799 Shares 4594 views

Najbardziej niebezpieczne i najbardziej bezpieczna przeglądarka

Dla wielu ludzi, Internet stał się nieodłączną częścią życia: jest źródłem informacji potrzebnych na co dzień, a środek komunikacji z przyjaciółmi i znajomymi, i jest niezbędnym narzędziem do pracy. Każdy szuka w globalnej sieci, że musi, ale to wszystko wymaga przeglądarek. Pożądane byłoby, oczywiście, używać najbardziej bezpieczną przeglądarkę. Ale który z nich jest godny tego tytułu?

Przeglądarki „rosnąć”, opracowany – stają się bezpieczniejsze, łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu, szybciej. W tym samym czasie, są one przekazywane do twórców serwerów pewne informacje mogą być konieczne, aby poprawić program, a być może niepotrzebne, a po prostu osobiste, które nie są przeznaczone dla wścibskich oczu. Dlatego najbezpieczniejsza przeglądarka nie powinno być najmniej podatne, ale także w jak najmniejszym stopniu do szpiegowania użytkownika tylko.

Internet Explorer – jeden z najmniej podatnej przeglądarce. Ale nadal w fazie instalacji, wysyła do serwera informację Corporation jego stosowania, a następnie – dane o tym, ile czasu rozpoczęcia programu. I to nic, ale również twórcy IE są zainteresowani informacjami na temat procesora, dysku twardego i pamięci komputera, programów rozszerzających, jak i zaszyfrowany kod identyfikujący komputer. A nawet jeśli wiesz, że przeglądarka ma to domyślne włączone „statystyki fabularny”, to nie może być wyłączony.
Google Chrome – przeglądarki, która nie jest daleko w tyle, a także poinformować ich twórców dużo. Mu „ciekawe” adres strony internetowej, numer wersji zapytań przeglądarek znaleźć, adresy nieodkrytych, a także wersję DirectX oraz system operacyjny Windows, następujące w komputerze, a drugi ma do niego program Google, a jej serwery są przechowywane adresy IP użytkowników. Oznacza to, że firma jest dostępny począwszy od informacji niejawnych strona VKontakte, a skończywszy na danych bankowości elektronicznej. Jest mało prawdopodobne, że jest to najbardziej bezpieczna przeglądarka. On „domowy” wywołuje cały czas, z przerwami przekazywania danych osobowych może być tylko częściowo prawdziwe.

Mozilla Firefox jest także nadawcą informacji dla deweloperów, ale w małych ilościach. Kiedy wywala program, to zbiera informacje niezbędne do spółki oraz o problemach crash raport, który zawiera stronę internetową, która jest związana z uszkodzeniem oraz numer identyfikujący komputer. Crash Report opisuje sprzęt, PC, jak również raporty, że wersja systemu Windows zainstalowanego na nim. Wszystko to nie jest „za” użytkownika, lecz przeciwnie: stworzyć program crash Raport poszedł do programistów, konieczne jest wyrażenie zgody jednego kliknięcia myszy, ale można z nich zrezygnować, a nie ją wysłać. Zobacz, zanim możliwe jest również wysłanie go, choć jej treść jest zrozumiała i użyteczna tylko dla zaawansowanych użytkowników. Więc to jest chyba najbardziej bezpieczna przeglądarka w sensie bezpieczeństwa danych osobowych. Z drugiej strony, z punktu widzenia podatności, jest to jeden z najbardziej „dziurawy”.

Oczywiście, nawet bezpieczna przeglądarka nie może całkowicie chroni komputer przed wirusami, atakami i wszelkiego rodzaju niechcianych zastrzyków: oszczędzają tylko niezawodne i nieprzerwane uruchomiony program antywirusowy.