603 Shares 7580 views

Zgodność ryb akwariowych. Tabela. Cechy obliczania

Przy wyborze akwarium każdy z nas najpierw zastanowić się, jak wybrać, jak dużo, aby zapewnić godne warunki życia tam ryby, a także jakie rodzaje nich mogą być trzymane razem, tj. E. Aby połączyć. Po tym wszystkim, zgodność z ryb do stołu , który zostanie przedstawiony poniżej – jest najważniejszą rzeczą w ich hodowli. Ta zdolność dwóch lub więcej różnych gatunków współdziałają ze sobą bez wpływu na ich wzrost i rozwój. To, co zostanie omówione dalej.


Gdzie należy zacząć

Nowicjusz, który właśnie zaczął radzić sobie z tak skomplikowaną rzecz jak hodowla ryb akwariowych, należy zastanowić się, jak starają się kupować małe akwarium czy nawet minimalny rozmiar i kupić rodzajów, które są mało wymagające w opiece.

Najlepiej jest rozstrzygać akwarium słodkowodnemu początkowo ktoś gatunki ryb, takie jak koguty, karłowaty, Dupin lub gupików. Ale nawet należy je czytać specjalną literaturę, do poznania indywidualnych cech podczas wzrostu każdej osoby.

Taka taktyka zyska pierwsze doświadczenia i zmniejszy ryzyko awarii do minimum. Warto biorąc pod uwagę fakt, że w tym przypadku będą również zobowiązane do przestrzegania optymalnych odczytów temperatury wody i jej właściwości chemiczne, w celu przeprowadzenia wymiany płynu w określony sposób, a także uzyskać filtr dla dopływu powietrza i czyszczenia zbiornika. Ogólnie rzecz biorąc, będzie dużo kłopotów, aż cały proces nie jest nawykiem.

Po podstawy są opanowane, ryby są zdrowe, a woda w zbiorniku będzie najlepsze dla ich życia, można rozpocząć hodowlę różnych gatunków tych niezwykle pięknych istot żywych, w oparciu o zgodność ryb akwariowych, tabel i specjalistów informacyjnych.

Jak wypełnić akwarium

Dla ułatwienia zrozumienia i łatwość odczytu jest zwykle przy rozpatrywaniu takiego jak zgodny ryb akwariowych, tabela pomaga lepiej zrozumieć wszystkie zawiłości.

Zgodność stół ryb akwariowych
pielęgnice afrykańskie garby rybki danio gourami
pielęgnice afrykańskie ograniczona kompatybilność ograniczona kompatybilność całkowicie niekompatybilne całkowicie niekompatybilne całkowicie niekompatybilne
garby ograniczona kompatybilność w pełni kompatybilny całkowicie niekompatybilne w pełni kompatybilny w pełni kompatybilny
rybki całkowicie niekompatybilne całkowicie niekompatybilne w pełni kompatybilny absolutnie neovmestimy całkowicie niekompatybilne
danio całkowicie niekompatybilne w pełni kompatybilny całkowicie niekompatybilne w pełni kompatybilny w pełni kompatybilny
gourami całkowicie niekompatybilne w pełni kompatybilny

całkowicie niekompatybilne

w pełni kompatybilny ograniczona kompatybilność

Nie wszyscy początkujący akwaryści zrozumieć, że w swoim zachowaniu, niektóre ryby mogą być cicha i spokojna, podczas gdy inni, bojowników na ich terytorium. Ponadto, istnieją gatunki należące do kategorii drapieżników i mogą jeść swoje miłujących pokój sąsiadów, niż przyniesie wiele żalu.

Na przykład, jeśli weźmiemy pod uwagę zgodność ryb akwariowych (tabela dla najbardziej popularnych typów przedstawionych powyżej), możemy zobaczyć, że piranie i węgorze elektryczne mogą łatwo „krótka praca” ze wszystkich mieszkańców akwarium, nawet właściciel może być mylone z jedzeniem, które jest bardzo nieprzyjemne. Spokojne gupików nie będą żyć długo w tym samym obszarze, agresywnych i wojowniczych pielęgnic. Goldfish nie może istnieć z danio pręgowanego, karłowaty i Skalary, i tak dalej. D.

Przyczyny niezgodności ryb akwariowych

Oprócz powyższych klasyfikacji ryb akwariowych należy również powiedzieć o innych możliwych przyczyn niezgodności takich jak:

  • wielkość ryb (im więcej jej wartości i możliwości wzrostu, tym większa ilość życia potrzebuje);

  • Optymalna ilość wody dla jednej jednostki (może zmieniać się znacznie w zależności od odmiany);

  • duża różnica w wielkości organizmów wodnych (ryb odżywianie prowadzi do mniejszych rozmiarów);

  • Obecność jasnych żeber (może prowadzić do jedzenia ich innych sąsiadów).

Aby zminimalizować ryzyko śmierci mieszkańców akwarium należy dokonać wstępnej kalkulacji zgodności z ryb, która uczyni ich życie jak najbardziej komfortowy reprodukcji.

Klasyfikacja ryb akwariowych kompatybilności

Jak już zostało powiedziane, każdy rodzaj ryby potrzebują szczególnej opieki. To nic nie mówi w tabelach, ponieważ tabela kompatybilności akwarium gatunków ryb tylko dzieli je na trzy kategorie: w pełni kompatybilny, jest absolutnie niezgodne i ograniczona kompatybilność. Zawiera ona informacje ogólne i nie obejmuje ważnych szczegółów.

Cechy pielęgnacji ryb akwariowych

1. Większe ryby są bardziej wymagający opieki, żyją dłużej, rośnie powoli, a ich zapotrzebowanie na tlen, żywność jest również wprost proporcjonalny do wzrostu ich wielkości.

2. Małe ryby są mniej skomplikowane, ale zwykle może istnieć tylko grup sam ginie.

3. żyworodne ryby można łatwo dostosować do nowych warunków, mnożenie się swobodnie w każdym akwarium, ale wymagają starannego nadzoru nad narybkiem, który powinien być w czasie eksmisji, aby uniknąć zjedzone.

Zatem badanie tej figury, jako zgodności ryb akwariowych, tabela To pomaga nam zrozumieć najważniejsze – czy gatunki te generalnie skolonizować razem. Jednak ta informacja nie jest wystarczająca do podejmowania ostatecznej decyzji, więc początkujący akwarysta musi również wykonać obliczenia zgodności i zapoznać się z dodatkowymi informacjami, aby dowiedzieć się jak najwięcej indywidualnych cech każdego człowieka i zapewnić mu komfortowe warunki dla wzrostu, rozwoju i rozmnażania. Dopiero po tej wstępnej ciężkiej pracy można mieć pewność, że woda z mieszkańców akwarium będzie dobrze w nim.