840 Shares 2082 views

Nawożenie – co się dzieje i jak? Podwójne zapłodnienie in kwitnienia

Nawożenie – jest to proces mieszania się dwóch komórek, co prowadzi do tworzenia się nowych komórek, powodując innego organizmu tego samego rodzaju lub gatunku. Co to jest podwójne zapłodnienie w kwitnieniu roślin i jak to nastąpi, przeczytaj ten artykuł.


Istotą nawożenia

Wchodzi on w wyniku fuzji dwóch komórek, kobieta i mężczyzna, i pojawienie diploidalnej zygoty. W każdej pary chromosomów jest obecna ojcowski i jedną komórkę matki. Istotą procesu zapłodnienia jest przywrócenie diploidalny zestaw chromosomów i łączenie materiału genetycznego rodziców. Ich potomstwo będzie bardziej opłacalne jak łącząc najbardziej użytecznych cech od swojego ojca i matki.

Nawożenie – co to jest?

Ten proces monitowania rozwój jaj w łączeniu jąder. Nawożenie – co to jest? Jest procesem nieodwracalnym, który występuje w wyniku fuzji gamet, różnej płci i łączenie ich jąder. Zapłodniona komórka jajowa nie poddaje się tej procedurze po raz drugi.

Ale są rośliny, które odtwarzają nowej generacji wyłącznie gamety żeńskiej bez zapłodnienia. Niniejsza reprodukcja jest nazywany dziewicą. Warto zauważyć, że te dwa sposoby rozmnażania w jednym rodzaju rośliny mogą być przeplatane.

Podwójne nawożenie roślin kwiatowych

Komórki płciowe obu zaczęto nazywać gamety. A kobiety są jaja, a mężczyzna – sperma że rośliny nasienne stałe, natomiast spore – mobile. Nawożenie – co to jest? To pojawienie się określonej komórki – zygoty, zawierającego dziedziczne cechy plemnika i komórki jajowej.

Rośliny kwiatowe mają złożoną nawożenie, który nazywany jest podwójny, bo oprócz zapłodnienia przez inną specjalną komórkę. Formowanie odbywa się z nasienia w cząstkach pyłu pyłku i ich dojrzewanie jest przeprowadzane w pręcików, lub raczej ich pylników. Spot globulki formacja jaja znajdują się w jajniku tłuczkiem. Gdy zapłodnienia plemniki, zalążek od początku do rozwoju nasion.

Do zapłodnienia doszło w kwitnieniu, trzeba najpierw do zapylania roślin, czyli od piętna powinien dostać pyłek pyłek kurzu. Po napiętnowaniu, zaczynają wzrastać w jajniku, w wyniku łagiewki pyłkowej. Jednocześnie cząstki pyłu jest utworzona z dwóch komórek plemników. Nie stać i zaczynają poruszać się w kierunku rury pyłku, który przenika zalążek. Tutaj się dzieląc wydłużenie komórek i tworzenie woreczka zarodka.

Jest to niezbędne dla lokalizacji jaj w nim, a nawet pojedynczej komórki, która skupia podwójny zestaw informacji genetycznej. Następnie kiełkowania łagiewki występuje w worku zarodków i fuzję spermy lub jaja, co prowadzi do tworzenia się zygoty, a z drugiej – z określoną komórką. rozwój zarodka zygoty występuje. Druga fuzja tworzy tkanki odżywczej, bielma lub niezbędne w żywieniu zarodka w okresie wzrostu.

Co jest potrzebne do egzystencji każdego typu instalacji?

  • Po pierwsze, trzeba przywrócić diploidalnej zestaw chromosomów, a wewnątrz niej – ich parowanie.
  • Zapewnić ciągłość materiału pomiędzy pokoleń, po kolei.
  • Łączą się, tworząc jednego rodzaju lub właściwości dziedziczne obojga rodziców.

Wszystko to odbywa się na poziomie genetycznym. W celu realizowanego zapłodnienia, dojrzewanie gamet matczynych i ojcowskich musi nastąpić jednocześnie.

Zapłodnienie in okrytonasiennych

Proces ten został opisany po raz pierwszy niemieckiego naukowca Strasburger w drugiej połowie XIX wieku. Zapłodnienie następuje okrytonasiennych fuzja dwóch gamet jąder inaczej: z męskiej i żeńskiej zasady. Ich cytoplazma nie jest zaangażowany w zapłodnieniu. Zapłodnienie rzeczywiście występuje, gdy plemnik łączy się z jądrem jaja.

Kolebką spermy ziarna pyłku lub pyłku rur. Ziarno zaczyna rosnąć po upadkach na piętna. Czas od początku tego procesu, każda instalacja jest inna, ponieważ w momencie zapłodnienia. Przykładowo, ziarna pyłku buraka kiełkować po dwóch godzinach i kukurydzy – natychmiast. Pierwszą oznaką kiełkowania – jego wzrost objętości. Zwykle jeden ziarna pyłku tworzy jedną rurę. Ale niektóre rośliny nie podlegają tej regule i tworzą wiele telefonów, z których tylko jeden osiąga swój rozwój.

łagiewki ze spermy na jej ambulant rośnie iw końcu wybucha. Cała jego zawartość jest wewnątrz woreczka zalążkowego. Jednym z donosicieli tutaj sperma jest wprowadzany do komórki jajowej i łączy z haploidalne jądro. Nawożenie – co to jest? To fuzja dwóch jąder plemników i jaj. Zapłodniona komórka jajowa zaczyna się dzielić, uzyskano dwie nowe komórki. Są one podzielone na cztery, i tak dalej. Tak więc, nie jest wielokrotnością podziału, w którym roślina rozwija się zarodków.

roślin okrytonasiennych po zapłodnieniu mają zdolność do rozwijania dalszej ciało, które nazywa się bielmo. Jest to nic innego, jak odżywczych średnim zarodka. W widłach sekund plemników i diploidalny rdzeń utworzony jest pewien zestaw chromosomów, z których dwa – pochodzących od matki i jeden – ojca. Tak więc, podwójne nawożenie organizmów roślinnych jest, gdy plemniki łączy się z jaj, a z drugiej – z komórek bazowych, znajdujących się w środku.

Cechy wyróżniające okrytonasiennych

  • Znacznie adaptacja do uprawy w różnych warunkach.
  • Podwójne zapłodnienie, co pozwala mieć zapas substancji niezbędnych do prawidłowego kiełkowania nasion.
  • Obecność triploidalna bielma.
  • globulki edukacji w jajniku, w którym ściany słupek, aby chronić je przed uszkodzeniem.
  • rozwój płodu okrytonasiennych z jajnika.
  • Znalezienie nasienie wewnątrz owocu, ściany, które są chronione przez nią.
  • Obecność kwiatów sprawia, że możliwe do zapylania roślin na owady.

Dzięki tym cechom okrytonasiennych zajmują dominującą pozycję w świecie.

nawożenie cechą okrytonasiennych

Wynika to z faktu, że te rośliny mają podwójne zapłodnienie. Unikalną cechą jest reprezentowany przez zjawisko zwane Xenu. Jego znaczenie polega na tym, że pyłek bezpośrednio wpływa na właściwości i cechy bielma. Weźmy na przykład kukurydzę.

Jest to żółte i białe nasiona. Ich kolor zależy od koloru bielma. Po zapyleniu żeńskich kwiatów z odmian kukurydzy pyłek Belozernaya zheltozernogo jej obraz nadal będzie żółty, natomiast rozwój bielma występuje na zakład z białej fasoli.

Jaka jest rola roślin kwiatowych?

Rośliny te stanowią od 13 000 do 250 000 porodów gatunku. Są one szeroko stosowane na całym świecie. Kwitnienia rośliny – są kluczowymi elementami w biosferze wytwarzają substancji organicznych, które wiążą się dwutlenek węgla i tlen, uwalniające. Wypasu łańcuch pokarmowy zaczyna się z nimi. Wiele gatunków roślin kwiatowych osoba używa do jedzenia. Spośród nich, budować domy i aby różne materiały gospodarstwa domowego.

nie może się bez nich obejść, i medycyny. Niektóre rodzaje roślin okrytonasiennych są dominujące w świecie, grają decydującą rolę w tworzeniu i tworzenia pokrywy roślinnej w głównej części z fitomasy gruntu. Ostatecznie to właśnie te rośliny do określenia możliwości istnienia człowieka na ziemi jako rodzaj biologicznego.