745 Shares 8891 views

Brązowy wyładunek tydzień przed miesiącem – co to znaczy?

Co do zasady, o tym, że istnieje poważna patologia, brązowy wyładunek tydzień przed miesiącem nie może mówić. Ale nadal dowiedz się, dlaczego tak się dzieje jest tego warte. Oprócz konsultacji z lekarzem, jeśli sytuacja się powtórzy.


Powody pojawienia się tygodnia przed miesiącem

Początek miesiączki. Oznacza to, że w ciągu pierwszych kilku dni może pójść bardzo słaby, brązowy kolor absolutorium, który nabywa zwykłego koloru i obfitości. Scalta miesiączka jest typowa dla kobiet z niedożywionym jajnikiem i zdrowych. A także tych, którzy stosują antykoncepcję hormonalną.

Brązowe wyładowanie na tydzień przed miesiącem – czy jest możliwe ciąża?

Proces ten nazywa się krwawieniem wszczepialnym – jest to jedna z oznak ciekawej sytuacji, która jest obserwowana około tygodnia przed miesiącem, co oczywiście nie nadchodzi na czas. Jeśli nie chcesz jeszcze urodzić dzieci, a podczas cyklu miałeś niezabezpieczone współżycie seksualne, kiedy był jakiś rumień, podczas gdy masz już opóźnienia miesiączki, musisz wykonać test krwi na HCG lub wykonać test.

Brązowy wyładunek tydzień przed miesiącem – znak erozji szyjnej

Przynajmniej raz kobieta zdiagnozowana. Dla większości lekarzy erozja jest czynnikiem ryzyka rozwoju raka szyjki macicy. Nowoczesne badania wykazały, że związek nie jest i samo w sobie erozja jest nieszkodliwą chorobą, która nie wymaga leczenia.

Brązowy wyładunek na tydzień przed miesiącem z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi

Ten stan nie powinien powodować zaburzeń, ponieważ jest to tylko uzależnienie ciała od leku. Wkrótce wszystko będzie dobrze. Jeśli zabrudzenie powoduje ciężki dyskomfort, konieczne jest zastąpienie leku. Po założeniu spirali macicy może być namaszczona przez kilka miesięcy. I nie ma znaczenia, czy spirala hormonalna jest zainstalowana czy prosta.

Adenoomyza (jeden ze szczególnych przypadków endometriozy).

Ta choroba dotyka, z reguły, kobiet, których wiek jest dłuższy niż 35 lat, aż do rozpoczęcia menopauzy. Z reguły taka choroba ma obfite krwawienie miesiączkowe.

Obecność polipów w jamie macicy lub szyjce macicy.

Uważa się, że przyczyną ich pojawienia się są naruszenie hormonów. Polipy można zawsze leczyć tylko chirurgicznie. Leczenie lekami, a nawet więcej środków medycyny ludowej nie przyniesie efektu. Głównym objawem polipów jest plamienie przed rozpoczęciem miesiączki.

Choroba onkologiczna, na przykład nowotwór raka macicy

W tym przypadku wymagane jest natychmiastowe leczenie lub całkowite usunięcie macicy. W tej sytuacji lekarze nie mogą zrobić bez interwencji. Jak już zauważyłeś, powody mogą być bardzo różne. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne, a niektóre nie musisz się martwić. Z tego powodu konieczne jest przeprowadzenie badań nad dalszym uspokojeniem.