. Co jest Déjà vu (DjVu)? To tylko jeden z formatów e-booków. Używał Ven atochno często, więc nie zaszkodzi poznać lepiej.


Przede wszystkim dowiedzieć się, jaka jest różnica między DjVu i innych formatów. Większość formaty tekstu jest tworzony przy użyciu rozpoznawania tekstu podczas skanowania (z możliwością późniejszej edycji). Format Vu przedstawia zeskanowany obraz w pliku źródłowym. Składa się z dwóch warstw – słowo (w celu ułatwienia wyszukiwania w tekście), warstwę konstrukcyjną, zachowuje wszystkie drobne szczegóły stron.

DjVu został stworzony dla pełnej kopii zapasowej z dokładnych książek przenieść najmniejszych udarów i symboli, co czyni go niezastąpionym w dziedzinie naukowej. Zanim świat wiedział, co déjà vu, starych książek przechowywanych w bazach danych jako zbiór obrazów o wysokiej rozdzielczości. I oglądanie takich książek były niewygodne, a gdy OCR utraciły wartość naukową.

Nie mniej użyteczny format i zwrócił się do skanowania literaturze technicznej. Wszystkie wzory, nawet najbardziej nietypowe i często napisane ręcznie, pojawiają się zupełnie tak, jakby czytając oryginał papieru. Co do zasady, książki DjVu zajmują bardzo małą objętość na dysku twardym, dzięki specjalnej technologii kompresji. Ofiary liczbę kolorów (zazwyczaj skrócone do 2) oraz obrazy tła nie posiadają znaczenia ani żadnej wartości dla czytelnika.

Wobec książki w tym formacie, należy najpierw zapoznać się z programem – Dejavu Reader. To trwa kilka megabajtów i nie zaśmiecać system. W połączeniu z niewielką ilością książek jest sama w sobie pozwala na przechowywanie na komputerze lub serwerze, całe biblioteki bez przeżywa niedobór pamięci fizycznej.

Najczęściej, to jest Deja Vu, ludzie będą wiedzieć tylko po nieudanych prób odkryć nieznany format. A wszystko z powodu niechęci do zapoznania się z opisem książki, które są bardziej prawdopodobne, aby przedstawić link do darmowego programu do odczytu. Obejmują program w archiwum każdej książki jest nieopłacalna, ponieważ znika jedna z zalet formatu – mały rozmiar pliku. W porównaniu z PDF, Dejavu wygrywa objętość o 3-5 razy, drugi tylko do kolorowych projektowania i edycji.

Jeśli książka nie jest podzielony na warstwy, wyszukiwanie tekstu nie jest możliwe w tym przypadku tylko w treści pomocy nawigacyjnych. Edytować książka nie może, w przeciwieństwie do tego samego pliku PDF. Ale ponieważ książka potrzebna głównie do czytania, a notatki i notatki mogą być tworzone jako oddzielny plik.

Teraz, gdy wiesz co Deja Vu i jak do niego dostęp, można uzyskać dostęp do ogromnej ilości literatury rozproszonej w postaci cyfrowej, czy to stary podręcznik fizyki lub odręcznie wiersz, jeden z klasyków.