805 Shares 5079 views

rowery górskie, sport ekstremalny o unikalnej bazy technicznej

Motorcycle Racer – specjalna kategoria sportowców, dla których skrajne często jest sensem życia. Napęd warcząc wóz dwukołowy na torze z prędkością ponad dwustu kilometrów na godzinę, lub wziąć udział w konkursie o mistrzostwo wśród profesjonalistów – marzenie wielu motocyklistów. Wcielony to pragnienie może tylko wtedy, gdy środki techniczne.

"Enduro"

Jest to rodzaj sportu motocyklowego, który łączy i ekstremalne, a stres fizyczny poza nią. Ten motocross na górskich szlakach. Ta aktywność tylko przez Hardy, specjalnie przeszkolonych zawodników, a to jest związane z unikalną bazę techniczną. Konkurencja na dużych wysokościach tory uczestniczącym motocykle specjalnej klasy „enduro”, co tłumaczone z łaciny oznacza „wytrzymałość”.

Rowery górskie – specjalnie skonfigurowana maszyna z transmisją kickdown. Większość motocykli w tej kategorii są w stanie rozwijać się do 70 km / h, czyli trzy razy mniej w porównaniu z modelem z autostrady.

Ponadto, rowery górskie posiadają szereg cech, które odróżniają je od maszyny do pierścieniowych ras. Przede wszystkim, to średnica koła powiększony przedni, zwykle jest to nie mniej niż 21 cali. Tak znaczny wzrost w stosunku do jej tylnego koła z powodu supermanevrirovaniya potrzebne w górskich zboczach. Przednie koła o mniejszej średnicy po prostu nie radzi sobie z dynamiką zakrętów, obraca, przechyla i poślizg poślizg.

cechy techniczne

rowery górskie nie są kierunkowskazy, sygnał zatrzymania jest również nieobecny. Lokalizacja miejsca są bardzo wysokie, oprócz kierowcy prawie nigdy nie siedzi na nim, to jest w pozycji stojącej na deskach do biegania, aby być w stanie wchłonąć nieustanne drżenie od dołu podczas podróży nad uderzeniami i wybojów.

Rowery górskie mają maksymalny prześwit, w przeciwnym razie nieuniknionej kolizji skrzynię korbową z ziemi i kamieni. przednie skrzydło podnosi się wysoko nad kierownicą i jest na ramieniu poziomym podłączony do ładowarki kolumn. wyścigi również rowery górskie nigdy wyposażone w światła i innych urządzeń elektrycznych, ponieważ prawdopodobieństwo uszkodzenia w trakcie wyścigu.

producenci

Firmy produkujące zwrotnice górnicze są nieliczne, a są one głównie w Japonii. Ta firma "Suzuki", "Yamaha" i "Honda". Prawie wszystkie modele wyposażone są w pojemności silnika 125-250 metrów sześciennych. Zobacz, większość pojemności skokowej cylindra nie ma sensu, nadmierna moc silnika pozostanie bez.

Popularne modele

W rosyjskim rynku jest popyt następujące modele:

  • Honda XR130R.
  • Suzuki Djebel 200.
  • Yamaha VR250X 10.
  • Yamaha PW50'10.
  • Honda XR250 Baja.
  • Honda CRF230.

koszt

technika wyścigi na dwa koła jest dość drogie, jeśli to japońskie motocykle oryginalnego zespołu. Ale rynek jest dosłownie usiane stosunkowo niedrogich chińskich wykonanych modeli. Tylko jedna firma Racer dostarcza rocznie do sześciu nowych wzorów, i ma dobre właściwości techniczne. Chińczycy produkują motocykle i klasa „enduro”, który, choć nie mogą one konkurować z mototekhnikoy japońskiej produkcji, ale zajęty własną niszę stanowczo.

Chiński rower górski, którego cena jest znacznie niższe modele „Suzuki” lub „Honda” ma swoje wyłączne zalety, wśród których są głównie obchodzony gospodarka. A ponieważ „Enduro” wyposażone są w bardzo małych zbiornikach z paliwem płynnym, a zużycie paliwa jest istotny, czynnik ten ma wielkie znaczenie.

Rowery górskie koszt może się wahać od 55 do 500 tysięcy rubli, w zależności od modelu i roku produkcji. Maszyna jest high-end, takie jak „Aprilia Dorsoduro 750”, można kupić za 354 tysięcy rubli. prostszy model – "Kawasaki Versus 650" – będzie kosztować 274 000 w rublach.