427 Shares 6133 views

Krok po kroku przepis na żeberka w piecu

Przepis na żeberka w piekarniku wie praktycznie każdy gospodyni. Po takim gorąco może być wykonane w bardzo różny sposób. W każdym przypadku okaże się, soczyste, miękkie i bardzo smaczne. Dzisiaj patrzymy na najszybszym i najłatwiejszym sposobem gotowania z kulinarną rękawa.

Delikatne, soczyste i aromatyczne żeberka wieprzowe: przepis w rękawie

Niezbędne składniki:

  • adjika pikantny aromatyczne – 1,5 duża łyżka;
  • cebula fioletowy – 3 duże głowy;
  • por, pietruszka i koper – do dużego pakietu (do dekoracji);
  • Fresh pork żebra – 2 kg;
  • Miód – 2,5 dużej łyżki;
  • papryka, pieprz, sól, przyprawy, przeznaczone na mięso – na żądanie i smak;
  • małe tłuszczowy majonez – 2 duże łyżki;
  • dojrzałe cytryny – 1 owoc;
  • duży czosnek – 2 ząbki;
  • Świeże marchew duża – 1 szt.

Przetwórstwo mięsa

Przepis na żeberka w piecu wymaga wykorzystania tylko świeżą mięsnego. Trzeba dokładnie umyć, oczyścić twarde i szorstkie filmów (żył), a następnie pokroić na porcje wzdłuż kości i odstawić.

Sposób wytwarzania marynaty

Aby żeberka wieprzowe w sosie, przepis, którego jest szczegółowo omówione w tym artykule, dostać pachnące i delikatne, pożądane jest, aby pozostawić na kilka godzin w marynacie. Gotować trzeba wymieszać w misce następujące składniki: ostra adjika, cebula fioletowy, pokroić w cienkie pierścienie, majonez, trochę tłuszczu, trochę posiekanych ziół (pietruszka i koper), świeżo wyciśnięty sok z cytryny, miód, miód gryczany, starty czosnek i duże marchewki, pokrojone na plasterki. Ponadto do sosu powinna być dodana do soli jodowej, papryka, pieprz i inne przyprawy, które są specjalnie zaprojektowane do mięsa. Ponadto, wszystkie składniki zapachowe muszą wymieszać łyżką, a następnie obficie nasmarować wcześniej zrealizowane żebra. Że mają one wchłaniane marynaty, są zachęcani do odstania na patelni około 1-2 godzin-uh.

Powstawanie naczyniu mięsa

Przepis na żeberka w piecu zaleca stosowanie pieczenia mięsa tylko szczelne kulinarnego tulei ze specjalnymi tych. Tak więc, może być nasączone delikatnie przenieść produktu wraz ze wszystkimi marynaty, a następnie wprowadzone do arkusza, a także zamocować. Aby podczas gotowania worek obróbka cieplna nie jest ono opuchnięte, a żebra pokryte złoty kolor, jest niezbędne, aby nakłuć widelec lub nóż w górnej części tulei.

Proces pieczenia w piekarniku

Po tym wszystkim danie będą przetwarzane, musi być umieszczone w piekarniku i pozostawić tam przez co najmniej 1 godzinę. Po pewnym czasie mięso powinno być sprawdzane pod kątem miękkości, a następnie umieścić na dużym wspólnym naczyniu.

prawidłowe Podawać

Jak widać, żeberka wieprzowe przepis w piecu nie jest tak skomplikowane jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Gotowy danie mięsne powinny być podawane na obiad w gorące z dodatkami w zmięty ziemniakami i sałatką ze świeżych warzyw i pieczywa pszennego. Bon appetit!