205 Shares 6607 views

niedrożność jelit u osób starszych: co zrobić, objawy i prognozy

Jeśli wykryto niedrożność jelit u osób starszych, co zrobić, jeśli istnieje taka niebezpieczna choroba? Gdzie się udać? Jakie leki wziąć? Czy to możliwe, aby skutecznie odzyskać, bez operacji?

Jednym z kluczy do dobrego zdrowia fizycznego jest normalne funkcjonowanie jelit. Naruszenie naturalnej promocji treści (pół strawiony mas żywności) jest w organizmie stanu niedrożności, jest bardzo niebezpieczne i przeważnie u osób w podeszłym wieku.

Rodzaje niedrożności jelit

Jeśli ujawnił niedrożność jelit u osób starszych, co robić, postanowił tylko przez specjalistę. Choroby, w zależności od występowania powodów, dzieli się na dwie kategorie:

 1. Mechaniczne. Najczęściej spowodowane obecnością zrostów w okolicy brzucha. Może to być spowodowane nowotworami wewnętrznych, przepuklina kręgów, substancji obcych w jelitach splątania pasożyty kamienie żółciowe (jeśli tworzą one w ścianach odleżyn cienkiego).
 2. Dynamiczny. Jest to wynikiem nieudanych operacji chirurgicznych, ostre przewodu żołądkowo-jelitowego (zapalenie trzustki, ostre zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie otrzewnej, zapalenie) ginekologiczne.

Z kolei, z których pierwszy dzieli się na:

 • obturacyjna – ścianę jelita tylko ściśniętym;
 • uduszenie – wyciskanie ściany towarzyszą niedożywienia ich statków, ból jest stały.

niedrożność jelit u osób starszych jest z dwóch podgatunków:

 1. Spastyczne, w którym została zwiększona perystaltykę (Falopodobne skurcze, które pomagają wypychania żywności przez jelita cienkiego i grubego), który stymuluje skurcze jelit;
 2. Paralityka. Ściany cienkim zostają złagodzone, powodując całkowite zamknięcie perystaltyki.

Zaparcia – podstawowy atrybut niedrożność

Na niedrożności jelit u osób w podeszłym wieku, z przyczyn, które w przeważającej części spowodowane przez złą dietę, chorób związanych z wiekiem, formacje wewnętrznych, oznacza to wyraźny znak jak zaparcia – bez gazy jelitowe i kał. Jest to najczęściej spowodowane przez siedzący tryb życia, typowy dla większości przedstawicieli starszych i zapewniają niewystarczającą ukrwienie miednicy i słabość mięśni miednicy.

Jedną z opcji dla ułatwienia sytuacji jest lekki masaż brzucha, ćwiczenia relaksujące, fizykoterapia, aby stymulować motoryki przewodu pokarmowego.

Gdy częściowy charakter niedrożność lub lokalizację jej środku, w kierunku górnego odcinka jelita fotela ma skromne charakter i wiatropędnym nieznacznie. Wzdłuż drogi, istnieje wyraźna „przekrzywiony” żołądka, wzdęcia, częste wymioty.

faza choroby

Następnie sprawdź, co jeszcze ma objawy niedrożności jelit u osób starszych. Leczenie jest określana w zależności od stopnia niesprawności narządu. Choroba występuje w trzech etapach:

 1. Elementary. Objawia się silnym bólem w miejscu koncentracji ogień, który rozprzestrzenił się na całym obszarze brzucha. Pacjent był stały głośne bulgotanie, które może trwać przez 12 godzin, po którym hałas jest całkowicie brakuje: choroba rozwija się w innym etapie.
 2. Upojenie. Charakteryzuje pracowali odkrztuszanie kału, wymioty, krwawa biegunka, skurcze ból stały, każdy atak trwa około 10 minut. Wzdęcia asymetryczny, pacjent jest znaczna utrata mocy, ciało pokryte zimnego potu. Czas trwania tego stanu trwa przez 2 do 3 dni, a oznacza całkowite uszkodzenie funkcji jelit silnika.
 3. Zapalenie otrzewnej – zapalenie otrzewnej.

Jeśli nagle nie było niedrożność jelit u osób starszych, co robić? Jak pomóc choremu?

Przy najmniejszym podejrzeniu obecności organizmu w takiej niebezpiecznej chorobie, która niesie bezpośrednie zagrożenie dla życia ludzkiego, jak najszybciej powinien udać się do szpitala, zwiększając tym samym szanse szybkiego powrotu do zdrowia.

Możliwe konsekwencje siebie

Ważne jest, aby zrozumieć, że przed badanie lekarz nie powinien umyć żołądka samodzielnie, zrobić lewatywy, środki przeczyszczające i leki przeciwbólowe. Po niedrożności jelit u osób w podeszłym wieku, objawy, które są określone głównie przez zaparcia i ból w jamie brzusznej, w obliczu takiego życia niekorzystne skutki zagrażające nośną jako wadliwe działanie serca, jak i nerek i niewydolności wątroby.

Martwica (martwica) w jelicie mogą powodować ściśnięcie naczyń krwionośnych. Z systemem stadium choroby, nawet operacja nie może dać solidną gwarancję odzyskania pacjenta. W związku z tym niechęć do szpitala, brak zrozumienia powagi sytuacji, decyzja należy traktować niezależnie, bez konsultacji z lekarzem, może tylko zaszkodzić starszy mężczyzna mający problemy trawienne.

Sposoby diagnozowania

Diagnostyka niedrożności jelit jest podstawowym badanie i staranne badanie gastroenterologa pacjenta. Lekarz walne moczu i krwi, a po wynikach – niektóre metody kontroli:

 • USG brzucha – najbardziej powszechną metodą wykrywania niedrożność jelit, pozwala wyjaśnić stan kliniczny zarówno dynamicznych-mechanicznych kształtach;
 • Analiza biochemiczna wskaźników krwi badając takie jak białka, lipidy, węglowodany, minerały, enzymy, elektrolity, substancje nieorganiczne, produkty metabolizmu białek;
 • Diagnostyka rentgenowskie jamy brzusznej;
 • pełna morfologia krwi;
 • Schwartz próbka pomóc zidentyfikować niedrożności jelita cienkiego;
 • Kolonoskopia – badanie powierzchni okrężnicy od wewnątrz.

Przez badanie dopochwowego lub doodbytniczego, aby odsłonić możliwą blokadę odbytnicy i miednicy guza. Podczas badania zewnętrznego ruchliwość lekarza pętli jelitowej można określić podatki na białym pyłosuchość pióro i asymetrycznej wzdęcia.

Jeśli podejrzewasz chorobę jelit lub potwierdzenia diagnozy hospitalizacji jest koniecznością.

Leczenie niedrożności

W obecności takich objawów jak zaparcie oraz ból brzucha, badanie lekarskie w większości przypadków potwierdzenie diagnozy „niedrożność jelit” w podeszłym wieku. Jak leczyć choroby w szpitalu?

Terapia wstępna jest zastosowanie metod zachowawczych, w połączeniu z potrzebą do diagnozy kwalifikacyjnego. Ten wlew (stagnacji kału z moczem), drenażu żołądka, podawanie preparatów leczniczych, łagodzi ból i pomagają usunąć toksyny. Środki te są skuteczne w dynamicznym różnych chorób i częściowo – z mechanicznym.

Skuteczna terapia jest uważany za zniknięcie bólu pacjenta, wzdęcia i nie zbieranie się na mdłości. Mimochodem w jelitach muszą być gazy odpadowe i kał. Powołany radiografii pozwala ustalić, ile pozytywnych zmian w kondycji fizycznej pacjenta.

Z przeprowadzonych działań charakter terapeutyczny:

 • wprowadzenie do żołądka elastyczne sondy, co powoduje uwolnienie zawartości stagnacji w górnym odcinku przewodu pokarmowego;
 • roztwór do podawania dożylnego w celu normalizacji równowagi wodnej w postaci soli;
 • Przypisanie przeciwbólowe i leki przeciwwymiotne;
 • wprowadzenie „neostygmina” leku do stymulowania aktywności jelita grubego.

niedrożność jelit u osób w wieku podeszłym operacji

Jeśli po 12 godzinie nie zaobserwowano poprawę niezwłocznie wyznaczony operację, podczas której Zrosty są wycinane, wyprostowane i usunięto węzły pętli inwersje guza zapobiegania postępu treści jelitowej. W ciężkich przypadkach może być użyty kilka zabiegów. Te manipulacje mogą przywrócić niedrożność jelit u osób starszych.

Po zabiegu pacjent w ciągu 12 godzin nie może jeść i pić. Żywienia, których podstawą są specjalne mieszanki w tym okresie podano dożylnie albo za pomocą sondy. Dopiero po akceptacji i zgody lekarza prowadzącego pacjenta przeniesiono do „zera” posiłek składający się z produktów strawne. Sole w diecie powinno być nie więcej niż 1-2 g na dzień. Porcja – bardzo małe, żywność jest podzielony na 6 do 8 razy w ciągu dnia. Posiłki powinny być wykonane w galaretki lub stanu wystrzępionego w ciepłej wodzie (na gorąco i na zimno do palenia). Podstawą jest bulion mięsny o niskiej zawartości tłuszczu, domowe jagód galaretki owocowe, soki i herbaty.

Jak leczyć niedrożność jelit u osób starszych? Działanie (prognoza który w jednakowym czasie, przede wszystkim korzystny) mogą dać pożądanego efektu w odniesieniu do lekarzy w późniejszych etapach opóźnionego diagnostyce niedrożności jelit. Niepożądana wyniku tej choroby może wskazywać guzy nieoperacyjne kształt.

Jeżeli niedrożność rozpoznano u osób starszych, chirurgia, rokowanie, które już nazwane, i może dać jasną nadzieję na szybki powrót do zdrowia. Ale pacjenci potrzebują do prowadzenia takich działań prewencyjnych jako stałej kontroli i terminowego eliminacji zakażenia pasożytami jelitowymi. Jeśli to możliwe, należy unikać urazów i do przestrzegania zrównoważonej diety.

niedrożność jelit u osób w wieku podeszłym diety

Ważną rolę w leczeniu niedrożności jelit odgrywa dieta, której efektem ma na celu pozbycie się ciała ciężkiej pracy i nadmiernym obciążeniem żywności. Jego podstawową zasadą jest:

 • umiarkowane i częste posiłki. Wszelkie przejadanie powoduje nasilenie objawów choroby, a ułamkowe spożycie żywności nie powoduje uczucie głodu;
 • Brak w diecie żywności powodujących wzdęcia: fasola, kapusta, całość mleka;
 • niskokaloryczne: 1800-1900 kcal.

Menu z niedrożności jelit

Domniemana oferta menu z niedrożności jelit, ale zawartość należy koniecznie skonsultować się z lekarzem:

 1. Pierwsze śniadanie – gotowane w wodzie i puree płatki owsiane, twaróg suflet i herbaty.
 2. Obiad – borówka i bulion pigwy.
 3. Obiad – lekki nietłusty rosołu, wcierać kasza ryżu lub kaszy manny, klopsiki pary, galaretki.
 4. Snack – bulion na podstawie dzikiej róży.
 5. Obiad – gotowane gryka wody (w postaci postrzępiony) lub omlet parowy herbata.
 6. Przed pójściem do łóżka – galareta owoców lub jagód.

Objawy, takie jak długotrwałe zaparcie oraz ból brzucha, może wskazywać niedrożności jelit u osób starszych. Co zrobić, gdy potwierdzenie diagnozy?

Leczenie choroby niebezpiecznej wymaga wykwalifikowanych lekarzy. Zastosowanie metod ludowych jest możliwe tylko po konsultacji z lekarzem, ponieważ próba pacjenta do autoterapii może skończyć dość smutny. Tradycyjne metody mogą być stosowane, jeżeli choroba jest przewlekłą, znamienny tym, że przeszkoda jest częściowy i nie wymaga interwencji chirurgicznej.

Seabuckthorn w pomocy

Usuń zapalenie wewnętrznego i leczyć rany może kruszyny soków i oleju, zapewniając również łagodne działanie przeczyszczające. Wymaga płukania mielenia i 1 kg jagody, wlać 0,7 litra wrzącej wody ochłodzono. Wycisnąć sok. Jedz co pół filiżanki 1 raz dziennie na 30 minut przed posiłkiem.

W celu wytwarzania oleju rokitnika jest wymagana do szlifowania drewnianą łyżką 1 kg jagody. Otrzymany sok wlewa się do miski szkliwa i pozostawić na jeden dzień, po czym zebranie oleju pozostającego na powierzchni. Przybliżona wydajność 1 kg owocu – 90 g produktu. Olej jest zobowiązany do podjęcia łyżeczki trzy razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem.

Dostępne metody leczenia niedrożności jelit

Jak leczyć niedrożność jelit u osób starszych? Co robić? środki folk zalecają stosowanie warzyw: dynia i buraki. Odciążenie kolki jelitowej, takie produkty mają działanie przeczyszczające na organizm.

Gotowane buraki (100 g) powinny być połączone z miodem smaku i 2 łyżki. łyżki olej z oliwek lub olej słonecznikowy. Otrzymaną mieszaninę zaleca się je 2 razy dziennie na 2 łyżek. l., wodą. Przydatne dla organizmu będzie niewielka część z dyni owsianka z miodem, przyjmować codziennie.

Starożytnych zawody zaparcia związane ze słabą przepuszczalność jelit, zaleca się, aby wejść do diety otrębów. Każdego ranka zaparivat wymaga przegotowanej wody 2 łyżki stołowe produkt i zaparzać przez jedną godzinę. Następnie ochłodzona woda musi być odprowadzana i wytrącony ciasta dokładnie żuć jedzenia. W tydzień później, krzesło będzie lepiej i znacznie poprawić kondycję fizyczną.

Jako skuteczny środek przeczyszczający zaleca się stosować wywar z świeżych śliwek: pół szklanki trzy razy dziennie. Pół kilo owoców uwolniony z nasion, zalać wodą i zagotować. Gotujemy na ogniu przez około godzinę. Gotowe środki napełniania wody do pierwotnego poziomu i ponownego wrzenia.

Ziołowe rozwiązania w leczeniu jelita

Kora kruszyny (1 łyżka stołowa. Spoonful) jest zobowiązany do szklanki wrzącej wody, napar i pić herbatę zamiast zwykłej. Napój ma łagodne działanie przeczyszczające, nie powodując żadnych skutków ubocznych.

Niedrożność jelit u osób starszych, dieta, w której jednym z głównych czynników odbudowy ważnej ciała, eliminując napar z nasion lnu. Zaleca się, aby podjąć tuż przed snem. Łyżeczka surowca do gotowania na parze kubek wrzątku, zawinąć i domagać się aż do rana w ciepłym miejscu. Dalsze środki, charakteryzujące się łagodne działanie przeczyszczające, wymagane jest, aby pić razem z nasionami.

Nasiona lnu są również podstawą skutecznych przeciwzapalne i oczyszczające lewatywy: surowy łyżka wymaganej parze kubek wrzątku. Godzinę później, filtr płynu i wykorzystać do innych celów.

Doskonałe właściwości przeczyszczające ma napar z liści jeżyny. Łyżka surowców powinny szkła wrzącej wody, nalegają na termosu przez 4 godziny. Rozwiązanie wziąć ćwierć filiżanki na dzień przed jedzeniem.

pomocnych wskazówek

Ważne jest, aby pamiętać, że w celu przywrócenia przepuszczalności jelitowej w diecie powinna zawierać pokarmy, które zawierają wysoki procent błonnika (pełnoziarniste pieczywo, zboża, owoce, warzywa) i pić dużo płynów, pomagając pęcznienie błonnika, co prowadzi do poprawy perystaltyki.

To ma wielkie znaczenie i aktywnego stylu życia (ćwiczenia, jogging, taniec), przyczyniając się do szybkiego ustanowienia organów wewnętrznych.