873 Shares 6449 views

Soczewki kontaktowe: przeglądu ich zaletami i wadami

Noszenie soczewek kontaktowych stała się ostatnio bardzo modne. Pewnie! Z ich pomocą można nie tylko prawidłowe widzenie, ale również do zmian, takich jak kolor oczu. Zaawansowany obiektyw młodzież staje się dla zabawy nagle stają niebieskooki i czarne oczy. Ale wciąż głównie środkiem korygujące dla osób z problemami wzroku.


Przed zakupem soczewek kupujących są zazwyczaj wiele pytań i wątpliwości, że dziś staramy się rozważyć szczegółowo.

Soczewki kontaktowe: przegląd niedociągnięć

mogą „spadać” na powiece i nie będzie można wyciągnąć jedną z najbardziej powszechnych opinii na temat problemów z noszeniem soczewek kontaktowych jest obawa, że. robi takie obawy są nieuzasadnione: nawet jeśli zaczynają trzeć mocno oczy, „uzbrojony” to urządzenie optyczne, to tylko przesunięta, ale daleko poza powieki, a nawet tak, to będzie trudne do uzyskania, „Hide” nie może. Nie dlatego, że tam jest dużo miejsca na to.

Ale podniecenie faktem, że soczewka kontaktowa może spaść i będzie trzeba szukać gdzieś na podłodze, ma bazę. Jednak w tym przypadku mówimy o pierwszej generacji środków korygujących, dość trudne i niezbyt wygodne. To naprawdę może opuścić swoje miejsce w wyniku wytrząsania lub jakiejś niewygodnej ruchu. Nowoczesne same soczewki kontaktowe (zwłaszcza silikonu gidrolevye) wysoki stopień elastyczności i bliskość z tkanki tworzącej gałek ocznych. Mają tendencję do siedzieć jak ulał i nie spaść.

Soczewki kontaktowe: przegląd opieki nad nimi

Soczewek w żadnym przypadku nie mogą być przemywane czystą wodą, a nawet bardzo wysokiej jakości. To nie jest sterylny, a zatem nie może być stosowany do takiego postępowania. Razem z cząstkami wody, które pozostają na powierzchni oka można uzyskać substancje, które powoduje jej podrażnienia, zapalenia lub obrzęku. Ponadto minerały zawarte w wodzie, nawet po jednym praniu mogą osadzać się na soczewce i zmienić jego właściwości optyczne.

to narzędzie do korekcji wzroku Przechowywać tylko w „rodzimym” pojemnika! Bez losowych pojemniki nie nadają! Zewnętrzne ścianki pojemnika w nieusuwalne powłoka zawiera substancję, która wypełniła ją wcześniej. Hit od jego cząstek w oku może spowodować bardzo poważne konsekwencje.

Jak używać soczewek kontaktowych

Przegląd co obiektyw jest absolutnie nadaje się do wszystkich rodzajów działalności człowieka, jest błędne. Na przykład, pływać w nich mogą być zamknięte tylko za pomocą okularów lub gogli, i zająć się ich kąpieli lub saunie, a nie przeciwwskazane.

Ale, wbrew powszechnemu przekonaniu, noszenie soczewek w zimnie jest to możliwe – ich nie uszkodzić.

Jak długo mogę nosić soczewki kontaktowe: przegląd

Niektórzy uważają, że nic złego się nie stanie, jeśli używamy taką wygodną opcję dłużej wyznaczonym terminie. Po tym wszystkim, oszczędności! Ale fakt, że obiektyw – jest to temat, który jest bardzo mocno do powierzchni oka, tak, że każdy, nawet niezauważalna zmiana stanu może stanowić zagrożenie dla powłoki tego ważnego narządu.

Zużycie określenie urządzenia optycznego ocenione przez specjalistów, w zależności od charakterystyki materiału wyjściowego: przepuszczalność wilgotności, kształt i gazu. Tylko ścisłe przestrzeganie warunków korzystania z obiektywu, aby uniknąć problemów wynikających z upływem czasu pojawiają się one RAID.

Dzięki dokładnej selekcji i przestrzegania reguł podczas noszenia soczewek kontaktowych, nie będą szkodliwe dla zdrowia, aw szczególności wizji.