615 Shares 5496 views

Mobilne gry popularne w wychowaniu dzieci

Gry są ważnym elementem w edukacji dzieci w każdym wieku. Dlatego rodzice, nauczyciele i opiekunowie powinni odnosić się do ich wyboru poważnie. Badanie świata dzieciństwa – jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin współczesnej wiedzy humanitarnej. Jak przedszkolaków wpłynąć gier mobilnych ludzi? Czy konieczne jest włączenie ich w działania dziecięcych? To i wiele więcej można znaleźć w naszym artykule.


Rozwój osobowości dziecka za pomocą gier

gry ludowe – to gry, które były zabawy dla dzieci o ludzi w dawnych czasach. Rosjanie stworzyli wiele ciekawych i rozwijającej zabawy. Ich zasady były przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednakże, te gry są zapomniane z upływem czasu. Ważne jest, aby zachować tradycję i kulturę narodową. Konieczne jest zatem, aby nauczyć przedszkolaków do nowoczesnych gier ludowych.

Każdy plik instytucja edukacja przedszkolna musi być obecne krajowe gier na świeżym powietrzu. To nie przypadek, ponieważ wiemy, że mogą one stanowić tożsamość. Gry krajowym istnieje wiele humorystyczne zwroty. Ruch towarzyszy często nieprzewidywalnych momentach, rymowanek, wierszyków, piosenek i tańców. Są one w stanie uratować unikalny folklor gry. Przedstawiają one wielowiekową mądrość ludową, która zawiera wartości uniwersalnych.

Dzieci krajowe gier na świeżym powietrzu przyczyniają się do samorealizacji i autoekspresji jednostki. Ten rodzaj folkloru – jeden z najlepszych źródeł poznawczych i moralnego rozwoju mowy dzieci. Obejmuje podstawy edukacji, który jest produkowany w latach pedagogiki ludowej. Są one sprawdzone.

Dzieci kultura ludowa opracowany w związku z osobą dorosłą. Jest dzieci pozostają w swoich grach tradycje, które od dawna są wykluczone z użytku.

Atrakcje sytuacje gry są wychowywaniem dzieci. W nich znajdują się dialogi i piosenki, które charakteryzują bohatera i jego czyny. Muszą być umiejętnie podkreślać. Dlatego dziecko wymaga aktywnego aktywności umysłowej.

Żyć w sposób szczególny, dziecko tworzy swoją osobowość. Krajowe zabawy terenowe w edukacji fizycznej dzieci w wieku przedszkolnym pozwalają rozwijać zręczność i uwagi. Pomagają dzieciom otworzyć się niebezpieczne. Z tego powodu nie boją się komunikować się z rówieśnikami, a ostatecznie łatwo znaleźć wspólny język z nieznajomymi. Gry te pozwalają również rajdu zespół.

Korzystanie z krajowych gier pielęgnować tolerancji. Zadania krajowych gier

Korzystanie z gier ludowych pozwala dzieciom uczyć tolerancji. Są to rodzaj źródła edukacji. Krajowe zabawy terenowe w przedszkolu to styl życia naszych przodków, ich sposobu życia i zwyczajów.

Gry narody świata razem z innymi metodami edukacyjnymi są podstawą do pierwszego kroku w kształtowaniu tolerancji. Pozwalają dziecku stać się wieloaspektowy charakter, łącząc duchowe i moralne zasady. Tolerancja – gotowość do przyjęcia osoby jak on, i interakcji z nim.

Aby edukacja tolerancja była skuteczna, ważne jest, aby stosować krajowe gier:

 • w edukacji;
 • w czasie wakacji;
 • w działaniach teatralnych.

Przy wyborze gier, ważne jest, aby wziąć pod uwagę:

 • wiek i ich osobliwości;
 • Poziom sprawności fizycznej;
 • przedszkolaki numer; warunki gry.

Dla dzieci gry – jednej z głównych form działalności. Dlatego, aby przynieść tolerancji, tak że będzie najłatwiej. Ruchome gry ludowe dla przedszkolaków pozwalają także poszerzyć swoje horyzonty i sprowokować aktywną aktywności umysłowej.

Tradycyjne gry może rozwiązać następujące problemy:

 • tworząc poczucie rytmu;
 • doskonalenie umiejętności tanecznych;
 • rozwijanie umiejętności, aby przyzwyczaić się do obrazu gry;
 • formowanie tożsamości;
 • rozwój smaku;
 • usprawnienie procesów psychicznych;
 • Zrozumienie piękno mowy literackiej;
 • tworząc poczucie szacunku dla ojczyzny;
 • Rozwój sfery emocjonalnej;
 • poprawę jakości fizycznej i zdrowia;
 • Wprowadzenie do wartości i tradycji narodowych.

gry ludowe i rozwój moralności duchowej

Absolutnie wszystkie dzieci istnieje zapotrzebowanie na ekscytującą rozrywkę. Niestety, w ostatnich czasach, dzieci są bardziej skłonne do preferowania komputerowe programy rozrywkowe. Dlatego rodzice powinni zwrócić należytą uwagę na nich i uczyć gry ludowej. Jest swoistym środkiem poznania podstaw właściwych stosunków międzyludzkich. Rosyjski krajowych gier na świeżym powietrzu dla dzieci sugerują, że powinny one być zbudowane na humanitarne traktowanie słabszych.

Tradycja – to jest coś, co jest przekazywane od starego do młodego pokolenia. Należą do nich zwyczaje, obrzędy, pieśni, opowieści, uroczystości itd. D.

Rosyjska tradycja ludowa – jeden z elementów dziedzictwa kulturowego narodu. Dają dzieciom wiedzy i doświadczenia życiowe. Jako jeden z głównych sposobów kształcenia wykorzystuje wszystkie elementy folkloru, czyli pieśni, opowieści i twistery języka, i tak dalej. D.

Krajowe zabawy terenowe odzwierciedlać styl życia ludzi i ich tradycji i cech osobowych. One zachowane zwyczaje smakowe, niezwykłą ekspresją ludzi, wyjątkowość języka, a także formę i cechy mowy.

Wartość tradycji i zwyczajów jest dość duży. Niestety, ich straty nie mogą być rekompensowane w całości. Są talizman kultury popularnej. Są one ważne, aby pamiętać i pielęgnować. Uważa się, że jeśli zostaną utracone tradycje narodowe, to jest w wątpliwość istnienie samej osoby.

Proces gry i jej cechy

sam proces rozpoczyna się gra wprowadzeń. Dzięki niemu kiwając dzieci innych facetów. Intonacja jest również często stosowany do określenia jazdę. Jeśli chcesz stać się nie prowadząc, dzieci korzystają wierszyk. Intonacja pomaga rozprowadzać role. Służy ona do tworzenia samodzielności u dzieci.

Jeśli krajowe zabawy terenowe używane przez dzieci 3-4 lat, intonacja wymawia dorosłych. Muszą rozpowszechniać role wśród dzieci. W tym przypadku, dziecko spontanicznie pamiętają grę i ostatecznie pomoc dorosłych nie jest wymagane. Warto zauważyć, że dzieci uwielbiają, kiedy w grze bierze udział starszych ludzi.

Zapamiętując wszystkie schitalok, piosenki i wiersze, które są wykorzystywane w danej grze, zdarza się sama. Zasadą jest, że dziecko pamięta je do życia w przyszłych transferów wiedzy mają swoje dzieci.

Krajowe plenerowe zabawy dla dzieci często zawierają rymy. Charakteryzują się one tak małe, w którym dany wiersz vodyaschy. Dzięki nim można również przypisać role. Rhymes – jest to jeden z najbardziej popularnych, kolorowych i wyrazistych form kreatywności dzieci.

Dzieci w wieku szkolnym nie rozumieją wartość schitalok, ale nie ma się czym martwić. Słyszą wersety, które są wypowiadane szybko. Wszystko ostrość nie jest najbardziej rymy, a wynik końcowy. Ma to pozytywny wpływ na rozwój pamięci, uwagi i słuchu.

Wiele popularnych gier mobilnych są oparte na połączeniu piosenkę z pewnych ruchów. Są one uważane za okrągły taniec. Takie gry często można znaleźć na imprezach. W nich cały sens polega na rytmie i słowach. Piosenka jest ściśle związana z gry ludowej.

pedagogika Folk określiła szereg gier od niemowlęctwa do dojrzałości. Jednak są tacy, którzy grają w dzieci w każdym wieku. Te gry to „Hide and Seek”, „Kot i mysz” i tym podobne.

Rodzaje gier ludowych

Rosyjskie ludowe gry mobilne są dość zróżnicowane. Wśród nich są również tańce i tańce, a także słynny catch-up. Pojawiają się one bardzo dobrą jakość. życie ludzkie od dawna ściśle związane z naturą i wszechświatem. Wcześniej mieszkał w lesie wiele różnych zwierząt. Nasi przodkowie pracować w polu, łowiectwa i uwięzienie były związane z warunkami pogodowymi i cykli naturalnych.

Zanim będzie zależał od charakteru, czy ludzie będą karmione, albo grozi im głód. Połączenie z natury jest wyraźnie widoczne w kulturze, zwyczajach i festiwalach wszystkich narodów słowiańskich. Dzieci zawsze starał się naśladować dorosłych. Dlatego istnieje związek z naturą i ludowych gier. Tego rodzaju charakteryzuje się obecności zwierząt. W grach dziecięcych ludowych jest często wilk, niedźwiedź, lisy i inne. Często są głównymi bohaterami.

Drugi rodzaj gry związanych z kultowym motywem religijnym. Temat ten można zaobserwować we wszystkich odmian folkloru. Ruchome gry ludowe często zawierają ciasteczka, Syreny, magów i podobne znaki. Robią im bardziej kolorowe i jasne.

Trzeci rodzaj, obejmują wszystkie gry, które odzwierciedlają codzienne czynności, które zajmują naszych przodków. Można je znaleźć łowiectwo, rybołówstwo oraz rozmaite rzemiosła. Z tych gier można dowiedzieć się, w jaki sposób nasi przodkowie mieszkali. Ważne jest, aby zachować ten rodzaj folkloru.

Czwarty typ obejmuje gry, które pozwalają na tworzenie koordynacji, zwinności i inteligencji. Poprawiają kondycję fizyczną dziecka. Popularne zabawy terenowe w przedszkolu tego typu mają tę funkcję. Z jednej strony, bieganie i skakanie są wspólne dla wszystkich dzieci, a po drugiej – opracowanie ich w formie gry sprawia, że ta aktywność bardziej interesująca. Przedstawiają one Gaming entuzjazm i konkurencji elementy. Jest to jeden z głównych elementów słowiańskich gier ludowych.

Ważną rolę zajęte i gra przedmiotów wojskowych. Przez cały czas, nie są one doznał poważnych zmian. Dotarli Dzisiejsze dzieci w niemal nienaruszonym stanie. Gra jest przeznaczona przez meczu pomiędzy dwoma zespołami. Wstępnie zdefiniowane kryteria wyboru zwycięzców i metody walki. Przez długi czas gra na tematy wojskowe były ulubioną rozrywką dla wszystkich chłopców.

Wprowadzenie dzieci do ruchomych gier ludowych

Każdy nauczyciel jest ważna do samokształcenia. Popularna gra komórkowa, niestety, coraz mniej dostępne do użytku w szkołach i przedszkolach. Pełnią ważną funkcję edukacyjną. Ważne jest, aby wykorzystać je w rozrywce dla dzieci.

Pierwsze dzieci z tradycyjnych gier mobilnych przeznaczonych na rozrywkę, które odbywają się co miesiąc w drugiej połowie dnia we wszystkich przedszkolach. Kiedy ich organizacje mogą korzystać z muzyki.

Mobilne gry mają takie same wymagania jak ćwiczenia fizyczne. Zorganizowany początek, stopniowo zwiększając tempo i pod koniec zajęć jest ograniczona. Dla niektórych grach, dodatkowe atrybuty.

Mobilne gry na edukację ekologiczną dzieci w wieku przedszkolnym grupa starsza

Rosjanie zawsze miły charakter. Gry z elementami edukacji ekologicznej dzieci i oszczędny tworzą dobrą postawę wobec świata. Dzięki nim, dzieci zapoznają się również z naturą. Dlatego w proces edukacji ekologicznej mogą bezpiecznie korzystać z popularnych gier mobilnych. Często są one związane z imitacji zwyczajach zwierząt i ich sposobu życia. W takich gier mogą również wystąpić objawy przyrody nieożywionej. Dzięki nim, dzieci tworzą zainteresowanie otaczającym ich świecie.

W związku z popularnych gier z elementami edukacji ekologicznej, dzieci uczą się rozróżniać przyrody ożywionej i nieożywionej. Należą do nich „Santa Mazaya”, „Running bagażnik”, „Gęsi” i inne. Ważne jest, że te gry odbywały się w plenerze.

Badanie gier

Popularne gry na świeżym powietrzu wśród młodszej grupy przedszkolnej i szkolnej edukacji są często poddawane badaniom. Gorky że taka zabawa – źródło praktycznej mądrości. Pojęcia edukacji przedszkolnej, szczególną uwagę zwrócono na konieczność wzbogacenia nowoczesne przedszkole długo zapomniany, ale gry bardzo pouczające.

Rosyjskie ludowe gry po raz pierwszy zostały zebrane i przetworzone przez E. A. Pokrovskim w książce, która została wydana w 1895 roku. Jej nazwa – „Gry dla dzieci, głównie rosyjskich.” Opisuje wartość zabawy i ich roli w rozwoju osobowości dziecka.

Naukowcy od dawna zauważyłem, że najbardziej kontrastowe tradycji naszych przodków są odzwierciedlone w grach dla dzieci. Mogą ujawnić wiedzę i doświadczenie ludzi.

Wielu badaczy twierdzą, że z powodu gier krajowych dziecko poznaje zwyczaje i cechy populacji, jak i wartości rodzinnych.

Kilka krajowych gier na świeżym powietrzu

Istnieje wiele krajowych gier na świeżym powietrzu, zasady, które nie są znane każdemu. Jeden z nich – „Little Buty zostaną utracone.” Do tej gry trzeba zebrać zespół od 5-10 osób. Chodzi o to, że wszyscy zdejmują buty i umieścić w stos, ostrożnie mieszając go. Następnie czeka na zespół, chłopaki mają znaleźć swoje buty. Zwycięzcą jest ten, kto pierwszy poradził sobie z tym zadaniem. Ważne jest, że patrząc na buty dzieci nie naciskać siebie.

Kolejna gra, która zawiera elementy edukacji ekologicznej – „ptaki nevelichki”. Grając w jej dzieci muszą po kolei przedstawiać ptaka, który jest niezbędny do ich upodobań. Może to być zarówno krajowych i miejskich lub las. Inni muszą odgadnąć, co ptak pokazuje dziecko.

„Niedźwiedź w lesie” – jedna z najbardziej popularnych gier. Na temat roli drapieżnika leśnej wybiera jedno dziecko. On w tej sprawie, należy chronić las. Kiedy był stalking innych uczestników, nie powinien iść do nich na pewnej linii. Wyeliminowany z gry ten, który złapał misia.

podsumowując

Wszystkie popularne gry, w tym telefonu komórkowego, niezwykle cenne. Ważne jest, aby nie zapomnieć o nich. W tych grach odzwierciedlają zwyczaje, tradycje i folklor naszych przodków. Tworzą tożsamość i rozwijać pozytywne cechy dziecka. Wielką wartość mają w edukacji ekologicznej. Dzięki gier, takich jak poprawa mówiąc, utworzonej logiki i poprawia sprawność fizyczną dzieci. Ważne jest nie tylko to im w edukacji przedszkolnej, ale również do zastosowania w domu.