593 Shares 8534 views

Instrukcja kod montaż instalacji tar.gz

Dość często w internecie nie można znaleźć gotowe instalacyjny deb-pakiet, a może brakować wymagana wersja w standardowym repozytoriach dystrybucji. Dlatego konieczne jest, aby uciekać się do stosowania kodu źródłowego montaż. Stosuje się najpóźniej w specjalnym archiwum tar.gz lub tar.bz2 formatach.


Wskaż folder zawierający żądany plik

Taka postawa prowadzi tar.gz używając «checkinstall» zespół. Po pierwsze, trzeba zebrać od instalacji Kod deb-pakiecie. Tak więc, jeśli nie ustawić zespół podstawowy, trzeba zarejestrować się w terminalu: «sudo apt-get install checkinstall». Następnie należy przejść do folderu, w którym żądany plik, komenda «cd direktoriya_iskhodnogo_koda_programmy”.

W tym scenariuszu instalacja tar.gz, więc trzeba rozpakować komendę «tar -zxf imyaprogrammy.tar.gz» lub «tar -jxf imyaprogrammy.bz2" , odpowiednio.

Można także wyodrębnić menedżer plików archiwum, aby osiągnąć pożądany rezultat. Warto zauważyć, że na bardziej komfortową pracę w wierszu polecenia wynaleźli wspaniałą przycisk TAB, który pozwala na automatyczne uzupełnianie skomplikowanych nazw folderów, plików lub archiwów. Aby to zrobić, należy wprowadzić tylko pierwszych liter w nazwie.

Konfiguracja kodu źródłowego programu pod jego dystrybucji

W prostych słowach, tar.gz instalacja musi oznaczać, że konfiguracja jest plik instalacyjny z tekstu dla danego systemu operacyjnego. Po takim działaniu tworzy plik opisujący konfigurację systemu. Dla tych celów wymyślone przez zespół «./configure». OS sama po nie zmienia, więc zespół jest całkowicie bezpieczny i nie będzie szkodzić stabilności systemu.

Również autorem aplikacji mogą chcieć uzupełnić instalację kluczy, tak aby zobaczyć pożądanych instrukcje od twórcy mogą wybierać «./configure -help» lub otworzyć plik readme lub zainstalować zainstalować archiwów tar.gz to wszystko związane. Ten etap jest najtrudniejszy, ponieważ do prawidłowego zakończenia potrzeby instalowania żadnych dodatkowych pakietów zależnych. Dlatego też, jeśli konfiguracja konfiguracja zatrzymał się w połowie procesu, trzeba dodać w wymaganych pakietów. W tym przypadku, terminal wyświetla wszystkie nazwy wymaganych bibliotek i pakietów. Tak, że dobrze zrozumiał, można się kierować w takich systemach bez trudności.

Budować pakiety deb-

Uprzednio uzgodnionego programu „checkinstall” tak zaprojektowany, aby utworzyć i zainstalować niezbędne pakiety dla różnych dystrybucji, na przykład, deb-pakiety, które są szeroko stosowane w takich OS jak Ubuntu.

Instalacja tar.gz pochodzi ostatecznie dół. klawisz „D” dodaje się określić dokładny typ montażu. To jest cały zespół wygląda następująco: «sudo checkinstall -D». Wszystkie dodatkowe operacje instalacji i lokalizację programu odbędzie się w tym samym folderze. Aby usunąć program, można użyć standardowych narzędzi takich jak aptitude remove aptitude purge, Synaptic. instalacja tar.gz opisane nie jest jedynym sposobem, ale to może być najbardziej korzystne dla wielu użytkowników. Niemniej jednak, trzeba być bardzo ostrożnym i uważać, bo wszędzie są jego pułapki.