445 Shares 5414 views

Pomidor budionowka – ulubione ogrodników

Ta wspaniała odmiana o średniej dojrzewania ma regularny zwolenników wśród amatorów ogrodników. Rzeczywiście, nawet w niezbyt udanym sezonie pomidorów budionowka zapewnia niezmiennie wysoką wydajność dużych i niezwykle smaczne przeznaczenia sałatka owocowa. Sortowanie to bynajmniej nowy. Jednak to nie gorzej niż modą dzisiaj wielkoowocowych odmian. Jego sukces jest w dużej mierze ze względu na jego mało wymagające opieki i odporność na choroby, przede wszystkim, na zarazę ziemniaczaną.


Różnorodność pomidorowym budionowka dotyczy GISOK wyboru – Narodowy Instytut upraw rolnych roślinnych. On odnosi się do odmian nieokreślonych, czyli posiada wysoki nieograniczony wzrost. Szczególnie godne uwagi staje w szklarniach, gdzie często osiąga wysokość ponad półtora metra. W związku z tą cechą pomidorowym budionowka wymaga obowiązkowego sprzedaży wiązanej. Końcówkę należy przyciąć, aby zapobiec nadmiernemu wzrostowi.

Odmiana ta jest przeznaczona do szklarni, schroniskach filmowych, jak również dla otwartym terenie. Jednak w otwartym terenie może być z powodzeniem uprawiana tylko w południowych regionach. Przy uprawie w otwartym terenie krzewu wynosi około 70 cm wysokości, ale nadal musi być związany z podłożem. Kiedy tworzenie buszu pomidorowym budionowka polecam zacząć się w jednej łodydze. Jednak z dobrej opieki i karmienia w trakcie sezonu, że daje duże owoce i gdy jest on utworzony przez dwie łodygi.

Sadzenia sadzonki odbyły się na początku marca, lądując w nieogrzewanych szklarniach – w maju lub na początku czerwca, pozwalają one cechy klimatu. Sadzonki w momencie lądowania musi osiągnąć wiek 60 do 65 dni. Biorąc pod uwagę, że rośliny są dużo zieleni i wysoki, może być nie więcej niż 3 posadzone rośliny na metr kwadratowy. Lądowanie może być wykonane w dwóch rzędach, umieszczając krzewów w szachownicę.

Kiedy rosną pomidory budionowka nie wymaga nadmiernej siły ani żadnych specjalnych metod leczenia. Po posadzeniu krzewy powinny być natychmiast związać. W ciągu pierwszych dwóch tygodni, powinny być podlewane dwa razy w tygodniu. Kiedy zakorzenić w nowym miejscu, aby ograniczyć podlewanie raz na 2 tygodnie. Jednocześnie muszą być obfite. Woda do podlewania powinna być ciepła. Tomato budionowka formuje się jeden (dwa) trzpienia. Wszystkie pozostałe frajerów powinny być regularnie usuwane. Dla lepszej adaptacji po posadzeniu, rośliny mogą być traktowane Appin.

Karmienie prowadzi się nie mniej niż trzy razy w ciągu sezonu pełnego nawozu mineralnego. Zalecany do nawożenia i nawożenia „Aelita”.

Owoce budionowka duże i bardzo smaczne. Sięgają wadze 400-500 gramów, a niektóre mogą być więcej. Z jednego krzewu jest usuwany do 7 kg owoców. Owocniki występuje średnio 108-110 dni po nasiona wysiewa. Owoce róży-karmazynowy kolor, mają formę w kształcie serca. Są odporne na pękanie. Na obszarach o chłodnym klimacie, można je przechowywać na dojrzewanie. W tym przypadku można mieć świeże pomidory do połowy października.

Owoce mogą być używane do gotowania świeże i koncentrat pomidorowy i sok. Są mięsiste i soczysty, słodki smak. W dużej mierze dzięki doskonały smak i jest popularny pomidor budionowka. Opinii o nim zazwyczaj tylko pozytywne. Jeśli są błędy w jej uprawy, są one bardziej prawdopodobne, aby być związane z błędami w technice rolniczej lub skrajnie niekorzystnych warunkach pogodowych.

Świeże pomidory są niezwykle użyteczne. Są bogate w składniki mineralne, w tym magnezu, potasu i żelaza. Jeśli ich jedzenie normalizuje żołądka i jelit, obniża poziom cholesterolu i normalne ciśnienie krwi. Mając to na uwadze, należy mieć na swojej stronie wielkoowocowych odmian pomidorów sałatka przeznaczenia. Umieścić w budionowka. Z pewnością docenią to wspaniały wybór. Mieć dobre zbiory!