203 Shares 4193 views

Kilka słów na aklimatyzację u dzieci

To długo oczekiwany urlop, jedziemy na wakacje z rodziną, a kiedy wrócił, nasze dziecko zaczyna czuć się źle. Więc na jego chorobę dotykającą nietypowe warunki pogodowe. Jak przejść aklimatyzację do dziecka i czy możliwe jest, aby przygotować się do niego z góry? To kwestia, która nas interesuje, ponieważ chcemy doświadczyć tylko przyjemnych doznań z naszych wakacji.


Określenia pojęć

Nazywa proces aklimatyzacji, która pomaga organizmowi przystosować się do nowych warunków. Po zmianie stref czasowych lub nagłą zmianę temperatury, zjawisko ma miejsce trudniejsze. Zazwyczaj zajmuje to około dwóch dni. A jeśli nie jest zmiana strefy czasowej, około trzech dni.

Główne objawy

Aby nie mylić tego procesu z zatruciem lub zimno, konieczne jest, aby dokładnie wiedzieć, w jaki sposób dzieci aklimatyzacji. Często pojawia się na początku wakacji ten warunek. Towarzyszy ogólne osłabienie, bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia snu, gorączka, nudności i zaburzenia pracy przewodu pokarmowego.

Szczególnie dzieci aklimatyzacji

Maluchy stają się bardzo drażliwy i często kapryśne. Taki stan może trwać dłużej niż siedem dni. Dlatego przed rozpoczęciem podróży z rodziną, zaplanować wakacje przez co najmniej trzy tygodnie, a następnie proces aklimatyzacji u dzieci minie dużo łatwiejsze. Jeśli Twoje dziecko ma alergię, to może pojawić się podobne reakcje. Zbieranie apteczka na drodze, należy umieścić na leki przeciwhistaminowe.

Co zrobić, aby zmniejszyć poziom manifestacji aklimatyzacji u dzieci?

Spróbuj w pierwszych dniach pływania w morzu, jak to możliwe. Nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Opalać tylko w dozwolonych godzin. Wolą tylko tkanin naturalnych. Pamiętaj, aby dostać parasol przed słońcem i specjalnego wyposażenia ochronnego. Daj dziecku tyle, ile można pić. Niech to będzie woda i sok. Wyeliminować napojów gazowanych. Staraj się nie przejadać. Nie jest konieczne, aby przejść od zimy do lata. To tylko pogorszy problem, który masz. Postaraj się wstępnie schłodzić swoje dziecko. Przed wyjazdem do skupienia się na witaminy A, E i C. Niech Twoje dziecko zjada owoce i jagody. Szczególnie użyteczne są uważane żurawiny, porzeczki i granaty. Po przybyciu na miejsce tylko, pozwól dziecku odpocząć, nabrać sił i przyzwyczaić się do różnicy temperatur. Staraj się podróżować pociągiem. Tak będzie łatwiej dostrzec zmiany stref klimatycznych.

Konsekwencje reszty

Powrót do domu, można uruchomić do ponownej aklimatyzacji. Proces ten jest czasem trudniejsze niż rzeczywisty aklimatyzacji. Nie natychmiast zabrać dziecko do opieki lub szkoły, a jego stan zdrowia może ulec gwałtownemu pogorszeniu. Starają się uczynić swoją podróż razem w żadnym wypadku nie był zepsuty. Zanim wyjedziesz na wakacje, porozmawiaj ze swoim dzieckiem, zwracać szczególną uwagę na jego dietę. Aby zmniejszyć ryzyko dzieci aklimatyzacji odmówić jeździć na różnych szczepionek. Niech twoja podróż przyniesie Ci prawdziwą przyjemność!