209 Shares 6555 views

W jakim wieku dzieci zaczynają pełzać?

Dla młodych rodziców nie ma nic bardziej interesujący niż śledzenie rozwoju i wzrostu dziecka. Jego pierwszy uśmiech, kroki, słowa pozostaną w pamięci mojej matki i ojca na zawsze. Wielu nowych rodzice prędzej czy później zastanawiać się wiek, w którym dzieci zaczynają raczkować. Rzeczywiście, od tego momentu, dziecko może samodzielnie poruszać się w mieszkaniu, odkrywanie nowych obiektów i przestrzeni wokół.


Należy zauważyć, że niektóre dzieci nie przegapić podczas indeksowania. Są one na tyle pewnie, aby usiąść, a następnie natychmiast udać się dobrze czytać. Każde dziecko rozwija się inaczej, więc odpowiedź na pytanie o wiek, w którym dzieci zaczynają pełzać, nie może być. Zwykle występuje w sześciu – dziewięciu miesięcy. Aby ułatwić młodym rodzicom ocenić rozwój Twojego dziecka, proponujemy zwiedzić główne wskaźniki charakteryzujące rozwój okruchów przez miesiąc. Jest w pierwszym roku życia osoba aktywnie tworzą mentalne, emocjonalne i fizyczne dane.

Etapy rozwoju dziecka do roku

1 miesiąc

Podczas tego okresu, do wytwarzania innych układów ciała kości, pokarmowego, krążenia, nietrzymania moczu i. W tym wieku, o pipsqueak w pozycji pionowej można krótko trzymać głowę. W odpowiedzi na nagły ruch kompresuje noworodka odruchowe krzywek, rozprzestrzenia się w uchwycie lub krzyże nogi.

2 miesiące

Rozwój małego dziecka w drugim miesiącu życia zakłada istnienie odpowiedź. Słysząc rozmowę, może odwrócić głowę w dobrym kierunku, wykonaj ruchomych zabawek. Choć na brzuchu, dziecko może podnieść trochę klatkę piersiową i głowę.

3 miesiące

Niektóre dzieci są już w stanie przewrócić na bok, zmienić pozycję ciała. Aktywnie sięgnąć po zabawki, jak podczas gry lub rozmawiać z nimi. Na trzy miesiące dzieci w kontaktach z matką jest „Rewitalizacja kompleksu” coo dziecko, uśmiech, aktywnego ruchu.

4 miesiące

Chłopak w tym wieku nie ma problemów odwróconych na brzuchu, a będąc w stanie lekko podniesiona. On wystarczająco aktywnie małych przedmiotów i trzyma je w ręku. Można bawić się zabawkami, wiszące nad szopką.

5 miesięcy

Dzięki wsparciu z dzieckiem siedzieć dorosłych, ale trzymać go jeszcze mocno. On jest dobrze osadzony na nogach, jeśli trzymać pod pachami. W ciągu pięciu miesięcy, dzieci już wiedzą głos matki i zacząć się bać obcych.

6 miesięcy

Pierwsza połowa okruchów życia tyłu. I opiekuńczego rodzice są zainteresowani: wiek, w którym dzieci zaczynają pełzać? Niektóre dzieci, leżąc na brzuchu, już zaczyna zarabiać pierwsze próby samodzielnego przemieszczania się. Później mogą nawet dostać się na czworakach i kołysanie. Ale tak długo, jak żołądek, aby oderwać się od podłogi do nich jest bardzo problematyczne. W tym wieku dzieci recytują swoje pierwsze sylaby i na początku usiąść o własnych siłach.

7 – 9 miesięcy

Jest to wiek, w którym dzieci zaczynają pełzać, poruszając całym mieszkaniu. Siedząc, dzieci pewnie prostowane i tułów jest pochylony. Przy wsparciu dziecięcych rąk krzyż nogi. Oni są już stara się klaskać ich wyraz twarzy staje się bardziej zróżnicowane. Dzieci długo grać grzechotki, dotykając, rzucać, traktować je. Dzieci w tym wieku są sami wstać, trzymając się podpory.

10 – 12 miesięcy

Kid dobrze zorientowani w mieszkaniu, zna nazwy niektórych przedmiotów. Zaczyna się naśladować ruchy mama i tata (otwiera okno, rzucając piłkę, etc.). W ciągu 12 miesięcy, dziecko sprawia niezależnych etapów, a nawet wykonać dość skomplikowane zadania: Zabawki przynosząc, otwiera drzwi, itd.