662 Shares 2854 views

Ben Elton: Bibliografia

Często, gdy do czynienia z prawdziwie utalentowanego człowieka, zastanawiam się, dlaczego niektórzy ludzie, natura czy Bóg przyznany w pełnej wysokości, a drugi trochę oszukany? Ale tak naprawdę, jeśli ktoś udało się jednej rzeczy, to staje się jasne, że jest utalentowany w obu. Nic dziwnego, że to słynne powiedzenie o tym. Na przykład, Ben Elton – pochodzi z Wielkiej Brytanii: to reżyser, aktor, pisarz i dramaturg. I to nie tylko ktoś, kto stara się spróbować wszystkiego na raz, a człowiek, który naprawdę perfekcyjni we wszystkim i był w stanie udowodnić światu, że jest najlepszy. Oczywiste jest, że jeden artykuł nie wystarczy, aby opisać wszystkie zdobycze utalentowanego Anglika, więc dzisiejszy przegląd będzie poświęcić się wyłącznie pracy autora Ben Elton: jego książek, opinie i oceny ich głównych krytyków – czytelnicy.


Kilka słów o rodzinie

Najpierw kilka słów o narracji winowajcą. On urodził się Ben Elton, jak wspomniano powyżej, w Wielkiej Brytanii. Dokładniej, na przedmieściach Londynu, 3 maja 1959 r. Mówiąc o swojej rodzinie, warto zauważyć, że jest to dość trudne, w tym sensie, że na jeden metr kwadratowy powierzchni miał zbyt wielu wykształconych i kreatywnych osobowości: Jego matka – nauczycielką angielskiego, jego ojciec – fizyk i badacz, innych bliskich członków rodziny – muzyków, naukowców i badacz. Obecnie Ben Elton jest żoną urodzony w Australii saksofonistą Sofi Gar. Para ma troje dzieci: Burt Lotti i Fred. Rodzina od dawna mieszka w Australii, w mieście Fremantle.

Jak to wszystko się zaczęło?

W rzeczywistości, coraz dwa stopnie, Ben Elton otworzyły się publicznie jako komik. Pisał wiele spektakli jest zorientowany komedia, której nie udało się zdobyć powszechną miłość publiczności. To nie były tylko grać i trafienia. Niektóre z nich, takie jak „Popcorn” i „Krowa Sully” na wycieczkę do tej pory na całym świecie. „Popcorn”, nawet otrzymał nagrodę jako najlepszy komedii i nową sztukę: Olivier Awards i Teatru nagrody TMA Barclays. To warto. Nawiasem mówiąc, Ben Elton wymyślił słynny znak – Jaś Fasola.

Pierwsze kroki w pisaniu prac ciężkich

Pierwsza książka należy traktować jako początek nowego etapu w pracach Elton, można uznać za „Stark”, który ukazał się w Australii w 1988 roku. Tutaj mamy na myśli, że trzeba spojrzeć na Elton jako autor poważnych prac. Książka natychmiast stała się bestsellerem, który sprzedał ponad milion egzemplarzy. Wtedy stało się jasne, że aktor jest w stanie pisać poważne rzeczy, biorąc duszę, głęboki i niezwykle wzruszający.

Bibliografia Ben Elton

Od 1988 roku Elton został napisany i opublikował wiele książek. Wśród najbardziej uderzające jest, aby zapewnić, co następuje:

  1. „Czas i kolejny raz.”
  2. "Two Brothers".
  3. „Ślepa wiara”.
  4. „Śmierć na szkle”.
  5. „Przed ostatnim wezwanie.”
  6. "Drugi Eden".
  7. „Świecki nonsens.”
  8. „Numer jeden”.
  9. „Wszystko jest możliwe, kochanie.”
  10. „Pierwszą ofiarą.”

Poniższa lista jest daleka od zakończenia prac, ale te książki Ben Elton – jeden z najbardziej znanych i cenionych przez krytykę i czytelników. Dzisiaj, bliższe spojrzenie na dwóch pierwszych, „Two Brothers”, „Czas i kolejny raz.”

"Two Brothers"

Wielu, którzy czytają tę książkę, to jest uważany za trudny do zrozumienia. A jak inaczej można odnosić się do wydarzeń sprzed 20-40 lat, kiedy Niemcy hitlerowskie rozkwitły, a Żydzi byli prześladowani. Książka „The Two Brothers” Ben Elton – jest, zdaniem autora, fikcji, gdzie znajduje się także kawałek prawdy. Elton został oparty na wspomnieniach ojca, w którego żyłach płynęła krew żydowska. Udało mu się uciec z nazistowskich Niemiec. W centrum opowieści dwie rodziny: Fischer (Niemcy) i Stengel (Żydów). Najnowszy dobrze rośnie chłopiec pochodzenia niemieckiego. Tak się złożyło, że został przyjęty i dziecko ze swoim synem podniesiony bez podziału. Jest to jednocześnie powieść o przyjaźni, miłości, zdrady i poświęcenia, który jest odczytywany na jednym oddechu. W niniejszym wulgaryzmów obfitości tekst, który krytycy klasyfikowana jako unikalny ruch praw autorskich. Okropności wojny, według recenzentów, byłoby to niemożliwe, aby przekazać bardziej precyzyjnie, bez uciekania się do antiliteraturnym warunki.

Po publikacji dzieła „Two Brothers” w kierunku wskazywanym przez autora, wraz z podziwiających komentarzach rozlane wiele niepochlebnych opinii. Ben Elton oskarżony o nadmiernej idealizacji Anglii i samych Brytyjczyków, uprzedzeń wobec wojsk rosyjskich, które włożył gwałcicieli i bałagan, i faktycznie udało się pokonać rosyjskich faszystów. Ogólnie rzecz biorąc, książka wywołała szeroki oddźwięk publiczny. Nawiasem mówiąc, to przyjmuje się, że jeśli autor pracy było w stanie podnieść falę zachwytu mieszały się z oburzenia, potem praca wykonywana nie poszła na marne. „Two Brothers” Ben Elton stał właśnie taka książka.

„Raz po raz”

Praca ta stanowi wspaniałą misję, w której główny bohater, zdaniem autora, najlepszym z najlepszych, były komandos Hyu Stenton musi cofnąć się w czasie z 20. wieku, aby zapobiec wojnie. Aby tego dokonać, bohater jest konieczne, aby zabić głównego inicjatora buntu. Więc, w książce „Czas i ponownie podczas” Bena Eltona fabuła opiera się na argumentach autorskich odnoszących się do tematu: „Co by się stało, gdyby nie było Jak zmienić życie, gdyby nie wystąpiły istotne wydarzenia w historii? "

Opinie mówią, że książka każe myśleć o globalnym sugerują inny wynik. Autor zdaje się być po raz kolejny próbuje spekulować, co by się stało, gdyby nie było sytuacji, która spowodowała ogromną liczbę zgonów człowieka. Nie udało się pokonać nazistów, w carskiej Rosji nie doszłoby masakry rodziny monarszej, a drugi można było uniknąć. W produkcie istnieje wiele opisy miast na świecie, a do Anglii, autora szczególnym nastawieniem: czci, możemy powiedzieć Zdecydowane dumę.

w końcu

Jeśli weźmiemy pod uwagę dwa omówione wyżej książki, jest wrażenie, że autor nie docenia wkładu narodu rosyjskiego w wyzwolenie świata spod jarzma wojsk hitlerowskich. Oskarża wiele, podkreślając dobrą wolę Brytyjczyków, zwracając uwagę na jego człowieczeństwa. To, co powoduje falę nieporozumień ze strony niektórych czytelników i krytyków. Zapominają, że każdy człowiek na świecie ma swój indywidualny punkt widzenia na rzeczy, które powinny być przestrzegane przez innych.