592 Shares 9171 views

Tabata: opinie i wyniki

W dążeniu do doskonałej formy fizycznej współczesnego mieszkańca obszarów miejskich szuka najbardziej wygodny sposób do ożywienia jej powolny z długich mięśni nieaktywności ożywić zatkane miasto może łatwo nasycenia krwi tlenem.

Nowością w znanym Wiek: Tabata poleca

Jak zmęczony walczyć z nadmiarem masy ciała i jogging sztywnych ograniczeń dietetycznych! To może wołać w rozpaczy, setki tysięcy wyczerpanego bezowocne niedostatku. Ale tu powstał nową ofertę – Tabata, przeglądy napełnił fizycznych portali szkoleniowych. Jednak nowy naprawdę okazało odmianę dawna znane techniki treningu, który jest używany przez profesjonalistów do postaci szybkiego odzyskiwania – przedział.

Istotą treningu interwałowego jest to, że w krótkim czasie zrobić szybkie tempo i jedno ćwiczenie niemal natychmiast poprzez zaledwie kilka oddechów, przejdź do następnego. Jeden przedział – jeden ruch w dobrym tempie i krótki odpoczynek. Potem następny, i tak dalej aż do końca treningu. Wszystkie zajęcia składają się z kombinacji ćwiczeń dla różnych mięśni ciała.

Takie szkolenie i reprezentuje Tabata. Recenzje wymownie wykazać swoją rosnącą popularność. Wynaleziony w latach 90. przez japońskiego trenera i lekarza Izumi Tabata, system szybko zyskał uznanie specjalistów i znalazł fanów w amatorskim środowisku.

Jak spalić zapasy tłuszczu i zachować mięśnie

Okazuje się, że w ciągu 4 minut – i to, ile czasu trwa dla całego systemu szkolenia Tabata – można uruchomić tempo przemiany materii, na które trwa co najmniej 45 minut normalnego intensywnego aerobiku. Tłuszcze w intensywnym trybie aerobowe są spalane jako opał w piecu, a „ogień” utrzymuje się w organizmie przez wiele godzin lub nawet dni po zajęciu. Gdy ta masa mięśniowa wzmacnia się i rośnie kosztem siły, stresu beztlenowego, czyli mięśnie są głównymi konsumentami kalorii. Dlatego też skutecznie spala tłuszcz składy Tabata: Opinie mówić o wygranej schudła po latach bezowocnych starań.

Jeśli nudzi diecie: Tabata pomaga poradzić sobie z ciężarem

Walka o piękno i zdrowie wymaga nie tylko woli, ale także czas. Rzeczą, której brakuje w zamieszaniu ulic tossing obywateli. Tymczasem dodatkowe kilogramy rosną, a dieta nie pomoże, ale też boli: powoduje stres i dalszego otyłości. Nic dziwnego, że zapaśnicy mają nadwagę sympatia System Tabata do utraty wagi: opinii wielu fanów i wielbicieli, którzy każdego ranka, z niepokojem obserwując łuski albo zazdrośnie pomiaru talii i bioder, zachęcając przybyszów.

Praktycy twierdzą, i udowodnić, przez przykład, że jest możliwe, aby szybko i trwale schudnąć, jeśli ściśle wykonywać proste zasady ćwiczeń. Innym przyciąga zwolenników zaleceniami japońskiego lekarza: jest bardzo krótkotrwałe, ten system Tabata. Informacje zwrotne od tych, którzy szczególnie cenią sobie dowód czasowy. 4 minuty w swoim harmonogramie można znaleźć nawet bardzo zajętą osobą, czy załadowany lub martwi młoda mama jest bardzo zajęty pracownik biurowy.

Co to jest protokół Tabata

Trening interwałowy, który trwa tylko 4 minuty – nie jest to sen niekończących się kłopotów zajęty mieszkańca: zaledwie kilka minut dziennie, aby zawsze być w formie. Ci, którzy nie wierzą, że możemy osiągnąć rezultaty w takich skrajnie krótkich kosztów czasowych powinien uważnie przeczytać opinie praktyków – naśladowców systemowych Tabata: recenzje i wyniki są dość jednoznaczne. Mówią i pokazać, jak ludzie angażują się w japońskiej technice i jakie są ich osiągnięć. Jeśli w pierwszym roszczenia te są wątpliwe, a później, w bliskiej znajomości z procedurą znikają całkowicie.

Zespół ekspertów pod kierunkiem profesora japońskiej dokonał starannych obliczeń i opracował szczegółowe wytyczne dla praktyków. Najważniejsze – aby się do nich surowo, ale bez fanaberii. Trening interwałowy protokół Tabata – to AlterNation ruchy ograniczyć intensywność, z bardzo krótkim wytchnienia. Japoński lekarz i trener kładzie nacisk na ścisłe przestrzeganie faz pracy i wypoczynku ze stopera: jedno Drugie więcej lub mniej!

Przykładowy tryb szkolenia

Lekcje o protokole Tabata trwa tylko 4 minuty dziennie, 3-4 razy w tygodniu, dużo czy mało – każdy czuje indywidualnie. Czuje się jako ruch wykonany przy maksymalnym napięciu. Kolejny nowicjusz w ciągu lekcji chwili wydaje się, że siły są wyczerpane i nie jest możliwe, aby kontynuować. Pod koniec serii w mięśniach pieczenie, czasami nie do zniesienia. Ale nie bój się, jako wysokiej intensywności wymaganego podczas ćwiczeń i jest przeznaczony do zaangażowania wszystkich rezerw.

4 minuty podzielono na 8 odstępach 30 sekund, w czasie którego wykonanie jest wykonywane jeden – układ Tabata więc wymaga. Liczba lekarzy zaleca się stosować się ściśle do przedziału czasu: 20 sekund, 10 – resztę. Nie mniej i nie więcej! Maksymalna liczba jest wymagane do wykonywania ruchów w maksymalnej możliwej częstotliwości powtarzania w ciągu tych 20 sekund, następny 10 trzeba wyregulować oddech i na następny ruch.

Jakie ćwiczenia są zawarte w zbiorze Tabata

W rzeczywistości, nic nowego japoński lekarz nie oferuje. Ćwiczenia w złożonym 4 minut interwał szkolenia obejmują dowolne znane z innych systemów ćwiczeń tlenowych i beztlenowych. Jeżeli dana osoba ma długie przyjaciół z ćwiczeń, to tylko kosztować zmianę metod nauczania i ćwiczenia można wybrać według własnego uznania. Inną rzeczą początkujący. Mężczyzna, dopiero zaczynają ćwiczenia fizyczne, to lepiej zacząć od najprostszych ruchów. Przykłady tej oferty Tabata kompleksów, które zaczynają opuszczać opinie, tym, którzy chcą szybko i trwale schudnąć.

Praktycy zalecają ćwiczenia możliwe do indywidualnych złożonego Tabata:

  • Squat: skok, nogi zwalniający, unieś kolana, podudzia tie-back warstw podczas ciężarkach;
  • skręcając ciało stanie wsparcia na dłoniach i palcach, z pozycji leżącej;
  • jogging w miejscu, skoki;
  • ups – pełne lub kolana;
  • rower treningowy;
  • kołysanie prasy i innych rodzajów ruchu tradycyjnych siłowniach.

Najważniejsze jest to, aby uczynić je bardzo szybko i na pełnych obrotach.

Ile ćwiczeń zawiera zestaw Tabata

W kompleksie wykonywania 8 w ciągu 4 minut. Co powinien te ćwiczenia? Różne warianty kompleksu. można wykonać tylko jeden ruch i powtórzyć je wszystkie 8 gniazd. Ten tryb jest odpowiedni dla początkujących, którzy jeszcze nie osiągnęli formę fizyczną przestrzegania wysokiej intensywności.

Jak rozpocząć walkę z nadwagą w systemie Tabata? Ćwiczenia dla utraty wagi (potwierdzają to opinie) nadaje się dla tych, którzy nie są zaangażowani. Osiadłych ludzi i jeszcze bardziej z nadwagą jest trudno wyregulować do różnych ruchów. Jeden trening trzymają dla jednej grupy mięśni, a na dalszej pracy na inną. Tak stopniowo włączone w trybie wszystkich mięśni, dzień po dniu.

Sposób, w przeciwieństwie do innych rodzajów szkoleń

Ci, którzy przyjęli metodę Tabata, sugerują, że konieczne jest, aby radzić sobie z każdego dnia, to lepiej w dzień lub dwa. Wszystko zależy od stanu zdrowia i szkolenia ludzi. Jednak ćwiczenia mogą być zróżnicowane.

Więcej przygotowane, ale jeszcze nie na tyle silny, użytkownicy mogą robić dwa rodzaje ćwiczeń, każdy w ich 20 sekund, powtarzając je w następujących zakresach. Tak, cztery, dwa, 4 minuty opracowane dla dwóch grup mięśniowych.

Najbardziej zaawansowany może tworzyć kompleks 8 różnych ćwiczeń. Jest to o wiele bardziej skomplikowane i trudne do wykonania rodzaj szkolenia: 4 minuty konieczne jest zaangażowanie wszystkich głównych mięśni.

Podawanie może wzmacniać ruchy ładunku z obciążeń, takich jak dumbbells elastycznej taśmy. Zajęcia te są przeznaczone tylko dla dobrze wyszkolonych sportowców. W ogóle, w jednym krótkim treningu organizm doświadcza intensywnego obciążenia tlenową i beztlenową jednocześnie, co wymaga herkulesowego wysiłku i wysoki poziom wytrzymałości.

Możliwe ćwiczenia dla indywidualnego kompleksu

Dla tych, którzy dopiero zaczynają opanować Tabata metody, opinie i wyniki, zdjęcia i filmy będą metodyczne pomocne. Należy uważnie przeczytać praktyczne wskazówki doświadczonych trenerów i doświadczonych amatorów, oglądać lekcje wideo, aby dowiedzieć się prosty system.

Na przykład, w pierwszym tygodniu ćwiczeń można pogrupować w następujący sposób:

  • Pierwsze 20 sekund – bieg w miejscu, podnosząc ręce do góry, 10 sekund odpoczynku, następujące 20 – poluprisedaniya i emisji nogi do przodu podczas prostowania. Reszta. Powtórz sekwencję 4 więcej razy.
  • Dzień zrobić dwie inne ćwiczenia w tym samym trybie: skulona, z rękami dotykać podłogi, wyprostuj się ze skoku, ręce podniesione do góry; polegać na dłoni i palcach, równoległą do podłoża, obrócić oderwać nogi podłodze, gięcie w kolanie, sięgając ramieniu.
  • Trzeci dzień tygodnia: przysiad z windą kolana, pompek wstecznych: squat, opierając się na ramionach nośnych z tyłu.

Jeśli zastosujemy się do wymogów metodologicznych Tabata, opinie i wyniki są najbardziej obiecujące: tłuszcz zaczyna się topić, a figura – nabycie nowych form.

Kto może angażować się w systemie Tabata

Ci, którzy po raz pierwszy usłyszał o sposobie interesować się, czy może mamy do czynienia z systemem bez treningu, jeśli już stracił żadnych umiejętności. z pewnością można znaleźć stwierdzenie, że każda osoba, nawet niedoświadczony, może natychmiast rozpocząć zajęty, ale dobrze zorientowany w sposobie opinii Tabata dać ostrożnych prognoz i nie sugerują, aby pojechać konie.

W rzeczywistości istnieją przeciwwskazania. Po tym wszystkim, ludzie są bardzo zróżnicowane pod względem wieku i stanu zdrowia, oraz charakteru i temperamentu. Co odpowiada jeden, drugi jest przeciwwskazane. Ci, którzy praktykują Tabata odchudzanie, opinie różnych liści. Istnieją opinie, że należy zacząć stopniowo, nie od razu realizować wyniki, w przeciwnym razie można przesadzić i uzyskać zranić, lub, co gorsza, na atak serca.

Pierwsza zasada – nie szkodzić

Nie powinniśmy zapominać, że protokół Tabata jest przeznaczony dla zdrowych ludzi, mając trochę trening fizyczny. Chorzy wyraźnie zabrania angażowania bez zgody lekarza i kontroli. Nadciśnienie, osteoporoza, problemy z sercem – te i inne choroby wymagające inne rodzaje aktywności fizycznej, Tabata nie jest dla nich.

Przez 20 sekund, każdy ruch osoba musi dać wszystko co najlepsze do maksimum, do granic możliwości, co oznacza, że serce w jednostce czasu pracy z bardzo dużymi obciążeniami, jak sprinter. Jeśli organizm nie jest gotowy do gwałtownego wzrostu siły, nie może wytrzymać. Instruktorzy, którzy wykazują Tabata ćwiczenia, biorąc pod uwagę opinie użytkowników bardzo ostrożnie, aby odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości i wyjaśnić korzyści i potencjalne szkody treningu o wysokiej intensywności.

Jak przygotować się do intensywnego treningu w sprawie sposobu Tabata

Nie powinno być kuszony przez szybki efekt szkolenia, które nie potrwa długo. Jeżeli osoba detrenirovan, ale w zasadzie w dobrym zdrowiu, to jednak zaleca się, aby przejść okres przygotowawczy, aby przyzwyczaić organizm poruszającego i serce – do pracy z zwiększonego obciążenia, jak również wzmocnić mięśnie. W tym celu wszelkie odpowiednie ćwiczenia o niskiej i średniej intensywności: rano ćwiczenia, chodzenia ze stopniowym wzrostem tempa, przysiadów, pompki na sile. Dopiero miesiąc lub trzy, można zacząć ćwiczyć w systemie Tabata.