498 Shares 8249 views

Cloudberry dżem: przepis. Użyteczne właściwości produktu

Ci, którzy nie tylko muszą zobaczyć jagody maliny moroszki, śmiało można twierdzić, że są one w pewnym stopniu bardzo przypominają maliny. Natomiast na właściwości smakowe owoców jagodowych cloudberry znacznie się różnią. cloudberry owoce bardzo smaczne świeże i w postaci przetworzonej. Najczęściej są zbierane późnym latem – w sierpniu. Zasadniczo cloudberry jagody można znaleźć na Dalekim Wschodzie i Syberii. Ponadto, często rośnie w bagna i tundra mchu. Jeśli ciężko pracować, może być uprawiana w obszarach podmiejskich.

Dlaczego maliny moroszki i cloudberry dżem za użyteczne?

Cloudberry w dojrzałej postaci jest bardzo przydatne dla ludzkiego organizmu. Po tym wszystkim, zawiera duże ilości niezbędnych witamin. Przede wszystkim konieczne jest włączenie witamin z grupy B, A, C, PP. Również w owocach potas, białka, fosforu, kwasy organiczne, pektyn, włókien roślinnych, żelazo i inne. Owoce mają pozytywny wpływ nie tylko na ludzki układ kostny, ale również w dużym stopniu nasycenia krwi tlenem i utrzymanie poziomu hemoglobiny.

Nie tylko cloudberry jagody można jeść. Od czasów starożytnych, nasi przodkowie używali go do gotowania recepty, które pomagają ratować ludzi z wielu chorób. Dzięki przygotowaniu wywary i wlewów, które mogą być wykorzystywane zarówno jako kompresy oraz preparaty do użytku wewnętrznego.

cloudberry dżem

Dojrzałe owoce maliny moroszki w zaledwie pół godziny można gotować bardzo smaczny cloudberry zacięcia, których stosowanie do ciała jest bardzo duża. Ten dżem można jeść ot tak, i użyć go do pieczenia. Po prostu niesamowity smak i aromat ma cloudberry dżem recepta jest bardzo prosta. Nawet pomimo faktu, że aby uzyskać cloudberry dzisiaj bardzo ciężko, aby zaopatrzyć się na zimę przynajmniej jeden słoik z dżemem domowej roboty powinny zawieść.

Cloudberry jam: Receptura

Aby przygotować smaczne i zdrowe cloudberry zacięcia, potrzebne są następujące składniki:

 • maliny moroszki dojrzałe owoce – 1 kg;
 • piasek Cukier – 1 kg;
 • Oczyszczona woda – pół szklanki.

Sposób wytwarzania

Jak gotować cloudberry dżem? To bardzo proste.

 1. Przede wszystkim trzeba dokładnie rodzaj cloudberry jagody. Tutaj trzeba być ostrożnym, ponieważ konieczne jest wykluczenie brakujące jagody. W przeciwnym razie, zacięcie nie wyjdzie. Następnie owoce zostały umieszczone w cedzidło i przemywa dokładnie w strumieniu wody. Owoce muszą być pozostawione w cedzidło aż do czasu, aż woda jest całkowicie rozładowana.
 2. Konieczne jest również, aby przygotować w syropie z wyprzedzeniem. Aby to zrobić, trzeba wziąć oczyszczonej wody i wlać do niego cały cukier. Po podgrzaniu, cała zawartość cieczy jest niezbędne do mieszania. Gdy syrop dojdzie do wrzenia, zmniejszyć ogień będzie konieczne. Następnie syrop jest konieczne ugniatać aż do rozpuszczenia cukru. Liczba gotowych syropie powinna być mniejsza niż jedna czwarta pierwotnej masy.
 3. Następnie gotowy syrop, włożyć suszone maliny moroszki owocowych i umieścić na kuchence. Gdy zawartość zacznie wrzeć, pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić – jest usunąć powstałą pianę. Po którym będzie trzeba gotować przez 5 minut. Następnie musi być chłodzony i ponownie rozpocząć gotowanie. W tym czasie, dżem należy gotować około 6-7 minut. Uważaj, aby nie trzymać. W tym celu konieczne jest, aby kolidować z drewnianą łyżką.
 4. Gdy zagotować dżem i gotować po raz drugi, powinien być trochę chłodno. Po tym, cały berry cloudberry trzeba uzyskać i przetrzeć przez sito. W tym przypadku, trzeba pozbyć się nasion, ponieważ są one bardzo trudne. Beznasienny dżem będzie bardzo miękkie i aromatyczne. Masa, która została utworzona z postrzępionych jagody, przesunięty do syropu.
 5. Następnie cloudberry jam konieczne do wrzenia przez 5 minut, po raz trzeci, mieszając drewnianą łyżką. Gdy jest gotowy, można go wlewa się do banków, które najpierw muszą być sterylizowane. Gdy pokrywa jest prawidłowo przykręcona, pojemnik powinien być odwrócony do góry nogami i przykryć ciepłym kocem. Tak więc podawany jam i chłodzi.
 6. Najlepszym miejscem do przechowywania cloudberry jam jest ciemne i chłodne miejsce. Z tego doskonałego piwnicy lub przechowywania pomieszczenia w domu.

Cloudberry jam: przygotować multivarka

Jak gotować cloudberry zacięcie przy użyciu Multivarki? Jest również bardzo łatwy. zasadę gotowania pozostaje taka sama.

Aby przygotować cloudberry zacięcie w multivarka, przede wszystkim trzeba gotować syrop cukrowy. Następnie należy wybrać tryb „gotowanie” i umieścić wszystkie składniki w pojemniku Multivarki. Gotować dżem również będzie w trzech etapach 10 minut. Jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, to otworzyć wieczko Multivarki do dżemu mogła szybko schłodzić.

Gotowy dżem z owoców maliny moroszki jest idealny do herbaty i świeżych bułek. Zima-jak deser przyczyni się do wzmocnienia układu odpornościowego, ponieważ zawiera wiele pożytecznych witamin dla ludzi.

Cloudberry jam "5 minut": przepis

Aby przygotować zacięcia, należy podjąć następujące składniki:

 • kilogram dojrzałych cloudberry;
 • cukru piasek w ilości jednego kilograma;
 • Oczyszczona woda 300-350 ml.

Jak to cloudberry dżem gotować? Przepis na ogół takie same. Przed rozpoczęciem będzie trzeba także przejść przez wszystkie jagód i pozbyć się zielone i zepsute. Po tym, dokładnie przemyto i osuszono.

Teraz trzeba ugotować syrop. W tym celu, wszystkie ciekłe i granulowany cukier miesza się w jednym pojemniku i gotowano aż aż do rozpuszczenia cukru. Syrop podczas gotowania należy starannie wymieszać.

Gdy syrop jest gotowy, dodać go do Sieci jagód moroszki i postawić na ogniu. Podczas przygotowywania pianki mogą być utworzone, konieczne jest, aby oczyścić i upewnij się, że nie przykleja się do dżemu. W tym celu konieczne jest, aby stale ingerować. Gulasz cloudberry dżem będzie na 5 minut. Co do nasion, mogą być zarówno czyste i pozostawić w korku. Po tym wszystkim, ale także zawierają wiele pożytecznych mikroelementów. Gotowy dżem umieścić w misce, który będzie przechowywany w chłodnym miejscu.

Teraz już wiem, jak gotować cloudberry zacięcie. Przepis jest bardzo prosty, a korzyści ogromne. Dżem z moroszki jagody pomagają doskonale radzić sobie z przeziębieniem.