870 Shares 9945 views

"Midokalm" – lekarstwo powodujące działanie stabilizujące membranę i miejscowe działanie znieczulające

"Midokalm" to lek, który jest środkiem zwiotczającym mięśnie centralnego działania. Jest wykonany w postaci tabletek, pokryty powłoką z białego filmu. Ich kształt jest okrągły, dwustronnie wypukły, zapach jest słaby. Z jednej strony jest grawerowanie "50" lub "150" (w zależności od masy tabletki). Ponadto sprzedaż jest rozwiązaniem "Midokalm" (lek jest bezbarwny lub lekko zielonkawy, nie ma mechanicznych wtrąceniach).

Substancją czynną jest tolperyzon. Dodatkowe składniki (w tabletkach) to monohydrat kwasu cytrynowego, bezwodny koloidalny silikon, skrobia kukurydziana, stearyna, ditlenek tytanu, talk, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, hydroksypropylometyloceluloza 2910 i makrogol 6000.

Lek jest rozłożony w blistrach na dziesięć sztuk (w jednym opakowaniu kartonowym jest trzy).

Głównymi składnikami roztworu do wstrzykiwań są lidokaina i tolperyzon, a składniki pomocnicze to metyloparaben, eter monoetylowy glikolu dietylenowego i oczyszczona woda.

W jednym pudełku – pięć ampułek po jednej mililitrze.

"Midokalm" – lekarstwo powodujące efekt stabilizujący błonę i miejscowe działanie znieczulające. Zapewnia zmniejszenie wrażliwości na ból końców nerwowych (obwodowych).

Lek charakteryzuje się szybką absorpcją z przewodu pokarmowego. Zawartość maksymalna we krwi wskazuje się po upływie od 30 do 60 minut. "Midokalm" jest lekiem, którego biodostępność wynosi dwadzieścia procent. Lek jest wydalony przez nerki (99%).

Ten środek farmaceutyczny jest zalecany do leczenia zwiększonego napięcia mięśniowego, który ma naturę patologiczną, a także do leczenia skurczów mięśni stwardniałych, rozwijających się na skutek organicznych dolegliwości układu nerwowego (uczucia szlaków piramidalnych, stwardnienia rozsianego, udaru mózgu, mielopatii, zapalenia mózgu i rdzenia). Ponadto ten lek może wyeliminować skurcze mięśni i zwiększony dźwięk towarzyszący takim schorzeniom układu mięśniowo-szkieletowego, jak artoza dużych stawów, spondyloartroza, spondyloza, zespół lędźwiowy i szyjny.

"Midokalm" jest lekiem powszechnie stosowanym w terapii uzupełniającej po zabiegach operacyjnych chirurgicznych i ortopedycznych. Ma również określone wskazania pediatryczne – porażenie mózgu u dzieci (choroba Little'a) i inne encefalopatie, w połączeniu z dystonią mięśni (w tych przypadkach zaleca się tylko tabletki).

Narkotyk "Midokalm". Przeciwwskazania

Ten lek nie jest zalecany u pacjentów z nadwrażliwością, zapaleniem mięśnia sercowego, u dzieci w wieku do dwunastu miesięcy (zarówno roztwór, jak i tabletki).

Instrukcje dotyczące stosowania i dawkowania

Lek jest stosowany doustnie po spożyciu. Żucie nie jest wymagane, można wypić niewielką ilość płynu. Początkowa dawka dla dorosłych pacjentów wynosi pięćdziesiąt miligramów od dwóch do trzech razy dziennie. Niemowlęta od jednego roku do sześciu – pięć mg na kilogram (3 razy dziennie), od siedmiu do czternastu – od dwóch do czterech mg / kg (częstość odbioru jest podobna). Jeśli pacjent nie jest w stanie połknąć pigułki, można go szlifować i pobrać uzyskany proszek z przegotowaną wodą.

Produkt leczniczy "Midokalm". Przebieg leczenia roztworem

Leki w tym formularzu są podawane dożylnie (powoli) lub domięśniowo. W pierwszym przypadku – sto miligramów 1 raz dziennie, w drugim – podobna objętość dwa razy dziennie.

Lek może powodować osłabienie mięśni, ból głowy, niższe ciśnienie krwi, nudności, wymioty, dyskomfort w jamie brzusznej.