493 Shares 4421 views

Hampton Court (Hampton Court). Pałac i park zespołem w Londynie

Hampton Court – najpiękniejszy pałac w Anglii, który znajduje się w zakolu rzeki Tamizy w zachodnim Londynie. Jego wnętrze jest naprawdę wspaniały, szczególnie w Wielkiej Sali króla Henryka VIII. Ten średniowieczny pałac wnętrze zdobią antyczne gobeliny wykwintne, wykonane na zlecenie samego monarchy. Tutaj także jest Kaplica Królewska, gdzie jest nadal w posiadaniu cześć.


Podstawa historyczny

Hampton Court został ostatecznie wybudowany i wyposażony do 1733 roku, ale pomysł stworzenia urodził się w 1514-m. Położenie obszarze Richmond-upon-Thames został wybrany na lewym brzegu Tamizy, dziesięć mil od centrum Londynu. W 1529 roku budynek został przekazany do Henryka VIII jako prezent.

W XVII wieku architekta Kristofer Ren pałac wykończeniowych prac i park zespołem w stylu barokowym, jak William III chciał zrobić zamek angielskiego Versailles. Aż do roku 1760 Hampton Court może służyć jako rezydencja królewska. Oto obrazy takich wielkich artystów jak Rafael Santi, Andrea Mantegna i Brueghel Starszy. Obecnie zespół pałacowo-parkowy jest częścią funduszu zarządzania „historyczne pałace królewskie”.

Opowieści o duchach

Istnieje wiele, zarówno starych jak i nowych opowieści o duchach, które zamieszkują salach pałacu. Hampton Court ma nawet specjalną książkę, co czyniło informacje o różnego rodzaju dziwnych zdarzeń.

Brytyjczycy sami są przekonani, że w każdym zamku nawiedzonym angielskiego, który jest duszą zmarłych mistrzów życia. Tylko najbardziej tajemnicze miejsce można śmiało nazwać Zamek i Hampton Court. rezydencja rodziny królewskiej nadal zachowuje pamięć o złowrogiej przeszłości.

Wszystko zaczęło się w 1525 roku, kiedy Henryk VIII postanowił rozwieść się z żoną, Ekaterinoy Aragonskoy. Powodem było to, że królowa urodziła syna, tak jak król i jego córki. Henry poprosił o zgodę papieża na rozwód, ale został odrzucony. Nieco później, król był głową Kościoła angielskiego, rozwiedziony Aragon i poślubił Anne Boleyn.

A historia powtórzyła się ponownie: młoda dziewczyna urodziła córkę króla. Henry bardzo źle traktowani małżonka wykonywany, oskarżonej o czary i cudzołóstwo. Trzecia żona Dzheyn Seymur stało, dzięki któremu król wreszcie miał syna. Kobieta zmarła z powodu powikłań przy porodzie. Czwarty narzeczona, Ekaterina Govard, na tyle dziwnie, został również wykonany po dwóch latach małżeństwa z Henrym.

Nietrudno się domyślić, że duchy zamku w Hampton Court – jest królem i jego żona. 16 października 1970 sług zamkowych rzekomo widział Dzheyn Seymur. Jest opisany jako pięknej kobiety w białych strojach ze świecą w ręku i miękkim uśmiechem na twarzy. Według świadków, wszystkie duchy pojawiają się nagle i równie nagle znika. Ekaterina Govard zaobserwowano pracy w kierunku kaplicy w straszliwej rozpaczy.

Duch Henryka być najstraszniejsza ze wszystkich. Plotka głosi, że pojawia się tylko w nocy i tylko podczas burzy. Świadkowie twierdzą, że kiedy błyskawica rozświetliła halę, ujrzeli postać mężczyzny, ubranego w zbroję iz koroną na głowie. Jego oczy były pełne gniewu, a od ducha tchnął nie przeziębienie i gorączka. Tutaj takie tajemnicze historie mogą pochwalić się zamek królewski.

turystyczny raj

Zanurzyć się w przeszłości Anglii, Londyn, użytkownicy po prostu trzeba zapłacić wizytę w Hampton Court. To miejsce słynie z dużym ogrodem o powierzchni 24 hektarów. Jezioro, najwyższe fontanny, Victorian kanały cisy … Wszystko, czego potrzebujesz na niezapomniane wakacje.

Byli we wrześniu, ma możliwość wypróbowania czarnych winogron. Specyfika i oryginalność tych owoców, które zostały zgromadzone z najstarszych winorośli na świecie. To w 1768 roku umieścić mężczyznę przydomek stanie Brown – Royal ogrodnika zamku Hampton Court.

Maze – miejsce, które spowoduje gwałtowne zainteresowanie zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Jest on na tyle duży: szerokość – 60, wysokość – 1,80 m.

lokalizacja

Hampton Court (Londyn) znajduje się dziesięć mil od centrum miasta, więc można dostać się tam około pół godziny. A teraz bardziej szczegółowo o trasie. Pałac znajduje się w Surrey, East Molesey (Surrey, East Molesey). Stacja metra nazywa się zamek. Można także wsiąść do autobusu numer 111, 216, 461, 726.

Mimo to, można wybrać się na wycieczkę pociągiem z Londynu Waterloo. Ale najciekawsza podróż – w dół Tamizy na łodzi. Jednak czas potrwa dłużej. Zwiedzanie pałacu rozpoczyna się o godzinie 10:00, a kończy o 18:00.

Opinie podróżnych

Uważamy, że należy od razu zauważyć, że to wielkie historyczne miejsce ma turysta nie znaleziono żadnych wad. Jak londyńczyków i turystów jak twierdzić, że podróż do Pałacu Hampton Court jest koniecznością! To wszystko doskonale i trawniki z klombów i ogrodów i parków, a wnętrze pałacu, i, co najważniejsze, cena za wizytę.

W tym momencie, to na pewno dostać się na jakiś strój koncert, który odbywa się na ulicy. pracownicy pałacu chętnie oferują płaszcz czasu Henry VIII, w którym szedł w królewskich apartamentów, użytkownik doświadczy pełną żywotność XV wieku. Po zwiedzeniu zamku, nie tylko posiadać niezapomniany czas, ale także dowiedzieć się wiele przydatnych i ciekawych informacji na temat renesansu.